Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: Aerobicmania 2017

Už ani nevím po kolikáté si na konec února zapisuji do diáře velkým písmem akci Aerobicmania! A to rozhodně nejsem jediná, protože do Brna v ten den míří snad úplně každý, kdo si rád zacvičí pod vedením kvalitních lektorů a chce získat inspiraci do svých lekcí. A já se vůbec nedivím. Pokaždé je to stejně úžasné, ale přece jenom trochu jiné, podle toho do jakého sálu zrovna vyrážíte.

Chvilku stojím před nabitým rozvrhem a koukám na svá oblíbená jména lektorů tanečních lekcí - Sebastian Piatek, Silvia Jané, Iva Mojžíšková, Míno Ondruš...

Ne, dnes si odpustím taneční i step aerobikový sál. Dokonce jen procházím i okolo bodyworkové části, kde jsou dnes vyloženě speciální lekce jako je třeba Postural trénink, Circuit training, Floor tone, Cross trainig...

16. mezinárodní kongres aerobicmania.cz

Tentokrát si plánuji užít tu body and mind složku, kde hraje pomalá hudba, všichni jsou pohodově naladěni a převažuje tu ta zdravotní část protažení a relaxace.

O fasciích, na které se už delší dobu díváme trochu jinak a začínáme s nimi pracovat i na lekcích, se dá povídat hodiny. Stejně tak o fyzioterapeutických konceptech cvičení. Tak jen ve stručnosti představím svůj výběr a určitě doporučuji si něco z toho vyzkoušet příště na vlastní tělo.

První lekce přinesla hezké ranní jogové protažení a pak následovalo DNS s Ivanou Brádkovou. DNS je fyzioterapeutický koncept, který se zabývá správnou motorikou a držením těla. Je až neskutečné, kolik věcí je možné sledovat už jen u jediného jednoduchého pohybu. Výborná hodina se zásobou cviků, které dělají divy.

Další část byla taky velice zajímavá -  Animal moves s vynikající lektorkou Francezkou Vigneri. Spousta jógových pozic, která napodobovala zvířata a jejich pohyb. Francezka byla stylově vybavená tygrovaným oblečením a i když to bylo pomalé cvičení, dávala nám celkem do těla. Na konci jsme si trénovali zvířecí chůzi - postavili jsme se proti sobě a nejprve vyrazili jako žába, krab, pídalka nebo dokonce jako kůň. Super nápad, který pobavil i poučil.

Pak následovala Fascial yoga therapy, kterou vedl TPT team. Tady jsme se hodně zaměřovali na různé pružení a protahování trochu jiným stylem než je v józe obvyklé, ale účinek byl vynikající. V druhé části jsme si vzali míčky i válce a trochu se „potrápili“ automasáží.

Pátá lekce byla jedna z nejvyhledávanějších lekcí z kongresu - Pilates od Lenky Velínské. Perfektní hodina jako vždy, ale si nakonec odskočila zacvičit na TBW s Kamilem Zásadou (to jsou ty chvíle těžkého rozhodování, když jste na akci, kde je více sálů a chtěli byste prostě vidět a zažít vše!). Sice jsem následky lekce dlouho cítila (smích), ale sestava byla parádní se řadou vychytávek, vzporů a otoček. Ani jsem nevěděla, jestli jsme nahoře nebo už zas dělám sklapovačky dole. Určitě to stálo za to.

Další část byli fascie v pohybu znovu od Ivany Brádkové. Opět to bylo zajímavě udělané protažení s jógovými prvky.

Poslední lekcí bylo jak jinak než neskutečně ladně provedené  Port de Bra s Ivou Mojžíškovou a Oraziem. Nádherné pohyby a překrásná hudba! Hezčí tečka na konci už být ani nemohla.

16. mezinárodní kongres aerobicmania.cz

FOTOGALERIE Z AKCE ZDE

Jako vždycky to byl perfektní den a já chci poděkovat všem lektorům, ale i zúčastněným, protože za tak úžasnou atmosférou se musíme stále vracet.

 

26. 02. 2017, 14.23:44

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist