Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Marcela Janischová: Rimini Wellness 2013

Zdálo se, že uběhlo pouze pár měsíců od doby, kdy jsem poprvé vyjela za hranice České republiky na zahraniční kongres – Rimini Wellness 2012. Od té doby jsem jich dalších pár objela, ale i tak se Rimini Wellness stal tím srdečním.

Těžko říct, jestli to způsobilo jeho prvenství,  ale spíše si mě získala atmosféra celého tohoto aerobikového svátku. Další ročník byl za dveřmi a ani dlouhé cestování mě nemohlo odradit od těšení se.  V autobuse, namáčknutá na dvojsedačce (ano, měla jsem štěstí – alespoň na první cestě), s přeleženou snad každou částí těla, opuchlými a otlačenými končetinami, které nevíte, kde natáhnout, to bylo snad jediné, proč jsem si usmyslela vydržet ! Není divu, že v hotelu mě pak už nikdo neudržel a ihned s první možností odložení kufru v pokoji jsem přebalila batoh a vyrážela riminskou mhd k areálu výstaviště Rimini Fiera.Kamarádky, které jely se mnou z Ostravy,  tak byly překvapené mnou nasazeným tempem a rozcvičkou skládající se z běhu (... v žabkách), slalomem mezi proudícím davem lidí a přeskakováním překážek, nenadále zatarasujících cestu. Chudáci nevěděly, proč tohle všechno spěchání, ale doufám, že po vstupu přes turnikety a vdechnutím festivalové atmosféry se přestaly divit a začaly chápat. Prostě jsem tam už musela být ! A ten pocit, že jsem opět tam, byl nepopsatelně radostný.  Čekal  nás čtyřdenní maraton s obíháním různých stage, lekce světových prezentérů, itálie, sluníčko, moře, pláž, párty ..

Rimini Wellness – pro ty, kteří ještě neměli to potěšení se zúčastnit, je jeden z největších - pokud není největší - akcí v Evropě. Na ploše čtyř velkých hal, rozdělených na 16 sektorů , po čtyři dny najdete snad vše, co si dokážete přestavit, když někdo řekne „Fitness“.

Stage největších světových fitness společností, stage výrobců sportovního oblečení, stánky s oblečením, obuví, fitness pomůckami, doplňků stravy, posilovacích strojů, přístrojů, nástrojů, lekce aerobiku, step aerobiku, jumpingu, aquaaerobiku, aquacyclingu, aquapole dance, jogy, pilates, antigravity jogy, kruhových tréninků, kondičních tréninků, armádních výcviků, Zumby... prostě úplně všeho. Zákonitě tady musí být v sedmém nebi jak aerobikový nadšenec, tak nadšenec posilovacích hodin, či pomalých forem. Doslova na každém kroku najdete něco jiného. A pokud se rozhodnete, že si dáte trochu pauzu, tak v několika občerstvovacích místech si můžete dát typicky italskou pizzu, panini, sendviče, kafe a mnoho dalšího...( Češi najdou také pivo )

Základním úkolem prvního dne bylo sehnat si rozvrhy hodin všech stagí, aby večer mohl být vypracován plán na další dny. Nikoho, kdo mě zná, nebo četl pozorněji první odstavec o cestování na kongres, nepřekvapí, že obíhání rozvrhů muselo jít stranou a první mé kroky vedly k stage FIF – Federazione Italiana Fitness  Dance aerobik v podání Julia Papiho a Mariose Meletise byl nádherným uvítáním na kongresu, a i když jsem si říkala, že asi se nebudu ani pokoušet chytnout rozjetý vlak, ke kterému jsem doběhla, po pár chvilkách mi to stejně nedalo a začala jsem se snažit chytnout alespoň kousek a pak jsem plynule pokračovala na stage Fiteducation, kde ve čtvrtek odpoledne byla na programu Iva Mojžíšková se svou lekcí dance boom. O tom, že je to opravdová časovaná bomba dle mého  po jejím skončení nepochyboval nikdo z přítomných cvičících i natáčejících. Od té doby vlastně bylo do konce kongresu jen málo přestávek, které byly nezbytně nutné pro jídlo a návštěvu toalety.

Užili jsme si ho ale naplno!

Většinu hodin jsme strávili na stage Crusine a hlavně Morganovi Monroe,  Remym Huleux a Benoitem Maletem. Hodiny této francouzské trojice v libovolných kombinacích byly naprosto úžasné svou atmosférou a nádhernými choreografiemi, navíc velice rychle naučenými.

Druhou  pomyslnou příčku v oblíbenosti stagí se stala FIF stage díky dance a step hodinám Julia Papiho, Mariose Meletise, Carlose Ramireze , Sashi Oshkina a mnoha dalších. Každá hodina byla naprosto jedinečná.

Poslední den mě naprosto uchvátila druhá stage Fiteducation s Antigravity Jogou. Tento nádherný program jsem mnohokrát viděla na videích a tam mohla dokonce si to zkusit na vlastní tělo. Jednoduše nádhera...

Myslela jsem, že v mém článku popíšu atmosféru kongresu... během psaní jsem zjistila, že je to nepopsatelné ! Proto doporučuji... pojeďte s námi příští rok na Rimini Wellness 2014 a zažijte tento fitness svátek na vlastní tělo.

Marcela Janischová: Rimini Wellness 2013

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

  1. IV. Aerobic kongres Trnava
  2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
  3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
  4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
  5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
  6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
  7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
  8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
  9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
  10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 

24. 05. 2013, 10.46:33

Přečtěte si také

Letní sportovní soustředění

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist