Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

DANCEJÓGA: Ladná, krásná a fit

Dancejóga je styl cvičení určený všem zájemcům o spojení jógy, tance a hudby. Jedná se o styl, který Vás příjemně rozpohybuje, protáhne s pocitem ladnosti a lehkosti.

Autorka Pavla Rožumberská (cvičitelka powerjógy, lektorka tance) Vás na tomto DVD postupně provede v 6ti blocích základními prvky klasického baletu, moderního tance i jazzu ve spojení s jógovými pozicemi. Tuto sestavu můžete použít jako inspiraci pro cvičení doma.

Povede Vás k protažení, posílení a především ke správnému držení celého těla. Nechte se unést lehkým tanečním stylem pro širokou veřejnost a mějte radost z vašeho způsobu provedení Dancejógy.

Pavla o Dancejóze:

"Přesná definice tohoto stylu není. Pro každého bude něčím jiným. Na začátku jsem sama vůbec nevěděla, co si pod tímto slovem mám představit. Nebyla jsem o nic moudřejší ani po shlédnutí DVD z Ameriky, kde se dancejóga cvičí.

Postupně se pro mě stala spojením základních pozic z powerjógy , klasického baletu, různých moderních tanečních technik i jazzu. Powerjóga je tak obohacena o různé vlny tělem, pohyb do prostoru, izolacemi jednotlivých částí těla. Ale abych řekla pravdu, pořád jsem nevěděla, co s tím vším dohromady. Nebyla jsem si jistá jak hodinu začít, jak navázat jednotlivá cvičení na sebe…Jednoduše jsem nedokázala vytvořit strukturu celé lekce. Nechala jsem se inspirovat fitbaletem, kde hodina začíná jednoduchými variacemi a končí delší choreografií do prostoru. Úplně stejně jsem se snažila vytvořit hodinu dancejógy. Začíná tedy kratšími variacemi zaměřenými třeba jen na dýchání, navazují složitější cvičení na jednotlivé části těla a končí choreografií. V té se většinou objevují prvky, které se používaly během celé hodiny. Tak jsem konečně našla svůj styl jak „učit“ dancejógu a lekce mohly začít.

Tančí se na hudbu melodickou, klidnou, ale rytmickou. Měly by v ní být slyšet doby. Díky balančním pozicím dancejóga podporuje správné držení těla, zpevňuje centrum těla. Dále zvyšuje koordinaci pohybu, flexibilitu, ladnost a pružnost celého těla.

Velmi mě potěšilo, jak se lidem dancejóga zalíbila. Myslím, že si v ní každý našel to své. Ta „tanečnější“ polovina různé vlny, izolované pohyby jednotlivých částí těla, rychlé přechody na zem…, ta „jogová“ důraz na správné dýchání, balanční pozice…

Dancejóga rozhodně není zaměřená na dokonalou techniku provedení, nebo na velký rozsah v jednotlivých pozicích. Důležitá je elegance, radost z pohybu, z lepšího poznání vlastního těla, vyjádření sebe sama.

Dancejóga je určena pro širokou veřejnost. Mě samotnou velmi obohatila. Těším se na každou další hodinu, při které uvidím, jak jsou lidé překvapeni, co všechno se svým tělem dokážou. Včetně těch, co se s powerjógou, ani jakýmkoli tanečním stylem nikdy nesetkali."

zdroj www Pavly Rožumberské

KOUPIT DVD

 

04. 10. 2008, 17.39:16

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist