Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kateřina Protivínská se vdala

11.jpg132.jpg207.jpg
44.jpg58.jpgimg00001.jpg

Louka na břehu Berounky se proměnila o víkendu na chvíli v pažit pro aerobikovou mistryni světa Kateřinu Protivínskou. Katce se nepodařilo utajit před jejími svěřenkami svatbu na nedalekém Karlštejně. Děvčata si ji našla, byť po ní pátrala s pomocí rodičů až ze Znojemska, neboť v tamním sportovním klubu Aerobic-Professional jsou všechna doma.

V posledních dnech holky vytušily, že se s jejich trenérkou něco napínavého děje. Holky pálené přitom nedaly nic znát. Ale samozřejmě chtěly být mezi prvními gratulantkami svatebčanům. A také si zacvičit se svou oblíbenou trenérkou v jejím jedinečném „cvičebním úboru“, neboť ten se jen tak neobléká.

Pokud se 25letá Kateřina, stále ještě studentka, trenérka jihomoravské mládeže, ale také dnes nejzkušenější  česká reprezentantka ve sportovním aerobiku, probojuje na startovní listinu soutěže jednotlivkyň při listopadovém šampionátu Evropy v Liberci, bude tam už vystupovat pod novým příjmením – Přikrylová. Zvykejme si!

Novomanžel Oldřich má pro její cvičení pochopení.  Vyženil šampiónku doslova na dvou židlích: Katka trénuje sebe, alespoň dvě hodiny denně. Kromě toho pomáhá vést v klubu i žákyně a kadetky. Co to obnáší? V tyto dny mimo jiné více než stovce dívenek vymyslet na novou podzimní sezónu novou sestavu, doslova na tělo.

S vymýšlením sestav pomáhají samozřejmě i další trenérky a trenéři, také Kateřininy trenérští rodiče František s Danou. Razantní František je autorita, která si dříve věděla rady při tréninku kondičky s hokejisty. Děvčata při aerobiku ho poslouchají, aniž by musel zvedat hlas. Ovšem pochvalu na novou sestavu chtějí slečny beztak slyšet nakonec od svého sportovního idolu – od Kačky…

Může si za svoji oblibu sama! Když Kateřina vybojovala před pěti roky v Austrálii titul světové aerobikové šampiónky, tenkrát na MS aerobikové organizace FISAF, ve sportovním mixu s partnerem Tomášem Krmíčkem, když přivezla na Moravu zlatou medaili, zbláznila pak pro cvičení stovky dívek i žen široko daleko v regionu. Malých i velkých. Mají ji rády Moravanky a dokonce i mládež v sousedním Dolním Rakousku: každou chvíli tam zvou Káču na lekce do svých moderních tělocvičen.

Koncem školního roku znojemský Aerobic –Professional klub zorganizoval už podruhé celodenní cvičení mládeže v jednom z příhraničních obchodních center. A může se pochlubit zřejmě českým rekordem:  aerobik tam během toho dne sledovalo více než 5 tisíc nadšených diváků!

Díky aerobikové vášni stále víc mladých Rakušanek zkouší češtinu a Moravanky kolem Dyje „šprechtí“ německy…

Kateřina Protivínská, dnes vlastně už Přikrylová, se musela při vlastním aerobikovém zápolení často potýkat se zraněními.  Spolu s otcem, který ji dokázal přivést až do reprezentace, se museli postupně učit i tajemství rehabilitace. Plavovlasá aerobiková holčina si zpočátku nemohla vybírat mezi měkkými podlahami, protože žádné kloudná nebyla dlouho na dosah. Ale nakonec se Kateřina vylízala ze všech zranění. A má chuť vyhrávat, stále bojovat se soupeřkami.

Kateřina je jedinou českou držitelkou zlata z MS, která nechtěla usnout na vavřínech ze soutěží podle pravidel organizace FISAF a předčasně končit, prezentovat se v komerčním aerobiku. „Vyhýbat se konkurenci, to by mně přišlo málo sportovní. Nemusím vyhrát, ale chci bojovat – tak to učíme i naše mladší závodnice,“ říká Kateřina.

Když začaly největší aerobikové hvězdy světa upřednostňovat starty na aerobikových MS, ME Mezinárodní gymnastické federace FIG (kde se cvičí i podle jiných, sportovně náročnějších pravidel než ve FISAFu), Kateřina se pustila do tréninku znovu – vlastně od začátku.  Už jako sólistka. Bije se  v kategorii, v níž je konkurence ve světě pravidel FIG dalece největší a špička o dost napřed: Španělky, Bulharky, Číňanky, Američanky, Rusky… Však uvidíme aspoň Evropanky na listopadovém ME v Liberci.

Kvůli tréninku k libereckému podzimnímu aerobikovému svátku novomanželé zkracují nyní svatební cestu jen na pár dnů – už za týden čeká paní Kateřinu tréninkový aerobikový camp v areálu Borovina na Vranovské přehradě. S více než stovkou dívek!

 

text: V. Křížová, redakce PROGYM.CZ, foto: archív K. Přikrylové – Michal Hložek – 12. 08. 2009, 21.08:59

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist