Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jirka Gruntorád: Dosáhl jsem vrcholu…

Open Air H.E.A.T. Program MaratonOpen Air H.E.A.T. Program MaratonOpen Air H.E.A.T. Program Maraton

Nebojte, nebudu vám popisovat nějaké neslušné praktiky nebo svůj sexuální život, ale rád bych se s vámi podělil o zážitky z nádherné akce Open Air H.E.A.T. Program Maraton. Ten se konal poslední zářijovou sobotu v příjemných prostorách komplexu Domyno. Ještě než se ale vydáme na cestu k vrcholu, pojďme si něco říci o H.E.A.T. Programu, který poslední dobou válcuje všechny fitness programy nejenom napříč Evropou. Proč?

Vychází z toho nejjednoduššího pohybu, který známe - chůze. H.E.A.T. Program je zcela unikátní a je určen pro všechny bez rozdílu věku a kondice. Je nejen pro mladé, trénované, hubené a vytrvalé. Kondiční chůze je určena pro každého, kdo se sebou chce něco dělat, kdo chce být zdravý a kdo se chce prostě cítit dobře.  Jedná se o pohybovou aktivitu, která se od ostatních liší svou výjimečností v tom, že spočívá jen v obyčejném a nejpřirozenějším lidském pohybu, a tak  ji zvládne každý, kdo umí chodit. H.E.A.T. Program můžeme nazvat bránou do světa pohybu, aktivitou, se kterou lze získat ztracenou kondici či zdolat i vámi vytyčenou – vysněnou horu. Poprvé se kondiční chůzí jako indoorovou fitness aktivitou začali zabývat Max Grossi a Marika Moretti. Celý program byl představen v roce 2000 na festivalu v Rimini, kde zaujal tisíce lidí. Rok 2002 byl startovní čárou, odkdy se neustále vyvíjely různé techniky kondiční chůze tak, aby splňovaly všechna zdravotní doporučení. Díky své jedinečnosti a účinnosti se H.E.A.T. Program stal fenoménem, který se rozvíjí dále. Možná si říkáte: „A co to znamená, to slovo H.E.A.T.?“ Odpověď je jednoduchá! Aerobní trénink s vysokým energetickým výdejem, nebo-li High Energy Aerobic Training.

H.E.A.T. Program: Ještě moje malá osobní poznámka

Za těch šestnáct let, co se fitness průmyslu věnuji, mne už zaujme opravdu máloco, ale H.E.A.T. Program mne zaujal okamžitě a to před více jak rokem. Čím? Svou jednoduchostí, zdravotním hlediskem a hlavně tím, že je pro každého! Navíc hodiny jsou koncipovány tak, že si každý jde „svou vlastní cestou“ a nemusíte napodobovat lektora v choreografiích, trápit se, že vám nejde otočka, stydět se, že neumíte tančit apod. A výsledky Vašeho snažení jsou díky filosofii  H.E.A.T. Programu opravdu vidět bez zdravotních rizik. Tedy jedno riziko H.E.A.T. Program má - je silně návykový.

Ale dost bylo teorie, teď praxe!

Cesta k vrcholu pro mne začala úderem jedenácté hodiny dopolední, kdy jsem společně se svojí drahou polovičkou sednul v Českých Budějovicích do auta a vyrazili jsme směr Praha. Po dvou hodinách příjemné cesty jsme dorazili ke komplexu Domino, který celý Open Air H.E.A.T. Program Maraton hostil. Následovaly klasické procedury, takže šatna, převléci, sport tester, krokoměr navléci, prezence, skamarádění se s vaším osobním pásem, tyčka na dodání energie před startem a… Dobře, přiznám se, ještě jsme šli drancovat stánek s oblečením H.E.A.T. Programu. K tomu spousta pozdravů a setkání s kolegy lektory a kamarády. Čas se pomalu krátil a dvě minuty před čtrnáctou byly všechny pásy obsazeny. Všichni už se nemohli dočkat, až tahle výtečná akce vypukne. Úderem čtrnácté nás uvítal „ten nejvyšší z H.E.A.T. Programu v České Republice“, jednatel, společník v HEAT TRADE s.r.o. a Master instruktor H.E.A.T. Programu Michal Pietrak. Představil, co nás čeká, kde co najdeme a kdo nás provede na naší cestě k vrcholu. Poté už nezbývalo než roztočit všech osmdesát osm pásů a vyrazit…

Petra Nováková, Master asistentka, lektorka a školitelka H.E.A.T. Programu

První lekcí nás provázela Master asistentka, lektorka a školitelka H.E.A.T. Programu, Petra Nováková. Lekce byla lehce rozehřívací, ale už po prvních deseti minutách z nás hezky lilo. A nejenom z nás, ale i venku. Počasí nám malinko nepřálo, ovšem nám to nevadilo, protože i když jsme byli venku, byli jsme uvnitř. To vše díky polo-odkrytému prostoru. Lekce utekla velmi rychle, byla plná energie, kterou jsme všichni měli - zatím. Následovala krátká přestávka. Tu většina vyplnila doplněním energie, návštěvou wc, převlečením, kávou, ale našli se i takoví jako já a pár dalších, co jsme šli i o přestávce.

Tomáš Hýna a Jan Holíček, Master asistenti a lektoři H.E.A.T. Programu

Cesta k vrcholu pokračovala druhou, prodlouženou lekcí, kterou si pod taktovku vzali dva mladí muži - doufám, že se neurazí:  Tomáš Hýna a Jan Holíček, opět Master asistenti a lektoři H.E.A.T. Programu. Start byl poklidný, ale to bylo jen ticho před bouří. Tempo se stupňovalo a Tomáš, který nikdy na své hodině H.E.A.T. Programu nehrál českou píseň, se hecnul a poprvé zařadil i jednu z Olomóca. K tomu nám dovezl jako správný “Hujer“ švestičky ze své zahrádky na posilněnou. Tome, byly dobré! I když lekce měla sedmdesát minut, opět to uteklo velmi rychle. Pánové nás malinko zklidnili a opět následovala přestávka. Chtěl jsem, chtěl stále šlapat, ale říkal jsem si: “Jirko, chlapče, včera jsi měl svůj H.E.A.T. Program maraton v Českých Budějovicích - šetři se, na vrchol daleko a ještě musíš řídit domů“. Dal jsem si tedy pauzu, vyměnil totálně propocené triko, došel si pro další pitivo a nadopoval se hroznovým cukrem.

Master instruktor H.E.A.T. Programu Michal Pietrak

Po deseti minutách se šlapalo dál. Tentokrát si nás do parády vzal sám jednatel, společník v HEAT TRADE s.r.o. a Master instruktor H.E.A.T. Programu, Michal Pietrak. Jelikož se pomalu blížil vrchol, nešetřil nás a dal nám v některých pasážích co proto. Ale my jsme se nedali a šlapali jako jedno tělo, jedna duše. Kdyby tam v tu chvíli někdo připojil dynamo a měnič, myslím, že bychom rozsvítili velkou část Prahy. Ale všechno jednou končí, takže i lekce s Michalem skončila a šlo se do finále.

Italský prezentér Paolo Marconi

Po pár minutách pauzy, kdy většina z nás opět převlékala oblečení, doplňovala tekutiny, cukry, se šlo do velkého finále Open Air H.E.A.T. Program Maratonu. To obstaral italský prezentér Paolo Marconi. Zpočátku to vypadalo na klidnější závěr, ale zdání někdy klame, a tak jsme se dočkali velmi energické, optimisticky naladěné lekce, kdy se někteří dostali i na místo lektorů a naopak, lektoři šli s námi dole. Co mne osobně velmi zaujalo, je styl hudby, kterou si italský prezentér připravil. Nebyla to klasická hudba na H.E.A.T. Program, na kterou jsme v České Republice zvyklí, ale byla laděna více emotivně, s důrazem na beat. Finále uběhlo snad nejrychleji ze všech lekcí a my všichni jsme se dostali na pomyslný vrchol naší hory. Čtyř a půl hodinový Open Air H.E.A.T. Program Maraton byl za námi. Následovala Yoga ve spojení se stretchingem, bouřlivý potlesk, děkovačka všem, co jsme se nejen účastnili, ale samozřejmě i organizátorům, sponzorům a celému realizačnímu týmu.

Jirka Gruntorád: Dosáhl jsem vrcholu…

Něco navíc

Pak se celý program přesouval do dalších prostor komplexu Domino, kde následovala after párty plná jídla, pití, pohody, úsměvů a skvělých zážitků. Tu už jsem bohužel nezažil na vlastní kůži, protože po sprše jsme společně s drahou polovičkou vyrazili směr České Budějovice. A i když celou cestu pršelo, domů jsme dorazili za příjemnou hodinu a tři čtvrtě. Co se dělo po příjezdu radši popisovat nebudu. Kdyby to náhodou četl nějaký výživový poradce, tak by ho trefilo. Takže stručně - jedli jsme - hoooooodně!

A jaké to tedy bylo?

Úžasné, perfektní, přesně ve stylu a filosofii H.E.A.T. Programu. Osobně jsem propotil tři trička, dvoje kalhoty, vypil tři litry tekutin, ušel 21,23 km, průměrná rychlost byla 6,34 km/hod. a domů přijel o tři kila lehčí. Tedy né že bych honil váhu, ale je mi jasné že spousta z vás by se zeptala.

Za sebe a myslím, že za všechny, kdo na akci byli, musím říci jedno velké díky! Bylo to “super, bezva, bomba, cool“. Už teď se těším na další akci podobného typu.

Jestli jste ještě o H.E.A.T. Programu nikdy neslyšeli, nebo nevíte, kam na tento fitness program vyrazit, koukněte na stránky H.E.A.T. Programu - www.heatprogram.cz

Přeji Vám všem krásný den, užívejte života, a jak já říkám: „H.E.A.T. a bude ti líp“!

Autor: Jirka Gruntorád

(odborník na komunikaci, Public Relation, lektor mnoha fitness programů - www.gruntorad.cz)

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

  1. IV. Aerobic kongres Trnava
  2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
  3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
  4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
  5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
  6. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
  7. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
  8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
  9. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
  10. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 

02. 10. 2012, 16.00:53

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist