Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Marcela Janischová: Aerobicmania v Brně trochu jinak

O kongresu Aerobicmania  v Brně jsem psala už tolikrát…..Je to nyní už největší fitness akce v ČR,  vždy s výbornou organizací Romana Ondráška, Lenky Velínské a jejich týmu, s mnoha partnery , u kterých si účastníci mohou dát výbornou kávu,  zdravý oběd, dokoupit si nějaké sportovní oblečení nebo doplňky. Všichni zde mají pocit, že je o ně výborně postaráno, už od momentu, kdy se prezentují při vstupu.

Svou vysokou úrovní mi kolikrát ztíží podmínky pro psaní článku, protože když připravuji reportáž, zdá se mi,  že se pořád opakuji dokola s tím, jak lekce byly úžasné a jak jsem si je užila. Až si říkám, že to na čtenář může už působit jako klišé. Ale jak jinak mám o Aerobicmanii napsat?

Na již čtrnáctém pokračování tohoto mezinárodního kongresu byla, podle mě, hlavní hvězdou Anastasia Alexandridi. Tuto energickou Řekyni znám z mnoha kongresů v zahraničí, ale myslím,že  v Česku jsme ji mohli vidět poprvé… A doufám, že ne naposledy.

Lekce s Anastasií jsou vždy pohodové a zábavné. Umí udělat pořádnou show, obvykle má nějaké crazy oblečení a vždy ladné, taneční pohyby a bezchybnou komunikaci s lidmi pod podiem.

Na Areobicmanii jsem s ní absolvovala všechny tři hodiny. Step Dance byl parádní rozjezd po ránu. I když choreografie byla náročnější, nechtělo se nám přestat – už proto, že jsme byli minimálně zvědaví, jak bude ještě pokračovat. A hlavně, nešlo přestat… hodina měla neskutečnou energii.

Na konci lekce už finále sledovala Gosia Grzybowska, které patřila druhá hodina kongresu ve stepové hale – Step in the house. House obvykle známe bez stepu, s použitím stepu to vypadalo na neobvyklou kombinaci. I tato nezvyklá kombinace získala na Aerobicmanii své příznivce, kteří si lekci náramně užili. Ne tolik složitá choreografie, zábavný house, zábavná Gosia a pohoda na lekci byla dobrou volbou. A jak vnímala atmosféru kongresu Gosia?

Po Aerobicmanii, jako každý rok, jsem si říkala, že to byl nejlepší kongres! Úchvatná atmosféra, hodně pozitivních lidí z různých zemí, výborní prezentéři z celé Evropy a velké množství lekcí, ze kterých si můžeš vybrat! Všichni účastníci tam jsou vždy velmi přátelští, s neskutečnou energií a úsměvem na tváři, připraveni cvičit každou lekci – taneční, posilovací i body&mind.  Na Aerobicmanii se vždy cítím jako doma! Děkuji organizátorovi Romanu Ondráškovi, výborné osobě, která vytvořila místo, kde se vždy ráda vracím.

Po pauze jsem se vrátila do hlavní haly na lekci Dance s Anastazii, která nebyla o nic horší než její první lekce a poté jsem zamířila do sálu Body&Mind na Lenku Velínskou a Pilates Toningballs.

Pilates lekce s použitím malých půlkilových míčků byla neuvěřitelně inspirující. Lenčiny modifikace pilates cviků s těmito míčky byla zajímavá (jak pro mě, tak poté pro mé klienty na lekci během mých lekcí v týdnu). Lenčiny lekce jsou vždy velmi profesionálně vedeny s vyčerpávajícím výkladem toho, proč ten nebo onen cvik vybrala, jaké svaly se zapojují a další množství informací.

Mezitím ve funkčním sále měl TBW lekci Darek Madej z Polska. Darek je také stálicí na tomto kongresu, oblíbeným prezentérem tanečních lekcí, stepů i posilovacích lekcí. A jak Darek hodnotí letošní jarní Aerobicmanii?

Byla to má třetí Aerobicmania v Brně a měl jsem dvě lekce –TBW a Dance Aerobic. Bylo to fantastické jako vždycky. Organizace je vždy na nejvyšší úrovni a jsou zde pokaždé fantastičtí lidé. Toto je nejdůležitější – lidé v Česku udělají na lekci vždy výbornou energii.  Vždy se rád vracím a cítím se tady velmi příjemně. Mám rád zdejší lidi, kteří chtějí pořád tancovat a užít si mnoho zábavy na různých typech lekcí.  Chtěl bych poděkovat Romanovi Ondráškovi, že mě pozval, a těším se na příště.

Na další hodinu jsem měla dilema, jestli zavítat na lekci Mobility & performance, kterou měla Francesca Vigneri, nebo na Dance aerobic s Christinou – Kiki – Contatinescu – prezentérkou z Rumunska. Nakonec jsem zůstala na taneční hodině Kiki, která byla ladná a energická zároveň. Bylo sice náročnější si vše pamatovat, ale báječná atmosféra v hale nás nenechala přestat. Kiki jsem zažila na zahraničních kongresech jen párkrát, proto její kombinace byly pro mě nezvyklé a hodinu jsem si parádně užila.

Francesca ale popsala atmosféru na lekci za mě:

„Byla jsem na Aerobimanii podruhé a bylo pro mě radost a zábava! Lidé jsou zde plní energie a opravdu si užívali trénink a mají zájem o nové přístupy a názory ohledně cvičení.“

Zatímco jsem si užívala lekci Kinetic Energy (kterou vám popsala už Kája) , ve stepové hale probíhala lekce STEP M.O. ves stálice kongresu Aerobimania – Milana Ondruše.  Nedalo mi to a na konec hodiny jsem se tam zašla podívat….

Milan svým charakteristickým smyslem pro humor a komunikací s lidmi pod podiem bavil všechny přítomné a zároveň vystřihl super prokombinovanou choreografií, která nepatřila zrovna k nejlehčím na tomto kongrese. I Miňa jsem poprosila o jeho vyjádření k uplynulému kongresu…

„Ako každý rok tak aj tento som dostal pozvanie od Romana Ondráška na další ročník AEROBICMANIE. Mojou prvou hodinou bola Tabatatraining. Neskutocne veľa pozitívnej energie spôsobilo, že táto hodina mala príjemný priebeh a myslim si, ze každý si došiel na svoje nakoľko sme prebehli celé telo :))) Po hodinovej prestávke nasledoval Dance M.O.VES. Učilo sa mi skvele aj kde siestami sme dali zabrať mozkovým bunkám, ale vo finále sme to doladili a užili si náročnejšiu choreografiu na prijemnu hudbu. Viz video:

Poslednou hodinou v mojej réžii bol Step M.O.VES. Bola to 6 hodina v stepovej sále. Išiel som na hodinu s malou dušičkou aby tam ešte niekto ostal.. pýtate sa prečo? Kebyste videli ako Roman Ondrasek zničil ludi na power stepe určite by ste to pochopili … Nad moje očakávanie hodina dopadla vynikajúco. Posielam veľké Dakujem všetkým ktorí si so mnou užili tuto hodinu a vydržali do konca.

Nakoľko som mal 3 hodiny a medzi každou z nich len hodinovú pauzu nemohol som navštíviť hodiny mokách kolegov. Veľmi sa mi páčila hodina stepu od Anastasie Alexandri a opoť nesklamal ani Carlos Ramirez. Ale musím povedať ze každý inštruktor na tomto kongrese odevzdal zo seba co najviac aby sme mohli inšpirovať našimi lekciami Vás. A bez Vás by sme sa neposúvali ďalej , takze každý jeden z aerobicmaniakov je pre nás dôležitý a výnimočný! Vidimesa15.10.2016 na Aerobicmanii v Brněěěěěě!"

Před poslední hodinou se losovala tombola, ve které jsem kupodivu snad poprvé za celou dobu, co na Aerobicmanii jezdím, vyhrála dárek od sponzora – Litex. Pak už začala poslední hodina – Final Dance Show a Carlos Ramirez. Carlose všichni, co jezdí na Aerobimanii, určitě znají. Pro ty, co ještě nejezdí a chtějí o něm něco vědět… Je úžasný!  Většinou jsou jeho choreografie dost taneční a ani letos to nebylo jinak. Zatímco ale na první své taneční hodině to rozbalil naplno, na poslední hodině jsem měla pocit, že trošičku ubral na obtížnosti. Za to jsme mu ale, vzhledem k ubývajícím silám, byli neskonale vděční. Jako pokaždé pak Carlos vykouzlil pomyslnou třešinku na dortu precizně vybranou finálovkou, do které naučená choreografie zapadla, jako když najdete dva sousedící dílky puzzle.

Fotogalerie: Aerobicmania 14.mezinárodní kongres aerobiku, fitness a bodymind


Marcela JanischováMarcela Janischová
Body Styling, BOSU, Cvičení pro děti, Dance Aerobics, Pilates, PortDeBras
červen 2012 - Instruktor Aerobiku (L.Čadanová, H.Mihulová, J. Jaroš ,Argent Ostrava)
květen 2012 - Bodystyling Diplom (L.Čadanová, Argent Ostrava)
červen 2012 - Individual Pilates Training Essential (L. Velínská, FBA)
říjen 2012 Port de Bras Basic (J.Papi, FACE Czech Academy)
říjen 2012 - BOSU power workshop (A. Costantino, FBA)
únor 2013 - Dance Aerobic workshop (E.Vasilenko, FBA)
únor 2013 - Total Body Work workshop (L. Ruggeri, FBA)
srpen 2013 - Komunikační strategie ws (D.Stauffer, ITS My Fit)
září 2013 - Pilates Intermediate + stretch (L.Velínská,ITS My Fit)

Profil na Aerobic.cz zde

 

22. 02. 2016, 16.17:37

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist