Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Lucie Dědičová: 16. mezinárodní kongres Aerobicmania.cz

V sobotu 18.2.2017 proběhl v Brně tradiční kongres Aerobicmania, který se těší  vždy velké oblibě. A tentokráte tomu nebylo jinak. Osobně rok za rokem pozoruji vyšší počet zahraničních návštěvníků, což mi připadá jako skvělý výsledek práce organizátorů.

Celý den jsem strávila v “body&mind” sále kvůli svému zranění, které mi znemožňovalo si poskočit na nějaké stepové či aerobikové hodině. Každopádně jsem byla moc spokojená, protože určitě všichni známe “kongresové dilema” - na které lekce si jít zacvičit. Člověk pak někdy pobíhá mezi sály jako splašený kůň a zdraví se ve spěchu s lidmi, které zná. Snad poprvé jsem si takto letos užila Aerobicmanii tedy naprosto v klidu.  

16. mezinárodní kongres aerobicmania.cz

Každá lekce byla něčím specifická. Dopolední blok začal Odaka Yogou, která v sobě nesla prvky bojového umění, plynulé sekvence paží - zkrátka to nebyla klasická jóga s bojovníky apod., ale člověk měl prostor i pro své variace. Prožitek byl na prvním místě.
    
Druhá lekce byla pod vedením fyzioterapeutky Ivany Brádkové - DNS Core, což byla pro mě informativně nejlepší lekce, protože typ člověka detailisty jako já ocení lekci nabitou nejen cvičením, ale i informacemi.

Francezca Vigneri a její Animal Moves - řekla bych už stálá prezentérka kongresu byla úžasná. Pamatuji si, když ještě Francezca nemluvila moc anglicky a teď už s angličtinou nemá žádný problém, takže mě potěšilo, že jsme si mohly popovídat a v průběhu lekce na mě i kývla, jestli vše ok, takže i na akci tohoto typu jsem cítila určitý individuální přístup - skvělé.

Následovala lekce fasciální jógy, kde mě zaujala více než jóga sama cvičitelka Monika, jejíž příjmení jsem v programu nenašla bohužel. Monika nám na sebe “práskla”, že je hrozně nervózní, což mi přišlo skvělé, že se takto otevře a řekne naplno, jak se cítí, protože stát na pódiu před velkým počtem lidí plných očekávání není žádný med. Takže palec nahoru, Moniko.

Lenka Velínská a pilates s kruhem bylo perfektní. Propracovaná stavba lekce, ostatně jako vždy v Lenčiných hodinách.  

Poslední lekce v sále body & mind patřila opět Ivaně Brádkové a Fasciím v pohybu.
Téma fascií zůstává populární i tento rok. Myslím, že to byla dobrá volba dát tento typ hodiny jako poslední. Sama jsem už začínala postrádat energii, takže jsem byla vděčná za lehce dynamičtější variace.

Děkuji Aerobicmanii, že drží vysokou úroveň prezentérů a hlavně za samotnou organizaci akce, která hádám není vůbec lehká. Každá akce je plná pozitivní atmosféry. Těším se na příště.

 

21. 02. 2017, 19.04:30

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist