Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

DVD Rádce pro těhotné 1

Těhotenství bezesporu patří mezi nejkrásnější období života ženy. Dnes je zcela běžné, že ženy ještě před otěhotněním jsou zvyklé na pravidelný pohyb, proto není nutné s aktivitami již od počátku těhotenství skončit, je však vhodné zvolit takové, které jsou v těhotenství doporučované.  Při jakémkoliv pohybu v těhotenství dodržujte tyto pravidla - vždy poslouchejte své tělo, nikdy se nepřemáhejte a vyvarujte se extrémní námaze a přehřátí organismu, skokům, výpadům, visům a jakýmkoliv otřesům. Dále omezte cvičení v období předpokládané menstruace, mohlo by dojít k zašpinění nebo zakrvácení.

Zvolenou aktivitu byste měly v těhotenství konzultovat s vaším gynekologem. Mezi vhodně zvolené aktivity v těhotenství patří – chůze, jízda na kole, plavání, tanec, gravidjoga, golf a v neposlední řadě speciální cvičené pro těhotné, které bývá vedeno zkušenými porodními asistentkami nebo fyzioterapeuty. Cílem tohoto cvičení je předcházet nežádoucím změnám, ke kterým může v průběhu těhotenství docházet. Toto cvičení často bývá zpestřeno různými pomůckami, jako např. činkami, gumičkami, thera bandy, overbally, ale hlavně gymnastickými míči, které právě při samotném porodu hrají důležitou roli. Nedílnou součástí cvičení v těhotenství je nácvik správného dýchání při porodu, ukázky úlevových poloh a také nácvik správného a efektivního tlačení a používání pánevního dna a břišního lisu a na závěr relaxace.

Rádce pro těhotné 1 – Jak cvičit v těhotenství vychází 20.11. 2007 na DVD (cena 399 Kč). Nyní v předprodeji na www.bmsa.cz do 20. listopadu za zvýhodněnou cenu 299 Kč.

 

08. 10. 2007

Přečtěte si také

Rozhovor s autorkou DVD

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist