Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Lucie Čadanová: Jak a kde se cvičí v Ostravě

Jsem moc ráda, že se můžu vyjádřit k situaci s aerobikem v Ostravě. Určitě některé informace už napsali jiní, nicméně napíšu, jaký mám na věc pohled já :-)

Všeobecně se mi zdá, že ostravská klientela je náročná na své lektory, tzn., že již vycítí, když udělá lektor chybu v některých metodických bodech a také svou spokojenost či nespokojenost dává najevo, což je z mého úhlu pohledu velmi pozitivní věc, že si klienti a lektoři vytvářejí takový vztah spolupráce.

Je zde určitě snaha se přiblížit klientovi a vyhovět mu ve všech směrech, na čemž si ostravská fitness centra také zakládají. Kladně hodnotím např. to, že v aerobic studiu Hanky Hochové si majitelka chodívá zacvičit - jednak, že ji cvičení baví, ale také proto, aby popř. mohla dát zpětnou vazbu lektorovi či lektorce, takže má přehled o všech svých instruktorech.

V Ostravě fungují velká Fitness centra jako studio Attack, Aerobic studio Hanky Hochové, dvě porubské pobočky FEMM, dále Fit Fun studio, což považuji za svou domovskou základnu, kde se můj život začal ubírat "aerobní " cestou, nejdříve závodní a posléze lektorskou. Samozřejmě nechci pominout ani další fitness centra jako Twister, klub FITANO či klub UNNO SPORT. apod.

 • Závodním aerobicem vůbec se začala zabývat v Ostravě jako jedna z prvních Jana Jurčáková, majitelka a trenérka sportovního klubu Fit Fun.Probíhají zde jak tréninky závodních týmu pod vedením známé lektorky Ivy Mojžíškové, dále Jiřiny Kračmarové apod.

Klub zaznamenává již několik let dobré výsledky v závodním aerobicu jednotlivců, v pódiových skladbách, v disciplíně fitness týmy i ve sportovním aerobiku. Z tohoto klubu vzešly i dvě mistryně světa - Iva Mojžíšková a Lucie Čadanová.

Ostravský aerobik maratón

V Ostravě probíhá také mnoho akcí se zaměřením na aerobic, zejména na taneční aerobic, jako je např. Ostravský maraton, jenž je pořádán katedrou tělesné výchovy pod VŠB v čele s úžasnou Alenou Klimkovou a Danou Bajgarovou. Dále jmenujme např. ostravský aerobikFEST nebo Crazy Aerobic, jehož pořadatelem je Fit Fun Ostrava a novinkou 12.září je premiéra moravského dance dne pořádaného Václavem Gonem, kde bude možnost si zatančit a zacvičit na různé styly jako je Zumba, RnB, Afro Dance, Nike Nu Soul, Creative joga a další.

Nově vznikla v Ostravě školící agentura Argent pod taktovkou Hanky Mihulové, což je zkušená a ve svém oboru zběhlá lektorka a školitelka. Dalšími lektory jsou např. Honza Jaroš - výborný lektor a propagátor Dance Boxu a Fitness boxu, a v neposlední řadě je to má maličkost Lucie Čadanová.

Pod Argentem proběhl dance diplom pod mým vedením, kde se zúčastnilo 22 nadšenců dance aerobicu, což mě osobně zahřálo na srdci, protože oceňuji, že si lektoři chtějí obohatit obzory o nové metodiky a trendy v dance aerobiku. Argent již má za sebou několik úspěšných akcí a samozřejmě chystáme další diplomy a akce.

Lucie Čadanová: Jak a kde se cvičí v Ostravě

Co mě osobně trochu mrzí, je to, že lidé nechodí tak často na step aerobic a power step jako v minulosti, což je dle mého názoru velká škoda, protože se stepem se dají tvořit jak krásné taneční choreografie, tak nápadité body stylingové spalovací lekce. Další výhodou stepů je také to, že člověk opravdu musí důsledně dávat pozor na držení svého těla, a celkově na techniku cvičení na stepu. Pokud má člověk opravdu problémy s klouby, je možnost místo stepu využít BOSU, což je v této době trend. Nejedná se o trend daný výkřikem módy, ale účinnost bosu se zdravotního hlediska je rovněž podložena studiemi, takže jen doporučuji zároveň s pomalými formami cvičení, které v Ostravě rovněž figurují ve skoro všech fitness centrech.

Já za sebe bych ráda dodala, že z pohledu tanečníka oceňuji a vážím si toho, že fitness centra zařazují do programu lekce MTV DANCE, v této chvíli jsou v Ostravě dvě lektorky tohoto typu lekce, a to výborná Pája Jančová a Lucie Čadanová. Jelikož jsem prošla školeními jako je chi-toning, potrt de bras či dance joga, osobně doufám, že si budu moct zacvičit tyto lekce v některých z fitness center bud v pozici lektora či klienta. Tance není nikdy dost a pevně doufám, že budeme v Ostravě tančit ještě dlouho.

Nejčtenější články z rubriky OSTRAVA:

 1. Fotogalerie: Aerobicfest 2008
 2. Fotogalerie: Ostravský aerobik maraton
 3. Fotogalerie: Aerobicfest 2009
 4. Fotogalerie: 10. Ostravský aerobik maratón
 5. Zlatíčko Iva Mojžíšková, instruktorka z Ostravy
 6. Ostravská zastavení - 1. část: Eva Buzková
 7. Lucie Reichlová v Síni slávy VŠB-TUO
 8. Ostravská zastavení - 2. část: Daniel Muller
 9. Ostravská zastavení - 3. část: Alena Klimková
 10. Ostravská zastavení - 4. část: Daniel Muller podruhé
 

text: Lucie Čadanová – 18. 05. 2009, 13.29:44

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist