Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak správně používat aviváž

Při praní v moderních pračkách se vlákna textilu různě pohybují a mačkají, což způsobí, že usušené vyprané prádlo je tvrdé na dotek. Velmi problematickou skupinou jsou dnes hojně používané tkaniny s vysokým obsahem umělých vláken, v nichž při nošení vzniká elektrostatický náboj. Látka se poté lepí na pokožku a přitahuje špínu. Použitím aviváže lze tyto nepříznivé vlivy účinně odstranit. Jak správně používat aviváž

Oblečení ošetřené aviváží je daleko měkčí, tedy pohodlnější a příjemnější na nošení, méně se mačká, snadněji žehlí a díky slabému filmu, který aviváž vytvoří  na jednotlivých vláknech, se špína drží dále od vláken a vy ji daleko lépe a jednodušeji vyperete. V neposlední řadě nesmíme zapomínat ani na příjemnou vůni, kterou aviváž prádlu dodá.

  • Velkou výjimku v použití aviváže tvoří funkční materiály. Při praní těchto materiálů aviváž NIKDY NEPOUŽÍVEJTE. U prodyšných textilií s funkční membránou a textilií z mikrovlákna dochází použitím aviváže ke snížení funkčnosti textilií.

Další specialitou je citlivá pokožka. To nejmenší, co pro ni můžeme udělat, je správná volba aviváže, aby oblečení a prádlo bylo měkké a jemné na dotek. Značka Silan v rámci svého portfolia aviváží nabízí produkty Silan Sensitive. Díky jejich dermatologicky testovanému složení máte jistotu, že jsou vhodné jak pro jemnou pokožku miminek a malých dětí, tak pro osoby s citlivou pokožkou, stejně jako pro alergiky. To potvrzuje i získané doporučení Evropského centra pro výzkum alergií (ECARF)

Jak, kam a proč dávkovat
Při dávkování aviváže byste se vždy měli řídit pokyny uvedenými na zadní straně etikety. Dávkování je velice snadné a k odměření správného množství jednoduše použijte uzávěr láhve. Například Silan nemusíte před použitím ředit. Prostě jej nalijte přímo z láhve do uzávěru a z něj rovnou do zásobníku určeným pro aviváž. Ten je výrobcem pračky označen a nachází se buď uprostřed výsuvného zásobníku, nebo napravo. Při dávkování určitě doporučujeme postupovat podle pokynů k dávkování. Pokud totiž použijete příliš málo aviváže, nebude mít správný účinek, pokud naopak zvolíte příliš velké množství, může především u froté prádla dojít ke snížení jeho savosti.

  • Tip:  Pro všechny, kdo rádi sledují nové trendy, jsou určeny pak intenzivnější a módní vůně řady Aromatherapy. Příjemně naladí a přidají vašim kouskům voňavý šmrnc přehlídkových mol. Nejnovější novinkou v oblasti aviváží je inspirace z oblasti kosmetiky a přidání esenciálních olejů, což aviváž učinilo neodolatelně průhlednou. V současné době pouze řada Silan Soft&Oils nabízí takové aviváže hned ve třech omamých vůních.
 

04. 09. 2015, 14.02:49

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist