Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Dana Kučerová: Kongres Pohyb a zdraví 2012 na vlastní tělo

 Kongres Pohyb a zdraví

Sotva jsem stihla vstřebat novinky, které přinesla brněnská Aerobicmania, jsem tu znovu, abych se s vámi podělila o dojmy z další vydařené akce, za kterou jsme výjimečně my, Pražáci, nemuseli cestovat dále, než na kraj Prahy. V případě kongresu Pohyb a zdraví nám stačilo pouze důkladně namasírovat svaly a dorazit do Benic. Desátý listopadový den byl v plné režii společnosti 3D Fitness, která celou akci již tradičně organizuje v příjemném prostředí Park Hotelu Holiday.

Reportáž bude vskutku věrohodná – píše ji pro vás instruktorka, která na vlastní tělo vyzkoušela snad všechno, co se dalo za celý den stihnout …a podle toho se teď také cítí (smích).

Pohyb a zdraví

Kongres 3D Fitness je v porovnání s ostatními - čistě aerobikovými kongresy - tak trochu unikát, který nemá v u nás ani na Slovensku konkurenci. Jeho zaměření je mnohem širší. Už jen prostor 1200 m2, na kterém paralelně všechny lekce běží, hovoří za vše. Díky tomu se na jednom místě potkají nejen příznivci a instruktoři nejrůznějších skupinových lekcí, ale také osobní trenéři a majitelé fitness center z celé republiky.

Záleží na každém, jak akci pojme. Nakonec jsem zvolila zlatý střed. Otestovala jsem novinky, odnesla si nápady do svých lekcí (protože těch není nikdy dost), potkala tu všechny známé a hlavně si to od začátku do konce užila.

Roman Ondášek a Lenka Velínská

První taneční lekce s Romanem a Lenkou mě správně probudila. Pak přišel zlatý hřeb dne – konečně jsem zjistila, jaké to je pověsit se do TRX – ujištění trenéra Jakuba Wurzela, že nás čeká opravdové 30 minutové peklo ještě předtím, než se začalo cokoliv dít, jsem brala s nadhledem (přece nemůžu umřít hned po druhé lekci a ještě „jenom“ 30ti minutové) –  za půl hodiny jsem se tvářila jinak, ale přežila jsem a pouze si potvrdila, že TRX je opravdu funkční mučící nástroj a nebylo to naposled, co jsem s ním cvičila. Kdo ještě neměl tu čest „viset“, vřele doporučuji – efekt zaručený (necítím ruce)!

Jump fx: Greg Sellar

Z následující lekce Jump fx, kterou vedl mě neznámý lektor Greg Sellar, jsem si odnesla spíše zážitek, než inspiraci. Hodinové cardio mě vrátilo zpět do časů hi low aerobiku – únava maximální, dojem zvláštní, ale pokud se chce někdo zpotit a nepřemýšlet u toho, kterou nohou začít, je to jistě způsob.

Hodinová pauza před odpoledním blokem utekla jak nic – převléct, najíst, omrknout stánky vystavovatelů a raději si moc nesedat, aby tělo nepřeřadilo na pomalý režim.

Odpolední "siesta"

Odpoledne bylo ještě vydatné - novinek už jsem si přeci jen užila dost, vsadila jsem proto na jistotu a zbytek dne strávila na stepech. Taneční Step4All s Lenkou Velínskou utekly jak nic a neměly chybu!

Vidina, že si na chvíli od stepů odpočineme, vzala za své - Total Body Toning, který přišel teď, ukrýval překvapení. Že nás čekají squaty, výpady a kliky, bylo jasné hned. Že to vše budeme mít ještě proložené intervaly s činkami snad také, ale o stepech nebyla ani řeč. Kdo tuto lekci nevzdal a vydržel až do konce, vzpomíná na Romana možná ještě teď!

Zasloužená tombola

Než se všichni přítomní rozutekli na závěrečné lekce, proběhla tombola, kterou losoval sám majitel 3D Fitness Mirek Jirčík. Vylosovaní šťastlivci ale nedostali své dárky jen tak zadarmo. Mirek se rozhodl všechny ještě malinko potrápit a prověřit – nejprve došlo na kotouly, pokračovalo to „žabáky“ a skončilo dokonce přáním vystřihnout před davem hvězdu.

Dance Around the Step

Nohy už pomalu protestovaly. Na poslední lekci Dance Around the Step s Patricem Lauruhnem jsem šla tedy s tím, že cvičit budu už jen tak na poloviční výkon. Choreografii, kterou Patrick vykouzlil, ale nešlo vzdát ani při ní šetřit síly. Překvapivý a zase jiný styl mě donutil vyždímat ze sebe poslední zbytky energie a vydržet až do samého konce. Jestli jsem si nějakou lekci užila úplně nejvíc, byla to nakonec právě tahle.

Organizátoři celé akce mají můj velký obdiv a dík. Perfektní kongres dotažený do posledních detailů. Neumím si představit, kolik práce za tím vším je, v každém případě smekám a těším se za rok!

Reportáže na Aerobic.cz:

  1. IV. Aerobic kongres Trnava
  2. Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru
  3. Mezinárodní Fitness Den v Plzni
  4. Eva Kubalová: Best of FACE CZECH
  5. Kajča Jarošová: Největší jóga festival ve střední Evropě aneb skvělá neděle na Reebok Yoga Sensation v Praze
  6. David Daceman: Šmrncovní akce CAPRO TEAM SHOW měla opět náboj!
  7. Lucie Reichlová: 3D FITNESS kongres - 8. ročník Pohyb a zdraví 2018
  8. Kongres Fitness story rozhýbal Olomouc
  9. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
  10. Tělo a Mysl Tour 2016 v Plzni
 

text: Dana Kučerová – 18. 11. 2012, 10.42:47

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist