Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: Světová AEROBICMANIA

Je tu další měsíc a už tu máme další super akci, tentokrát v Brně. Už po čtrnácté si lámeme hlavu nad skoro třiceti exkluzivními lekcemi se skvělými lektory a ne a ne si konečně vybrat. S tak nabitým rozvrhem by nepomohlo se ani rozdvojit, možná tak rozčtvrtit. Ale dost vybírání a jde se na to!

Tentokrát jsem program volila přesně tak, jak se na správném mezinárodním kongresu patří, od každého něco. Nejdříve jsem vyrazila na TBW s Kiki (Rumunsko). Né, že bych se hned první hodinu chtěla zničit, ale Kiki působí jako hrozně sympatická milá blondýnka, a tak ty plie, kliky, lifty, jumpy odcvičíte lehce s úsměvem a bez pomyšlení na to, že vás pak čeká ještě dalších šest hodin cvičení (na kterých pak na ty kliky vzpomínáte celkem často). Lekce byla na stepech a rozdělená do třech choreografických částí, první spíše kardio s posilováním dolní poloviny těla, druhá se zaměřením na střed a třetí čistě balanční. Podle mě jedna z nejlepších lekcí celého dne.

V mém mezinárodním výběru nemohla chybět naše úžasná dvojka Lenka s Romanem a jejich už tradiční Cardio dance. Celá lekce byla v pohodovém retro stylu se spoustou tanečních vychytávek, které v konečné podobě vypadaly naprosto úchvatně. Finálovka na zremixovanou oldies hitovku od Beatles- Baby you can drive my car sedla dokonale!

Další moje zastávka byla lekce Barbell training s italskou instruktorkou Francezkou. Ta používala hodně crossfitové cviky s posilováním s tyčí. Určitě super trénink, ale já se pak raději přesunula do vedlejšího sálu na trošku ladnější Fascia in Movement se Štěpánem. Což byla možná až trošku akrobatická lekce s výbornými a hlavně zcela nezvyklými cviky.

V body and mind sále se mi tak zalíbilo, že už jsem tam zůstala i na další tři hodiny. Nejprve Pilates- toning ball s Lenkou. Myslím, že snad každý alespoň jednou vyzkoušel některou z Lenčiných úžasných lekcí, ke kterým nejde dodat nic jiného, než obrovský obdiv za velkou dávku inspirace a nové energie k tomu.

Pátá hodina byla zas něco úplně jiného - Mobility and performace s Francezkou. Používali jsme posilovací tyče, ale díky bohu už ne k posilování, ale trošku netradičně k masírování. Po mobilizační rozcvičce jsme se rozdělili do dvojic a střídavě promasírovávali ty nejbolavější části trapézu, ruky i nohy. Sladkou tečkou nakonec bylo poslední minutové (které bylo cítit jako hodinové) posilování s lopatkami přitisknutými o zeď.

Předposlední lekce byla malá ochutnávka z Řecka s Anastasii a její Kinetic Energy.  Další várka originálních cviků, kdy jsme byli chvíli hlavou dolů, pak nahoru, chvilku leželi na zádech a za vteřinu se už zas švihem dostali do stoje. Bezvadné protažení i posílení zároveň, ideální na závěr dne.

A finální část Aerobicmanie se snad nedá zakončit jinak než energickým španělským Final Dance show s Carlosem. Dokonalá choreografie, krásná hudba a úžasný Carlos!

Tak to byla jedna z mnoha možných variací jak nakombinovat silové, protahovací, mobilizační i taneční lekce a hlavně si užít příjemný den. Myslím, že Aerobicmania je opravdu světová, ať už organizací, prostředím, rozvrhem, lektory nebo skvělou atmosférou, kterou jen podtrhují všichni nadšení cvičící. Děkujeme a už se těšíme na další parádní den!

Fotogalerie: Aerobicmania 14.mezinárodní kongres aerobiku, fitness a bodymind

 

07. 02. 2016, 19.48:25

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist