Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Hanka Kynychová vyráží opět za dětmi z dětských domovů

Charitativní sportovní projekt "Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou" se překulil do své druhé poloviny. Nyní čeká děcka i tým DD v pohybu nejnáročnější zkouška: připomenout si a doladit všechny taneční sestavy, se kterými bude 36 dětských domovů vystupovat v listopadu v Praze.  A jak podzimní nácviky budou probíhat?

Celý podzim ve znamení dětských domovů

"Již příští sobotu, 20.září vyrážíme s týmem na jižní Moravu, kde navštívíme DD Jemnice a DD Mikulov. V neděli 21.9. se přesouváme do Bojkovic, kde v místní tělocvičně proběhnou tréninky dětí z Uherského Hradiště, Uherského Ostroha, z Kroměříže a ze samotných Bojkovic. To, že to bude nejnáročnější trénink, o tom nepochybuju," říká Hanka Kynychová. A není se čemu divit. Z loňských zkušeností Hanka ví, co ji čeká. Dětem se přes letní prázdniny kroky a celé sestavy doslova vykouří z hlavy a začíná se prakticky od začátku. "Naštěstí vždycky se najde ve skupince alespoň jeden tahoun, který si sestavu pamatuje a mě ji připomene, protože v každém domově se cvičí malinko jinak, přidávám nebo ubírám kroky a pohyby rukou podle toho, jak jsou děcka šikovná," dodává Hanka.

Následující sobotu (27.9.) pokračují podzimní nácviky ve Frýdlantu nad Ostravicí, kam se sjedou domovy z celé severní Moravy a z Beskyd. "Na tyto nácviky se moc těším, protože se uskuteční ve velmi příjemném prostředí Sport Relax Centrum Kotelna v podhůří Beskyd. Díky ochotě personálu a podpoře vedoucího střediska Čestmíra Stracka zde můžeme s dětskými domovy pohodlně trénovat," popisuje Hanka další pokračování projektu. A tím to rozhodně nekončí. Hned v neděli (28.9.), se sjedou dětské domovy Štíty, Polička a Pardubice do tělocvičny gymnázia Dašická v Pardubicích, aby za účasti TV Nova, generálního partnera projektu, předvedly své taneční a sportovní dovednosti. Ostych z kamer a světel jim pomůžou setřást patroni - známé tváře TV Nova. "Zatím nebudu prozrazovat jména letošních patronů, ale jednu výjimku udělat mohu. Dětský domov Štíty podpoří osobně v Pardubicích Lenka Hornová, která již fandila Štítům na loňských závodech v Praze - Modřanech. Poslední podzimní výjezdy se uskuteční v Praze (11.10.), v Plzni (12.10.) a v Ústí nad Labem (18.10.).

Finálové závody: AC Sparta Praha, 8.-9. listopadu

Zatímco podzimní nácviky jsou nalajnovány, finálové závody se souběžně intenzivně připravují. Dnes již lze říci, že nejdůležitější části přípravy jsou zvládnuty. Finálové závody se uskuteční v AC Sparta Praha na Letné, k dispozici bude malá a velká sportovní hala s tribunou o kapacitě 1600 osob. "Díky pochopení a partnerství AC Sparta Praha budeme mít k dispozici veškeré zázemí sportovní haly za velmi přívětivých podmínek. Také díky zmíněnému partnerství TV Nova budeme moci nabídnout jak samotným závodním týmům, tak jejich doprovodu a divákům zajímavou podívanou, vystoupí známé tváře z obrazovky TV Nova a dočkáme se řady dalších překvapení," říká manažer projektu Roman Hrůza, který připomíná velký rozsah letošní akce. "Zatímco loni přijelo do Prahy závodit devět dětských domovů, letos jich přivítáme již 36. Takový počet bychom nezvládli za jeden den, proto jsou letošní závody dvoudenní. 18 domovů se utká v sobotu, dalších 18 potom v neděli," doplňuje Roman Hrůza. Také závodní disciplíny se oproti loňskému roku rozšířily. Letos se kromě aerobiku bude závodit také ve velmi oblíbeném tanečním stylu hip hop, dále v orientálních tancích nebo ve zpěvu a hře na hudební nástroje. Talentovaní jednotlivci budou mít v průběhu dne svoji exhibici. Na závěr sobotního i nedělního finále vyhlásí odborná a laická porota vítězná družstva, která odmění nejen samotná patronka projektu cvičitelka Hanka Kynychová, ale také zástupci partnerů projektu.

Zajímá Vás, jaké cvičební a taneční sestavy děti na závodech předvedou? Podívejte se na záznam z tréninkových nácviků!

 

14. 09. 2008, 18.21:08

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist