Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kajča Jarošová: Fun na Funaerobic show 2015

S prvními slunečními paprsky přichází i první jarní akce, tentokrát v Olomouci. Na tento kongres jezdím moc ráda, protože jsou tu samé známé tváře jak cvičících, tak lektorů, takže atmosféra báječná!

Hned po pár sponzorských dárečcích a tradičním obhlídnutím fitness novinek (zbrusu novým návlekům OPIUM nebo zdravým dobrůtkám od Racia jen málokdo odolal), jsme si spěchali zabrat místa v prvních řadách a už se mohlo začít.

První rozhodování bylo opravdu těžké. Jít se pořádně zničit do malého sálu na Soňu Blažkovou a její Dynamic total body nebo trochu zahřát a roztančit na Double dance Romana Ondráška a Ivu Mojžíškovou? Nakonec jsem dala přednost otočkám a skokům než plie a squatům, ale když jsem v poslední finálové části mrkla na sice opravdu drsnou, ale tak nádherně ladně propracovanou sestavu, bylo mi líto, že nemohu stihnout obojí.

Fotogalerie a video: Funaerobic show jaro 2015

Další hodina byla přesně podle mého gusta. Dynamická lekce body and mind s krásnou choreografií  plnou protahovacích a posilovacích cviků s orientální hudbou v pozadí. Jinak až ďábelsky energická Zuzana Švíková se najednou proměnila v klidnou a vyrovnanou lektorku, až jsme ji nemohli poznat. Není co dodat. Slow body byla pro mě jednoznačně nejlepší lekce dne.

S třetí lekcí Zuzka pokračovala na svůj vyhlášený Exklusive dance. Tam byla vyloženě ve svém živlu. Celý sál nadšeně tleskal do rockové hudby a i sestava v tomto rázném duchu byla vynikající.

Já dala přednost opět druhému sálu a vyrazila na Facts. Roman už vypadal trošku znaveně, protože právě dotančil svůj druhý, určitě opět skvělý dance. A i když to při pomalém uvolňovacím začátku vypadalo opravdu pohodově,  zdání klamalo. Zase nás zničil. V druhé části se totiž začalo střídat Romanovo oblíbené rychlé tempo s intenzivním posilováním. Super! Ale další kliky a squaty jsme už tak nadšeně nevítali jako na začátku.

Po krátkém obědě následovala fitness novinka v podobě lekce DeepWork s naší milou organizátorkou Jiřinkou Bačovou. Bylo to střídavě dynamické i pomalejší posilující cvičení, které se inspiruje východním myšlením. Krásně propojené prvky jógy, pilates a cardio tréninku! Tato lekce je hitem letošní sezóny a tak se není čemu divit, že na Funaerobicu nemohla chybět.

Tentokrát to bylo vyrovnané, v obou dvou sálech jsme se pořádně zapotili a bylo jedno, jestli na Bosu circuit se Soňou nebo s Jiřinkou, obojí bylo báječné.
Teď jen rychle osvěžit a už se rozdávají ceny z bohaté tomboly. Trička, šperky, dobrůtky a samozřejmě tradiční hlavní výhra v podobě zájezdu od cestovní kanceláře Frčíme, partnera Aerobic.cz (nabídka super zájezdů zde).

A už přichází na řadu vrchol dnešního dne Suit up dance! Pořádná dávka energie s krásnou Ivou Mojžíškovou v čele a hlavně s klobouky. Byla to nejen výborná lekce, ale i strhující podívaná. Elegantní prvky, kdy klobouky byly každou chvíli někde jinde a do toho všeho krásně černobíle sladěné publikum. Už chybělo jen to šampaňské, které Jiřinka stejně nakonec překvapenému sálu přinesla.

Současně ještě probíhala lekce Bodyton s Michaelou Dobrou. Jako předposlední lekce  ideální kompenzační cvičení s důrazem na správné držení, uvolnění a zmobilizování ztuhlých kloubů. Samozřejmě i nějaké balanční i silové prvky nemohly chybět, tak jsme po celém tom náročném dni opravdu bojovali, jak jen to šlo a výsledek stál za to. Už jen krásná hudba, úsměv a jdeme na finále.

Poslední lekce bylo Bosu pilates s Evou Kubalovou. Naprosto uklidňující body and mind lekce náročná tak akorát pro nás, už opravdu unavené, ale stále nadšené publikum.

A je konec.  Byl to jako vždy vynikající sportovní zážitek. Ted už zbývá jen poslat velké DÍKY do naší oblíbené Olomouce a těšit se na další už podzimní Funaerobic show!

Karolína Jarošová: Jak jsem si užila FIT FEST 2013, foto: Karolina Kubíčková

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

  1. IV. Aerobic kongres Trnava
  2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
  3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
  4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
  5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
  6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
  7. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
  8. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
  9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
  10. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 

22. 03. 2015, 16.38:07

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist