Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Get In Shape® – Do formy!

Chystáte se do tělocvičny a chcete si “dát pořádně do těla“? Vybíráte cvičení, ze kterého budete odcházet s totálně propoceným trikem, při němž budete formovat svaly celého těla a získávat kondici a sílu? Hledáte lekci cvičení pro veřejnost, u které budete vědět, co vás čeká a chcete lekci od lekce vidět výsledky svého snažení? Team Davida Stránského pro Vás vytvořil jedinečný projekt, který je specifický nejen svojí intenzitou a výběrem cviků, ale také propracovaností celého systému Get In Shape®.

David Stránský uvádí: „Představujeme vám nový druh cvičení, který staví na úspěšnosti programů založených na cvicích z bojových umění, které se předcvičují ve více než 70 zemích světa a které navštíví v 11 tisících klubech/fitness centrech více než 4 miliony lidí týdně po celém světě. Zapojíte při něm celé tělo pomocí speciálních posilovacích technik z bojových sportů, které jsou známé svojí precizností a maximálním využitím a zatížením konkrétních svalových partií. Get In Shape® je naprosto nekontaktní a bezpečný druh cvičení, které změní vaše myšlení a vnímání pohybu. Vše probíhá za doprovodu motivační dynamické hudby. Jedná se o opravdu specifické zatížení svalů a těla, které v dnešních komerčních hodinách nemá obdoby!“www.getinshape.cz

Myšlenka je skvělá. Zajistit stejnou kvalitu lekcí na několika místech v Praze i v celé republice. Lekce probíhá vždy stejně. Celá lekce je postavena tak, aby docházelo k vysoce efektivnímu spalování tuků a zlepšování kondice a síly a tvarování těch správných svalů. 

Velice dynamická kardio část se skládá z úderů, kopů, kardio běhů a „jumpů“ tak, aby se tepová frekvence pohybovala na horní hranici aerobního zatížení a na pohybu se podílely svaly celého těla. Druhá část je vytvořena z několika posilovacích bloků, střídá se intenzivní posilování různých svalů a svalových skupin za doprovodu velmi motivační hudby. Do lekce je zařazen samozřejmě i strečink. Některé cviky poprvé nezvládnete v požadovaném počtu opakování, a proto trvá trénink ve stejné choreografii cca 3 měsíce, aby mohl každý, kdo trénuje pravidelně, pozorovat výsledky nejen vizuální (tvarování postavy), ale také silové a vytrvalostní. Po této časové periodě je vytvořena nová skladba tréninku, aby nedocházelo k pohybovým stereotypům a cvičení bylo zábavné a my měli motivaci k dalšímu trénování kondice, síly, vytrvalosti i koordinace a techniky pohybů.

Get in Shape je určeno pro všechny zdravé lidi, kteří hledají něco náročného, pro toho, komu nestačí běžná lekce pro veřejnost, pro toho, kdo ze sebe chce vybít stres a starosti a nemá rád aerobní choreografie. Při tomto cvičení můžete myslet jen na správnou techniku pohybu a zničit svoje starosti. Je to tak trochu kombinace kickboxu s velmi intenzivním bodystylingem  „řízlým“ intervalovým tréninkem. A komu není určen? Rozhodně to není sport pro těhotné, pro lidi se zdravotním omezením, dále pak pro osoby, jejichž svaly dlouhou dobu zahálely a ještě mají velkou nadváhu. 

Doporučením pro účast na lekci Get In Shape® je určitá míra opatrnosti a sebekázně, tzn. nesnažit se za každou cenu zvládnout vše, co ostatní, přizpůsobit si cvičení pro sebe – v kardio části byste neměli „lapat po dechu“. Zpomalte, budete-li mít pocit, že už fakt nemůžete – v posilovacích blocích je lepší provádět cvik v méně opakováních a pomaleji, ale správnou technikou, než udělat vše, ale nesprávně (instruktor pomůže).

A na závěr ještě jedna výhoda Get In Shape® - cviky z posilovacích bloků si jistě po několika lekcích zapamatujete – alespoň některé a můžete je zařadit do svého tréninku, i když nemáte čas zajít do tělocvičny anebo máte chuť sportovat na vzduchu. 

Davide a spol., díky za výborné cvičení! A teď hurá do tělocvičny na GET IN SHAPE ať už přímo pod vedením Davida Stránského nebo jiných odborně vyškolených trenérů!

 

text: Ivana Šubrtová, foto: www.getinshape.cz – 08. 06. 2008, 18.56:21

Přečtěte si také

Fotogalerie: Get in shape

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist