Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak nenaletět podvodníkům s hubnoucími zázraky?

Začátkem nového roku pravidelně stoupá počet lidí, kteří chtějí zhubnout. Ten, kdo se o zdravý životní styl zajímá delší čas, většinou celkem bez potíží napraví hříchy svátečního přejídání, ostatní jsou bohužel někdy svedeni klamavou reklamou na špatnou cestu. Jaké jsou nejčastější omyly spojené s hubnutím? Na tuto důležitou otázku nám odpověděli odborníci ze Sokolovny Průhonice, kteří navíc přidali svoje tipy na hubnutí.

1. Nejíst nebo výrazně omezit jídlo

Člověk, když který razantně omezí příjem, zpomaluje svůj metabolismus. To je zákon. Navíc nejen že takový jedinec  není efektivní v práci, doma, na cvičení, ale je také daleko víc nervózní a ve výsledku může dojít až k psychickým poruchám.

Asi není třeba zdůrazňovat, že takové neblahé řešení nemůže být ani dlouhodobé. Po několika týdnech držení drastické diety se člověk tak jako tak vrátí zpět ke svým stravovacím návykům, dojde až k přejídání a následnému jo-jo efektu, kdy jde ručička váhy nahoru.

2. Jíst bez omezení, ale zapojit do role hubnoucí nápoje a hubnoucí doplňky stravy, které slibují snížení tělesné hmotnosti pouhým požíváním produktů

Snad každého soudného jedince napadne, že slib typu hubnutí bez fyzické námahy (čumím na bednu a hubnu) nemůže fungovat. Ano, většina lidí by chtěla, aby za ně hubnul „někdo jiný“ bez námahy, aby si nemuseli odpírat jídlo, ale toto je opravdu utopie.

3. Využívání hubnoucích pásů, gelů a dalších pseudo-cvičebních pomůcek nebo mechanismů, které slibují za minimum námahy velké výsledky.

Špatná  zpráva pro všechny, kteří věřili. Tyto věci nefungují!

Co nám pomáhá hubnout?

1. pravidelná strava

Neomezujte se výrazně v tom, co jíte, ale myslete na velikost porce a denní dobu, ve které jíte. Odpusťte si např. brambůrky večer u TV!

2. plnohodnotná strava

Nemusí to být BIO, aby to bylo plnohodnotné, ale strava z pytlíku také není to pravé ořechové. Kupujte čerstvé suroviny a vařte si z nich. Přemýšlejte o tom, co jíte a co vám dělá dobře!

3. pohyb

Je důležité si uvědomit, že pokud chce člověk se sebou něco udělat, tak musí začít u sebe. Pohybujte se pravidelně 3 - 4 týdně (na začátek postačí i rychlá chůze)

Při dodržování výše zmíněných jednoduchých rad dojde k prokazatelným  výsledkům bez následného jo-jo efektu.

Mám vlastní zkušenost, že po 14 dnech odlehčené stravy (bez utrpení a hladovění) dojde k obrovským tělesným změnám - zrychlení metabolismu, zlepšení nálady, přísunu energie. A tělo už pak ani nevyžaduje věci, o kterých si předtím myslelo (hlavně hlavy lidí), že to bez nich ani nejde,“ říká Ladislava Pokštefl, trenér Sokolovny Průhonice.

Hubnoucí tip, který ještě stihnete

V případě, že chcete dostat kompletní návod a nechat se vést profesionály (trenéři, nutriční poradci) k trvalé a kompletní přeměně životního stylu, přihlaste se do kurzu snižování nadváhy v Sokolovně Průhonice. Délka trvání kurzu: 10 týdnů od 11. ledna do 14. března 2012. Čeká vás 15 hodin konzultací s nutričním poradcem, 10 hodin fitness tréninků pod vedením zkušených trenérů, 10 hodin skupinových lekcí dle vlastního výběru z rozvrhu skupinových lekcí Sokolovny Průhonice, vstup do wellness zóny po tréninku nebo lekcích.

Závazné přihlášky do 6. ledna 2012 na recepci Sokolovny Průhonice, telefonním čísle 267 310 506 nebo na e-mailu antispam.

Rychlé rozhodnutí bez odkládání bývá to nejlepší!

 

02. 01. 2012, 10.31:29

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist