Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jana Šťastná: Jak jsem si užila Piloxing® na Reebok WELLNESS MARATHONu

Pro mě, instruktorku skupinových lekcí s více než 20ti letou praxí, je Wellness Maraton něco jako svátek. Můžu načerpat inspiraci, setkat se se spoustou přátel a užít si den skvělého cvičení a hudby.

Letos jsem se zúčastnila potřetí a mohu říct, že letošní Reebok WELLNESS MARATHON se mi líbil ze všech nejvíce. Kdo mě zná, ví, že jsem před více než rokem objevila fitness program, který kombinuje Pilates s tancem a boxem, je určen hlavně ženám a je úžasný. Piloxing® si našel místo v mém životě tak přirozeně, že je více než pochopitelné, že vystoupení samotné zakladatelky Vivecy Jensen a jejího týmu jsem si nemohla nechat ujít. Ač nejsem „omdlívací“ typ, Viveca mě dostala. Vidět ji na živo byl skvělý zážitek a v těch mých sportovních setkání patří k těm na nejvyšších příčkách. Měla jsem tu čest se, díky Evě Kortanové, s kterou jsem se v březnu 2012 potkala na školení instruktorů Piloxing®  a která se během té doby vypracovala tak, že je nyní členem týmu Vivecy, s Vivecou setkat už na letišti po jejím příletu do Prahy. Připravily jsme pro ni malé překvápko a přivítaly ji Piloxingem® už na letišti. Ano, Piloxing® jsme rozjely přímo v příletové hale a ukázaly tak, že se dámy mají na co těšit.

Jana Šťastná: Jak jsem si užila Piloxing® na Reebok WELLNESS MARATHONu

Soboty jsem se tedy nemohla dočkat, protože nejen Viveca, ale i její kolegyně Cortney, Mia, Světlana a Eva jsou usměvavé a charismatické dámy. A já se těšila, až to rozbalí. Samozřejmě jsem si na RWM užila i prezentéry, kteří byli před Piloxingem®, prohlídla si stánky, které nabízely různé sportovní dobroty, stihla se zamilovat do MatchaTea, okoukla usměvavou Zumba dámu a tvář letošního RWM Ginu Grant, ale čím více se blížila lekce s Vivecou, tím jsem byla netrpělivější. A pak to přišlo…

Neskutečná dávka energie, která vtrhla na pódium, mě dostala. Chvílemi jsem měla pocit, že ani nedýchám a cvičím tak na 300%. Měla jsem kolem sebe nejen instruktorky, se kterými jsme se potkaly na vůbec prvním Piloxing® školení v České republice, ale i své klientky, tedy spíše kamarádky, které se mnou „piloxingují“ dvakrát v týdnu. Emoce byly neuvěřitelné a já si přála, ať tato lekce nikdy neskončí. Přiznám se, že tím, že Piloxing® ještě není známý u nás tolik jako třeba Zumba® fitness, myslela jsem si, že bude cvičit méně lidí. Když jsem pak viděla fotky, jen jsem si řekla: „Wow, a je to tady.“
To, co Viveca na pódiu se svými kolegyněmi předváděla, bylo neskutečné. Je to naše Královna!. Její pasáž s moonwalkem a pohyby a la Michael Jackson byly jen třešničkou na dortu.

Jana Šťastná: Jak jsem si užila Piloxing® na Reebok WELLNESS MARATHONu

Pro ty ženy. které ještě Piloxing® nevyzkoušely, mohlo být překvapením závěrečné rozloučení. Mottem Piloxingu® je SLEEK, SEXY, POWERFUL a máme na to i speciální postoje. Nicméně čas tlačil a organizátor už Vivece ukazoval na hodinky a tak to vypadalo, že se naším pozdravem ani nerozloučíme. Ale to by přece nebyla ta správná lekce Piloxingu®. V předních řadách jsme se tedy ujali vykřikování motta: „ SLEEK, SEXY, POWERFUL“ do té doby, než se nám Viveca, i přes protesty organizátora, vrátila a celá O2 aréna si jednohlasně zakřičela ono námi milované SLEEK, SEXY, POWERFUL.

Přiznám se, že tímto byla má mise na RWM naplněna. Na ostatní prezentéry jsme se už jen koukaly a užívaly si dávku endorfinů v nás. Samozřejmě jsme si nenechaly ujít ani Afterparty na střeše Harfy, ale asi nepřekvapím, když sdělím, že nás zajímal Piloxing®. Dámy v růžových kloboucích to rozbalily, a ač jen na 10 minut, i tak to stálo za to.

A já se tedy ptám: „ Už chodíte na Piloxing®?“

Krásný den. Jana

Janu na akci doprovázela její kamarádka Michaela Birnbaumová. A zde jsou ještě její postřehy.

V sobotu 8.6.2013 jsem navštívila svůj první wellness marathon. Zumba mě vždycky docela bavila, ale tentokrát mě přesvědčila účast zakladatelky Piloxingu, kterou je  Viveca Jensen. Piloxing cvičím již několik měsíců, znám ho sice již rok a půl, ale těhotenství mi nedovolilo zkusit ho dříve.
Po příchodu jsme dostaly dárečky a hned jsme se šly přivítat s Vivecou a jejím týmem. Atmosféra okolo nás byla úžasná a všechno nasvědčovalo tomu, že to bude prima den, který si užijeme a hlavně si skvěle zacvičíme.

Po asi hodinovém tančení Zumby jsme prošly všechny stánky a workshopy, ochutnaly Matcha tea, do kterého jsme se všechny zamilovaly a už jsme natěšeně očekávaly začátek hodiny Piloxingu.

Nástup byl skvělý, holky se do toho daly ned naplno a když jsem se asi po pěti minutách otočila, zjistila jsem, že celý prostor určený ke cvičení, je zaplněn a všichni cvičí jak o život.

Viveca udělala super show a hodina uběhla jako voda. Pak následovala další vystoupení a program byl zakončen tombolou. Po skončení marathonu sme se všichni přesunuli na střechu OD Harfa, kde program  pokračoval afterparty. Zumba a poté opět super show s Vivecou a Piloxingem zakončily tento úžasný den. Již nyní vím, že příští rok se určitě zase vydám!

Nejčtenější reportáže na Aerobic.cz:

 1. IV. Aerobic kongres Trnava
 2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
 3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
 4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
 5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
 6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
 7. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
 8. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
 9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
 10. Dana Kučerová a Jarda Vobr rozhýbali VŠE. A Vlasta Matoušová vám o tom napsala, protože to zažila na vlastní nohy
 

foto: archiv JŠ – 16. 06. 2013, 13.25:06

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist