Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak bojovat proti jarní únavě?

Jak bojovat proti jarní únavě? Jak bojovat proti jarní únavě? Jak bojovat proti jarní únavě?

„Podle tradiční čínské medicíny jsou zásobárnou energie ledviny, které jsou v zimě zatížené, protože musejí vydávat energii navíc na prohřátí organismu. Podobně plíce se zase musí vyrovnat s teplotními výkyvy, se znečištěným ovzduším. Oba tyto „funkční okruhy“ jsou propojené – takže když se nachladíme, pociťujeme to v obou oblastech. Proto i účinné éterické oleje a jejich směsi podporují oba tyto okruhy současně. K prověřeným pomocníkům patří zázvor, borovice, skořice, tymián, jalovec, yzop a rozmarýn,“ doporučuje aromaterapeutka Adéla Zrubecká.

Jak pomáhají vůně

Podle ní je nejúčinnější kombinovat formy – od masáží, koupelí či sprch přes použití v aroma lampách či difuzérech až po kapesní inhalátory. Například řada Příliv energie od NOBILIS TILIA zahrnuje jak tělový a masážní olej, koupelový olej, sprchový gel, tak i směs éterických olejů do aromalampy či difuzéru. Pro stimulaci funkce ledvin je pak vhodný tělový a masážní olej Péče o ledviny. Tato směs éterických olejů dodává energii ledvinám a posiluje vůli a rozhodnost. Ulevuje od bolesti v zádech, pomáhá při únavě a zvyšuje vitalitu, mírně prohřívá a tonizuje celý organizmus a posiluje krevní oběh.

Pozor na kafe

Při nedostatku energie bychom se měli vyvarovat stimulantů, jako je káva, guarana či zelený čaj. Tyto pomocníky sice máme spojené s rychlým nastartováním organismu, ale pokud máme nedostatek energie, mohou nám naopak uškodit, protože nám seberou i ty poslední zbytky energie, které ještě máme, a ještě nás více oslabí. Při posilování energie bychom také měli vynechat takové éterické oleje a směsi, které mají naopak zklidňující či tlumící účinky, jako je například levandule, ylang –ylang a podobně.

Předjaří je také spojeno odedávna s masopustem – tedy obdobím půstu, který je blahodárný pro naše tělo, neboť pomáhá jeho detoxikaci. Odbourávání škodlivin napomáhá nejen přísný půst nebo alespoň střídmý jídelníček, ale také různé látky stimulující různé orgány v těle a účinně odvádějící škodliviny z celého těla.

Nejčtenější články na téma Zdraví:

  1. Denisa Barešová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  2. Tamara Jiříková: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  3. Fakta a mýty o používání tamponu
  4. Mili Pilátová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  5. Hana Dvorská, známá česká kaskadérka a instruktorka boot campu: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  6. Poruchy pigmentace kůže
  7. Veronika Buriš Vrzbová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  8. Daniel Müller: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  9. Tereza Cihlářová: Moje tipy pro zdraví a pohodu
  10. Michal Šubr: Moje tipy pro zdraví a pohodu
 

foto: NOBILIS TILIA – 16. 03. 2013, 20.32:39

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist