Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Karolína Jarošová: Jak jsem si užila FIT FEST 2013

V sobotu 18. května jsme se dočkali už 5. ročníku oblíbeného brněnského kongresu FIT FEST. Ten letos změnil místo konání: z Veterinární fakulty se přestěhoval na stadion Sokol Brno na ulici Kounicova, kde se konal také festival aktivního životního stylu BRNO V POHYBU.

FIT FEST 2013 pořádalo nové pohybové studio MY FIT Romana Ondráška a Lenky Velínské, nechyběly ani různé stánky (Feel Joy, Racio), které rovněž dodaly dárečky do bohaté tomboly.

Cestu jsem našla rychle, stačilo jen sledovat nadšence s napěchovanými sportovními taškami, jak s úsměvem spěchají k svému cíli. Organizačně bylo vše perfektně zařízené a uprostřed jako vždy pobíhal Roman, aby doladil poslední detaily a mohlo se začít.

Hned první hodinu se nám představila hlavní hvězda letošního kongresu ROBERT SORENSEN, který přicestoval až ze Švédska. Se svou hodinou Dance Fusion okamžitě roztancoval celý sál. Výborná choreografie plná přeskoků, otoček a prostorových variací nám dodala energii na celý den.

Další hodinu měla Kika Růžičková – Freestyle Dance. Abych pravdu řekla, na Kikinin styl se ráda dívám, ale tancovat se mi nikdy moc nechtělo. Tak jsem byla rozhodnutá, že po začátku sestavy odejdu, k čemuž nakonec nedošlo. S každým novým prvkem byla sestava zajímavější a zajímavější, až byl najednou konec a jeli jsme na vynikající hudbu finále. Ještě před koncem Kika dodala:  "Nevadí, keď zabudnete, hlavně aby to bolo sexy."

 • Po této hodině všichni s nadšením uvítali Romanovo překvapení ve formě ručníků od Českého rozhlasu, které jsme později využili na závěrečné protahovací hodině místo podložek.

A třetí hodiny se ujali sami hostitelé. Hned od první minuty to skvěle rozjeli Lenka Velínská s Romanem Ondráškem se svým už tradičním Cardio Dance. Zatímco v minulých hodinách se někteří jen dívali, teď si nikdo v sále nedovolil ani na chvilku sednout. Chytlavá hudba, skvělá choreografie metodicky zvládnutá tak, aby ji dokázali zatančit úplně všichni a do toho náš tolik oblíbený pár Lenka a Roman s obrovskou dávkou energie. Co víc si přát?


Po dvacetiminutové pauze se na pódiu opět objevil Robert, tentokrát s úplně jiným stylem – Latin Floorwork. Celou choreografii jsme se nejprve po částech učili v pomalém tempu, což nám sice trochu popletlo hlavu, ale nebylo to tak fyzicky náročné. Zato jakmile se tempo zrychlilo, zamotali jsme se úplně. Nakonec jsme to všechno zvládli a finále bylo ohromující. Po několika opakováních Robert seskočil k nám a rozdělil nás na dvě poloviny. Ta první se mohla pohodlně dívat a s tou druhou odtancoval celé finále. Pak skupiny vyměnil.

Dál se na nás vyřádil Roman, který měl lekci TBW. Komu zbyla ještě nějaká energie a síla z minulých hodin, tak tady ji úplně vyčerpal. Do jednoduché, ale náročné sestavy Roman zařadil své oblíbené kliky, plie, skvoty, balanční pozice a výskoky. Zamakali jsme si skvěle, ale byla jsem ráda, když hodina skončila… :-)

Nakonec nás Lenka zase dala dohromady v Pilates Flow Morión.  Nejprve jsme se zahřáli, uvolnili klouby v dynamické rozcvičce, potom protáhli a hlavně posílili core (střed těla) a s pomocí balančních pozic aktivovali hluboké stabilizační svaly.

Fit fest se krásně doplňoval s festivalem BRNO V POHYBU, který probíhal venku. Od 13. hodiny se tu střídaly různé bojové sporty, taneční vystoupení a futsálové derby. Když se někomu nechtělo dívat na ukázky sportů, mohl si vyzkoušet jízdu na elektrokolech, elektrokoloběžkách a mnohé další. V celém areálu se prezentovaly brněnské sportovní kluby a různé sportovní i zdravotní služby, které nabízely soutěže pro děti i jejich rodiče.

Jediné, co mi na Fit Festu chybělo, byl můj oblíbený občerstvovací stánek firmy Giraffy, díky kterému si na každém kongresu tak pochutnám. Takže jsem svůj sportovní den zakončila u stánku s občerstvením s velkou tučnou klobásou :-)

Karolína Jarošová: Jak jsem si užila FIT FEST 2013, foto: Karolina Kubíčková

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 

21. 05. 2013, 18.13:30

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist