RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Dětské domovy závodily s Hankou Kynychovou

Finále prvního ročníku dobročinné sportovní akce pro dětské domovy pod názvem "Hejbejte se a zpívejte" s Hankou Kynychovou proběhlo v sobotu 3. listopadu v unikátní tělocvičně s tribunou základní školy Na Beránku v Praze 12. Na závody se sjelo devět dětských domovů z celé ČR, aby se utkaly v disciplínách sportovního aerobiku a ve zpěvu. Každý domov získal díky partnerství televize Nova i svého patrona, známého z televizních obrazovek.

„Do finále soutěže v aerobiku a ve zpěvu postoupilo devět domovů z celé České republiky. nejprve se děti naučily kroky, pak jsem přidala ruce a na závěr došlo na choreografii,“ komentuje začátky projektu Hanka Kynychová, která je momentálně v sedmém měsíci těhotenství. Hančina kolegyně Petra Kruntorádová, známá z pořadu Snídaně s Novou, s nejmenšími dětmi zase nacvičovala podle svého autorského alba Barevný svět pěvecké vystoupení.

Celoroční úsilí zúročily děti právě ve finále soutěže v Praze. Každý tým doprovázel patron, známá tvář z obrazovky televize Nova, která se stala mediálním partnerem akce. Děti se setkaly s nerozlučnou moderátorskou dvojkou Markétou Fialovou a Karelem Voříškem, se sourozenci Daliborem a Adélou Gondíkovými, přítomna byla nová moderátorka Odpoledních Televizních novin Renáta Czadernová, dále Tomáš Krejčíř, Pavlína Danková nebo Tomáš Hauptvogel a Lenka Hornová. „V tělocvičně během závodů vládla perfektní atmosféra, děti si vzájemně fandily, předvedené výkony byly opravdu profesionální. Jen mě mrzelo, že jsme se museli těsně před vyhlášením výsledků s kolegyní Markétou Fialovou vrátit zpět do televize na zprávy,“ řekl oblíbený moderátor Televizních novin a patron dětského domova Staňkov Karel Voříšek.

Děti absolvovaly nejprve generálku aerobiku ve slušivých různobarevných trikotech, které si většina družstev ještě dozdobila originálními doplňky. Potom následovalo finále, ve kterém se porota utvrdila ve svém předchozím hodnocení, případně své ohodnocení upravila. Během hodnocení poroty vystoupila Hančina taneční skupina Sharka a poté se tváře televize Nova utkaly v netradiční disciplíně, a sice, kdo nejvíce rozpálí rotoped nejdivočejší jízdou. A byl to právě Tomáš Hauptvogel, televizní redaktor, který rozehřál svým rotopedem teploměr nejvíce, a tak se stal vítězem této disciplíny.

A jak se umístili hlavní aktéři závodů dětských domovů? Vítězným týmem ve sportovním aerobiku, na skladbu Ewy Farné „Měls Mě Vůbec Rád“ se stal dětský domov Ústí nad Labem – Severní Terasa, který získal od poroty 175 bodů. Na druhou příčku těsně dosáhl dětský domov z Plané, který získal 165 bodů. Na třetím místě se umístil dětský domov z Plesné se 152 body. V kategorii zpěváků si za vítězné místo odnesl pohár opět tým z domova Ústí nad Labem, na druhé místo dosáhl domov Staňkov a na třetím místě skončil dětský domov Litoměřice. Cenu sympatie poroty navíc získaly domovy Planá a Štíty. Nejlepší týmy převzaly medaile, diplomy a věcné ceny, věnované mediálním partnerem projektu TV Nova, partnery Český červený kříž, Nestlé, Městská část Praha 12 a navíc i finanční odměnu, kterou věnoval hlavní partner, společnost RWE Transgas.

Dobročinný projekt si získal obrovské nadšení všech zúčastněných domovů, a tak již nyní přemýšlí Hanka Kynychová o pokračování v této činnosti a rozšířit tak fitness a zdravý životní styl do dalších dětských domovů po celé ČR.

text: Pluspress Agency, s.r.o., foto: Pluspress Agency, s.r.o. – 24. 11. 2007, 20.58:54