Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Dana Kučerová: BEST of FACE Czech na Hamru

dsc-0449.jpgdsc-0454.jpgdsc-0457.jpg
dsc-0461.jpgdsc-0463.jpgdsc-0466.jpg
dsc-0467.jpgdsc-0468.jpgdsc-0472.jpg

Pryč jsou časy, kdy cvičební akce zaplňovaly obrovské haly, ale naštěstí mohu konstatovat, že není třeba velkých hal, ale velkých prezentérů! Každá kvalitní akce, jež probíhá v Praze, je stále větší vzácností, a tak jsem si tenhle „svátek“ prostě nemohla nechat ujít.

Sportovní areál Hamr byl myslím ideálním místem pro všechny, kdo si sem první květnovou sobotu našli cestu – endorfiny ze cvičení, oblíbení prezentéři, spousta inspirace, novinky, známé tváře, jedna skvělá talentová soutěž a kamarádi - to vše na jednom místě! Značka ideál!

Atmosféru kongresu jsem na sebe tentokrát nechala dýchnout už v pátek – odpolední semifinále FACE New Talent bylo obsazené samými známými tvářemi a já je prostě musela vidět naživo. Porota měla těžké rozhodování, ale tak jak rozhodla, rozhodla dle mého názoru správně. A já se opět ujistila, že aerobik u nás má pevné, kvalitní základy a hlavně budoucnost!

A jak to v sobotu celé dopadlo? Komornější prostředí Hamru rozhodně dodalo akci na atmosféře. Menší sály naplněné lidmi dělají své. Počáteční obavy, že se na první stepové lekci s Antonem Todorovem, kam jsem si to namířila ještě svěží, ušlapeme, vzali za chvíli taky za své – stačil první symetrický blok a rázem bylo místa dost (smích). Anton zkrátka nezklamal – jeho lekce (hlavně ty stepové) mě čím dál víc baví!

Nebyl čas ztrácet čas – rychlý úprk o patro níž, kde právě startovala taneční lekce s Carlosem (Carlos Ramirez – speciální host letošního kongresu, který dorazil na přání nás všech aerobikových nadšenců). Carlos a jeho choreografie dovedená do dokonalosti nás doslova sebrala. Vznášel se nad podiem metr vysoko, hrál jeden hit za druhým a než jsme se nadáli, jela se závěrečná finálovka.

Step of Legend s Juliem jsem nakonec zvládla, ale s vypětím všech sil. Juliovi stepy vždycky byly a budou speciální a …vskutku legendární – stačí chvilka zaváhání, jedna změna, kterou nečekáte (nejlépe otočka zády, „neškodný“ kick nebo změna rytmu) a „ujede vám vlak“, který už pak jen stěží doháníte. Vlak mi nakonec ani letos neujel, ale měla jsem namále. Ta radost při finálovce pak nejde popsat, že?

A bylo to tu - Finále FACE New Talent – šlo se cvičit a fandit! Lucie Reichlová, Jaroslav Vobr a Kateřina Křístková. Souboj to byl veliký. Rozhodování jsem nechala na porotě a v duchu si jen přála….a ono to vyšlo! Do Riminni postoupila Lucinka Reichlová a já už se těším, až jí při jejím velkém finále budu moc fandit naživo!

O další plánovanou lekci, a to Very Special Step s Carlosem, jsem nepřišla jen díky svému velkému štěstí a únavě Tomáše Dědiče (díky Tome!!!). Plná dojmů ze soutěže, jsem se totiž do nacpaného stepového sálu probojovala až pozdě. Zachránil mě ale Tom, který mi přenechal své luxusní místo. Na žebříčku dnešního dne jsem právě tuhle lekci posadila nejvýš! Nádherná, elegantní, chytrá choreografie propracovaná do posledních detailů – Carlos je tak trochu umělec!

Následovala zasloužená pauza, během které jsem jen pozorovala BOSU & Workout s holandským prezentérem Geert van Poppelem a nabírala poslední síly na závěrečnou taneční lekci s Ivou Mojžíškovou. Nevím, jak se to Ivušce podařilo, ale únavu z předešlých pěti lekcí nám ještě na chvíli vyhnala z hlavy a roztančila přesně tak, jak jsme u ní zvyklí. Už se těším na červenec a na celý týden s touhle skvělou prezentérkou a jejími lekcemi v Chorvatsku!

 

05. 05. 2014, 11.38:52

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist