Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Karolina Jarošová: Rimini wellness festival – fitness ráj v Rimini

Karolina Jarošová: Rimini wellness festival – fitness ráj v RiminiKarolina Jarošová: Rimini wellness festival – fitness ráj v RiminiKarolina Jarošová: Rimini wellness festival – fitness ráj v Rimini

Tak je to tady, splnila jsem si svůj další sen a navštívila tolik známý RIMINI WELLNESS festival. Bylo to až neuvěřitelné - tolik cvičících prostorů, nových lekcí, zajímavých osobností a hlavně takové množství energie a inspirace!

Když jsme první den projížděli prosluněným italským městečkem Rimini a konečně dorazili do velkolepého areálu, opravdu jsme nevěděli co dříve. Dostávali jsme různé ochutnávky, letáčky, mapy celého areálu a ani nestačili uhýbat nadšeně křičícím skupinkám s fotoaparáty. V šestnácti halách se neustále cvičilo s nejnovějšími pomůckami a každý návštěvník mohl vyzkoušet nejrůznější stroje a fitness vychytávky.

Celý areál byl rozdělený na dvě půlky, každá o osmi halách a jednotlivé haly ještě na několik menších cvičících částí. První dny jsem byla opravdu hodně zmatená a několikrát se mi stalo, že jsem si vyhlídla jednu stage a pak už ji znovu nenašla. Dokonce i poslední den se mi, k mému překvapení, podařilo narazit na část haly, kde jsem ještě ani jednou nebyla.

Ve venkovní části byly umístěny bazény pro nejrůznější formy aqua cvičení a další stany, kde se cvičil například spinning nebo wallking. Jen pro představu, když píši spinning, tak myslím pódium, kde bylo pět instruktorů a před nimi stálo třeba sto kol.

 • Hned první den bylo vyvrcholení mezinárodní soutěže NEW FACES OF FITNESS , kde soutěžili instruktoři ze Španělska, Itálie, Rumunska, Řecka, Ruska, Polska a České republiky. Nakonec vyhrál ruský instruktor, ale naše česká reprezentantka Lucie Reichlová měla velmi povedenou lekci dance aerobicu.

Někdy mezi druhým a třetím dnem už jsem se v široké nabídce lekcí začala trochu orientovat. Je třeba si na každý den přesně naplánovat lekce a hlavně místa, kde se daná lekce bude cvičit. Na hlavním plánku byl rozvrh tří největších hal, a to Functional training, Pilates a Live fitness show. Já bych k tomu ještě přidala JTB stage, kde měly dance aerobic a stepy opravdové legendy jako například Katia Vasilenko, Carlos Ramirez, Anastasia Alexandridi... Tyto čtyři hlavní nabídky bylo třeba vést v patrnosti a do mezičasů naplánovat menší specifické lekce, které se musely ráno předem zarezervovat. Po obědě bylo zase příjemné se na chvilku osvěžit ve vodních lekcích a na konec dne se podívat po proteinových dobrůtkách a pomalu naplánovat další den.Bylo opravdu těžké si vybrat, snažila jsem se navštívit některé novinky, načerpat inspiraci do svých lekcí, ale zároveň si i zacvičit. Kdybych měla vybrat hodinu, která se mi nejvíce líbila, bylo by to určitě FIF TONE TRIO ve složení Giovanna Ventura, David Stauffer a Viviana Fabozzi. Výborná kompozice hodiny, efektivní bodywork s Vivianou, obrovská dávka energie od Davida a nádherný dynamický stretching s Giovannou! Nemohla jsem odolat a na Vivianu šla ještě několikrát, další její lekce, která mě naprosto uchvátila, byla NATURAL BODY ART ANIMAL POSTURE, což byla kombinace dynamických, protahovacích, posilovacích pilates a body balance cviků. David měl pak ještě další dvě cardio-posilovací hodiny s názvem TONE FIF TEAM BOYS, kde se střídala skupinka, na můj vkus až moc drsných lektorů, ale to do Rimini asi patří.

Z těch pomalejších se mi líbila lekce POWER STRETCH A COPPIE, kterou vedl Gianpiero Marongiu a Massimo Tocco. Byla to partners yoga s tolika modifikacemi! Jako třešnička na dortu byla jedna z posledních pozic, kdy první ležel v pozici Dítěte a druhý s nohami opřenými o jeho záda v prknu a postupně přecházeli do pozic Kočky a Střechy.

Kromě vynikajícího PILATES CON SOFT BALL s Ester Albini ještě nesmím zapomenout na YOGA EXTENSIONS FOR ALL, kterou vedl Julio Papi a Anya Glushkova. Ještě nikdy jsem nebyla na lekci, kterou by vedl Julio, a musím říct, že to je obrovská osobnost a jeho lekce jsou velmi propracované.Co se týče tanečnějších lekcí, tak se mi moc líbil soutěžní DANCE AEROBICS MARATHON, který trval asi hodinu a půl a vystřídalo se zde osm instruktorů. Jediné, z čeho jsme měli strach, bylo to, aby náhodou jednotlivé části sestav nespojili dohromady, protože to bychom se už opravdu zamotali.

Ve volných chvílích jsem si vyzkoušela některé novinky, například ANTIGRAVITY YOGU, tam bylo na mě moc poloh vzhůru nohama a hodně silových pozic, ale věřím, že na nějaké protahovací cvičení je to určitě dobrá změna. Dokonce jsem byla i na lekci POOL DANCE, která byla doslova přeplněná, takže jsme si stihli vyzkoušet jen asi pět pozic a opravdu to není tak lehké, jak to vypadá. Výborné ranní zahřátí a první dávka energie byl JUMPING a WALKING zase pořádná odpolední makačka. Vodní lekce byly úžasné, například AQUA SPINNING nebo JUMPING je osvěžující dávka něčeho úplně nového. 


To nejlepší na tom všem je, že se zdá, že celý festival snad vůbec neskončí a když po čtyřech dnech přece jen skončí, tak už opravdu nemůžete!
 

Karolína Jarošová: Jak jsem si užila FIT FEST 2013, foto: Karolina Kubíčková

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 7. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 10. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 

14. 06. 2014, 15.10:26

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist