Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak slaví Vánoce mistryně světa ve sportovním aerobiku a oblíbená instruktorka Olga Šípková?

1. Na které Vánoce nejraději vzpomínáš? A proč? Olga Šípková

Vzpomínám opravdu moc ráda na všechny Vánoce v dětství. Měli jsme přesné rituály, kterými jsme ohromně jako děti žily…Ráno se strojil stromeček při sledování pohádek, po obědě se jelo pro babičku na Staré Město, rodinná návštěva... Když jsme projížděli Prahou, soutěžily jsme jako děti, kdo napočítá víc stromečků v obývácích… Večer jsme společně smažili kapra, pouštěli svíčičky, rozkrojili jablíčko.. No a samozřejmě než se začaly rozdávat dárky, tatínek si neustále přidával kapra a zdržoval...

2. Jaké je tradiční vánoční menu u Šípků?

U nás je opravdu tradiční a poměrně bohaté menu, neboť máme díky manželovi Ivanovi československé vánoce. Ráno se snídá „orechovník a makovník“ s českou vánočkou, k obědu je slovenská kapustnica (zelňačka) a český krkonošský černý kuba (lámanka s houbami) a k večeři se začíná oplátkou pomazanou medem, pak je opět kapustnica, potom se podávají tzv.opekance (malé kynuté buchtičky s mákem cukrem a polité máslem), no a konečně na závěr ryba s bramborovým salátem. Přes celý den si „štrngáme“ vánočním likérem, který také vařím já (jmenuje se Hriate - svařený karamel, med, vodka, skořice, pomerančová kůra a hřebíček).

3. Prozradíš recept na nějaké oblíbené rodinné cukroví?

Cukroví je všeobecně známé, ale mám tip na slovenské griliážové oplátky:vafle koupíte celé, bez náplně, prodávají je skoro všude. Griliáš se připravuje takto: upálíte karamel v tekutou hmotu, zalijete Salkem, přidáte máslo a na závěr mleté oříšky. Ještě teplé natřete na vafle, lehce zatížíte a necháte vychladnout.

300g krystalového cukru
1 Salko
1 velké máslo
oříšků podle chuti

4. Co nového chystáš pro rok 2012?

Na příští rok chystáme velkou novinku! Rozšiřujeme Family fitness v Metropoli Zličín skoro o 1000m2. Budeme otvírat novou relaxační část, kde bude saunový svět, thajské masáže a nový sál na různé speciální styly cvičení ( Gravity, TRX, Salza fitness). A já osobně chystám zase krásné zájezdy k moři, tak moc ráda pozvu nové tváře, vše mám na stránkách www.sipkova.cz - na osobním profilu.

 

foto: archiv Olgy Šípkové – 22. 12. 2011, 08.05:43

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist