Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Josef Růžička: Partner Training „created by“ Růžičky na Aerobicmania

Josef Růžička: Partner Training „created by“ Růžičky na Aerobicmania Josef Růžička: Partner Training „created by“ Růžičky na Aerobicmania Josef Růžička: Partner Training „created by“ Růžičky na Aerobicmania

14. mezinárodní kongres Aerobicmania.cz, sobota 14.2.2016, 14:20 hodin, Univerzitní Kampus MU Brno- Bohunice, silový sál č. 3 BODYWORK a my zcela mimo rámec hlavní náplně akce. Oprava, ne zcela, správně jsme doma všude tam, kde se po pohybové stránce rozvíjí tělo i duch v harmonickém souznění, jen u nás není tanec hlavní složkou tréninku. I když v sobotu jste si na naší ukázkové lekci mohli prožít i ten, a to ne ledajaký.

Partner training v naší režii (Eliška+ Pepa Růžičkovi) je komplexně zaměřený „workout“, abychom byli moderní, který obsahuje vše, co má, samozřejmě. Co tím chce ale trenér-básník říci? Máme rádi gymnastiku, atletiku, sportovní hry, přirozený pohyb, který si člověk na krásně v raném mládí osvojí a postupem času (vesměs) úspěšně zapomíná, prožitek a radost z pohybu, zapojení co největšího množství smyslů a v neposlední řadě komunikaci a spolupráci nejen v páru, ale i v početnější partě. Tento výčet věcí - to je v kostce Partner training od Růžiček.

Vaříme podle jednoduchého receptu: lžíce gymnastiky, špetka atletiky, šálek sportovních her, dvě lžíce obratnosti a flexibility, přiměřené množství smíchu na dochucení. Jako příloha se nejčastěji podává kopec emocí a radosti z pohybu. Vše dohromady duste v krátkých časových intervalech dobrých 60 minut. A VOILÀ!   

Jinak řečeno: silový intervalový trénink s prvky gymnastiky, atletiky, sportovních her s dávkou obratnosti, rozvojem flexibility a kondice pro všechny, kdo stojí o smysluplný trénink.

Sobotní ukázkový Partner training na 14. mezinárodním kongresu Aerobicmania.cz jel na přesně takové vlně, jako je popsáno výše. Sešla se skupina zhruba dvanácti párů, které ani v nejmenším netušily, co je čeká. Před i za dveřmi sálu se během nabité padesátiminutovky střídali obličeje s ústy do kořán, s ústy od ucha k uchu i s očima v sloup, ale na to jsme zvyklí a umíme se povznést. Představte si, že jdete lyžovat v plavkách, nebo nakoupit v pyžamu (smích)

Ale jak jste jednou vtaženi do Partner  trainingu v plné síle, tak nevnímáte, co kolem lítá a kdo si klepe na čelo. Předali a předvedli jsme to nejlepší z nás a pevně doufáme, že kdo se nebál a zůstal tu necelou hodinku s námi, si ji naplno užil a odnesl si nejen propocené tričko.
Kdo by nevydržel do dubna na 3. mezinárodní kongres bodymind & bodywork, kam se těšíme a budeme úřadovat se stejnou energií, pořádáme 20.3.2016 školení PARTNER TRAINING.

Eliška pravidelně přispívá na blog Kaloricketabulky.cz, např.:

 

08. 02. 2016, 20.06:20

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist