Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Lucie Dědičová: Aerobicmania 2015

Tento rok Aerobicmania připadla na den sv. Valentýna, tak jsme se s manželem rozhodli tento svátek oslavit v Brně se všemi příznivci aktivního pohybu.

Podle mého názoru patří tato tradiční akce k těm nejlepším v ČR, protože prostředí, kde se AE mania koná je více než přátelské - na místo se člověk dostane velmi jednoduše a rychle hromadnou dopravou, poté, co se zaregistrujete vás nečekají žádné velké problémy s orientací, protože do všech sálů se dostanete během chvilky - nemusíte nikde moc bloudit. Pokud dostanete hlad, chuť na něco dobrého i zdravého nebo si koupit nějaké sportovní oblečení - vše je zajištěno v prostorách vstupní haly nebo velkého aerobikového sálu.

12. mezinárodní kongres aerobicmania.cz


Teď pár řádek k podstatě Aerobicmanie - tedy ke cvičení. Já jsem si už předem naplánovala, na které lekce si půjdu zacvičit. Cvičební den jsem tedy začala s Lukášem Kolkem a jeho lekcí “Morning Mobilizer”, kde jsme se hlavně zaměřovali na sebe sama a na pozorování reakcí našeho těla při malých pohybech, tlacích apod., takže nebylo třeba nic korigovat, ale spíše se stát pozorovateli a vnímat, jak tělo samo reaguje na podněty a vytváří automaticky podmínky pro pohyb. Tato lekce mi byla sympatická, protože ve cvičení se obecně hodně zaměřujeme na jakési napravování těla, ale je dobré nechat tělu také volnost a všímat si, že to, čemu se na různých stylech cvičení učíme, je pro nás v podstatě automatické, jen na to zřejmě díky různým okolnostem zapomínáme.

Další 2 hodiny jsem strávila v hale “step aerobic”, kde jsem si užívala nápadité choreografie, veselou atmosféru a energickou hudbu se světoznámou prezentérkou Katiou Vasilienko a s uznávaným slovenským prezentérem a mým kamarádem Milanem Ondrušem. Z obou lekcí jsem odcházela nadšená.

Zbytek dne jsem si užívala V sále body& mind. Lekce Lenky Velínské Balanced Body splňovala maximálně svůj název. Líbila se mi struktura lekce, vše krásné plynulo, ale to není nic překvapivého, Lenka Velínská má vždy propracované lekce. Po hodině dala Lenka dispozici kopie grafického náčrtu lekce těm, kteří měli zájem - což jsme byli všichni:) takže jsme se u pódia celkem poprali :)

Poté nastoupila Katia Vasilienko s lekcí Pilates Everywhere. Cvičili jsme na stepech na aerobik, což bylo zajímavé pojetí lekce. Step může dopomoci k usnadnění provedení cviku, případně posílit jeho účinek, takže určitě byla hodina inspirativní, ale také dosti náročná.

Můj cvičební maraton jsem zakončila s Lukášem Kolkem a jeho Pilates Roller lekcí. Byla to příjemná lekce s mou oblíbenou cvičební pomůckou. Měla jsem pocit, že mám čas se zaměřit na to, jak vnímat cvik a jakými svaly je provádím, což je pro mě vždy tak nějak osvobozující, protože nemám nutkání si klást vysoké cíle, že musím tu či onu pozici splnit na 100%, takže palec nahoru.

Poslední lekce kongresu v sále body&mind patřila Francezce Vignery - italské prezentérce a její lekce Functional Mobily byla velmi zajímavá, bohužel jsem neměla prostor si ji zacvičit, jen chvíli pozorovat, takže pevně doufám, že se do ČR ještě v budoucnu vrátí, protože její lekce byla inspirována přirozeným pohybem zvířat, vývojem dítěte, což jsou pohyby, které se v novodobém pojetí fitness využívají  jak v silovo- dynamických, tak v pomalých formách.

Závěrem snad jen to, že se moc těším na další Aerobicmanii, protože si ten den vždy maximálně užiju.


Lucie DědičováLucie Dědičová

Aerobics, Body Styling, Body Training, Body Workout, Dance Aerobics, Funk, GET IN SHAPE, Hip Hop, Interval Training, Master Step, P-Class, Program pro děti, Step

www.luciededicova.cz

Akce s Luckou najdete v kalendáři akcí na Aerobic.cz, např.

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

  1. IV. Aerobic kongres Trnava
  2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
  3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
  4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
  5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
  6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
  7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
  8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
  9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
  10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 

17. 02. 2015, 17.30:00

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist