Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Co zabalit k moři s dětmi

Každoroční dovolená u moře je pro děti zážitek. Aby to byl zážitek taky pro nás, rodiče, je lepší být na dovolenou dobře připraven a hlavně vybaven. Neděste se, nebudete s sebou muset tahat žádná veliká zavazadla navíc, jde jen o to promyslet si, co by se mohlo hodit a co ne. Jsou situace ve kterých si mi dospělí umíme poradit, jsme velcí a leccos vydržíme. Horší je to s dětmi, které se jen těžko budou smiřovat s tím, že najednou něco nejde, když doma je to tak nějak automatické.

Co zabalit s dětmi k moři?

 
S oblečením vám radit nebudeme, záleží jen na vás, co jste ochotni dětem tahat s sebou a co skutečně užijete. Myslete na to, že může být i u moře zima. Když je vám horko, svléknete se snadno. Když vám bude zima, bude vám teplý svetr nebo mikina sakra chybět.
 
Speciální vychytávky pro děti pro vás sestavila Martina Hetmerová, maminka dvojčátek a hlavně oblíbená cvičitelka, která se i s dětmi každoročně vypravuje za aktivním pohybem.
   
-        i když si myslíte, že vaše děti už plavat umí, raději pro jistotu přibalte nafukovací kruh, matračku a menším samozřejmě rukávky nebo plovací vestu.
 
-        na hlavu vezměte vhodnou přikrývku hlavy, na nohy pohodlné obutí (žabky, sandálky bez paty). Děti nenechávejte  při hraní na pláži bez pokrývky hlavy
 
-         klidně přibalte i termosku, protože ta v teple plní opačnou funkci, zatímco v zimě vydrží nápoj teplý, v létě zase nádherně studený. Děti tak budou mít neustále přísun tekutin. U malých dětí dochází k dehydrataci poměrně rychle
 
-        těm starším vezměte určitě iPod, knížku… Menším věci na kreslení a nějakou oblíbenou stolní hru
 
-        dětská kůže je velmi citlivá, a proto je nutné děti chránit před ostrým sluncem. Opalovací krémy pro děti by měly mít ochranný faktor nejméně 15 a odolávat vodě a je potřeba je aplikovat opakovaně. Děti nenechávejte  při hraní na pláži bez pokrývky hlavy, vhodné je také na část dne oblékat dětem trička chránící ramena.
 
-        myslete i na to, že mohou přijít drobná poranění a zdravotní neduhy. Je dobré přibalit s sebou náplasti, oční kapky, tekutý pudr, popřípadě i léky zmírňující projevy alergie. Něco na průjem, něco na teplotu. Zapomenout nesmíte pochopitelně na dostatek léků, které děti pravidelně užívají.

-        no a nakonec nezapomeňte přibalit oblíbený hrníček, polštářek a hračku. Budou mít pocit kousku domova a  vy se vyhnete scénám typu, nebudu spát, protože nemám svůj oblíbený polštářek nebo méďu na spaní

 

Co byste měli vědět o cestovním pasu

 

Pokud máte v úmyslu v létě vycestovat se svým dítětem za hranice, máte nejvyšší čas dát mu udělat vlastní pas. Provedené zápisy dětí v cestovních dokladech rodičů jsou totiž platné pouze do 26. června 2012, po tomto datu budou moci děti cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Toto opatření se týká i zápisu dětí provedených do občanských průkazů rodičů. Skončením platnosti zápisu dětí v cestovních dokladech rodičů však nekončí platnost cestovních dokladů rodičů. „Dne 26.6. totiž přichází v platnost nová směrnice Evropského parlamentu, která nařizuje povinnost každému rodiči prokázat totožnost dítěte. Pro vycestování po Evropské unii je potřeba buď cestovní pas nebo elektronický občanský průkaz. Zapsání dítěte do občanského průkazu již totiž nestačí a turisté by se mohli v zahraničí potýkat s problémy s místními úřady,“  říká Josef Trejbal z Letušky.cz, která se specializuje na cestování. Nutnost platného pasu platí i pro kojence a takový průkaz platí pět let s tím, že fotografie dítěte musí odpovídat skutečnosti, a tak bude nutné každý rok portrét v dokladu měnit. Veškeré informace a vyřízení lze uskutečnit na městských úřadech.

 

Tip redakce Aerobic.cz

Sportovní léto v Orlických horách

s Martinou Hetmerovou

 TERMÍN:   15. – 20. 7. 2012

Martina Hetmerová, tel.: 602 252 271

 

text: Martina Hetmerová/redakce, foto: archiv autorky – 01. 05. 2012, 16.50:44

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist