Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Chutně a zdravě: Čtenářky Aerobic.cz testovaly kuchyňské náčiní a pomůcky Tchibo

V týdnu od 17. března 2014 se v síti obchodů Tchibo a na prodejních místech Tchibo v obchodních řetězcích objeví chytré pomůcky do kuchyně, které umožní všem milovníkům čerstvých přísad připravit snadno jarní pokrmy plné svěžích barev. My jsme ovšem mohli některé výrobky otestovat o pár dní dříve...

O první produkty, důmyslné kráječe, se vyloženě svedl boj. Patří k těm, které si přejeme mít ve své kuchyni a vykouzlit s jejich pomocí zvláštnosti hodné obdivu každého hosta. A když se pak všichni budou ptát se, jak jsme je udělali, tak my s naprostou samozřejmostí vytáhnete malou věcičku a necháte kolovat (smích.)

Kráječe na zeleninu

Komplet univerzální kráječ + kráječ julienne v jedné sadě mě nadchl okamžitě, jakmile jsem prolistovala katalog. A protože jsme měli shodou okolností minulý víkend dětskou oslavu, hned jsem si jejich účinnost „otestovala“ na dětech (smích). Tenoučké plátky ze salátové okurky mizely rychleji, než jsem stačila připravovat.  Dekorativní spirály i růžičky šly zkrátka na odbyt, i když za normálních okolností by asi zelenina zůstala ležet na „švédských stolech“, které jsem pro děti připravila. 

Kráječe na zeleninu Tchibo

Kráječ vypadá jako velké ořezávátko na tužky a vlastně se s ním i tak pracuje. Čepele jsou z tvrzené oceli. Balení obsahuje i vkládací nálevku a držák potravin na ochranu prstů, takže lez bezpečně využít i malé kousky. Po použití možné dát do myčky. Jaká úleva! (Jana, 40 let, matka tří dětí)

Kráječe na zeleninu Tchibo

Kuchyňská rukavice

Chňapky od Tchibo mám doma už dvě. Pořídila jsem si je asi před třemi lety v rámci kolekce „vánoční pečení“ a nakonec je používala i po zbytek roku, protože jsou prostě nejlepší. Nikdy se vám nestane, že přes ně nakonec stejně cítíte na vlastní ruku rozpálený pekáč a není to příjemná zkušenost, zvlášť když ho držíte a najednou zjistíte, že jste si nepřipravila plochu, kam jej odložit (smích), což se mi bohužel u jiných už „poštěstilo“. Letěly za trest ihned do koše.

Je pravda, že u těch vánoční mě poněkud rušila ta červená barva a motiv sněhové vločky, ale zase lepší než mít spálenou ruku, že? Když jsem tedy zvětřila možnost získat chňapku nevánoční, ihned jsem po ní doslova chňapla.

 

 

Kuchyňská rukavice Tchibo

Je extra dlouhá (cca 40 cm) a s nezbytným vatováním, které právě zajišťuje tu úžasnou ochranu před popálením. Na rozdíl od těch vánočních má oblast na palec uprostřed – je tedy vhodná pro praváky i leváky. A když na to přijde, stačí vám tedy i jedna. I když já si nemohu vynachválit používání dvou. To se těžký pekáč s husičkou vyndavá z trouby úplně jinak (smích).

Chňapka má praktické závěsné očko a údajně je odolná vůči teplotám do 250 °C. (Veronika, 45  let)

Kuchyňská rukavice

Dózy na bylinky, 3 ks

Kdo by neměl rád krabičky od Tchibo? Praktické, barevné a z kvalitního plastu, který je vhodný i do mrazáku. Veselé zelené s obrázky bylinek jsem si nemohla nechat ujít. A už se těším, až do nich „posekám“ pažitku, zřejmě s použitím speciálních nůžek (viz níže).

Krabičky jsou samozřejmě vhodné do myčky a ve skříni je můžete naskládat do sebe, aby nezabíraly místo. Já však doporučuji je mít stále naplněné a v pohotovosti připravené v mrazáku, protože kolikrát člověk potřebuje opravdu jen ždibec na dozdobení a kde pak takové bylinky vzít, až zase skončí jejich sezóna, že?  (Alena, 25 let)

Dózy na bylinky Tchibo

Mašlovačka

Když se řekne mašlovačka, vybaví se mi ta, kterou měla moje babička. Byla z peří a z dětství si pamatuji, že mi v kuchyni prostě vadila. Dokonce jsem odmítala ji babičce i podat, když jsem jí asistovala při pečení. Asi jsem si představovala ptáka, kterému to peří před tím patřilo.

Když jsem pak vyrostla a začala vést vlastní domácnost, dlouho jsem se pořízení mašlovačky bránila. Ačkoliv se na mě doslova smály na každém farmářském trhu, pořád ve mě zůstával ten odbor k peří. A svým způsobem mi vrtala hlavou i otázka, zda se dá dostatečně dobře vymýt, nebo v ní všechny ty omastky prostě zůstávají. Brr.

Mašlovačka

Když jsem tedy viděla mašlovačku od Tchibo, nezaváhala jsem ani chvíli. Má žáruvzdorné silikonové štětiny, které se neslepují ani nevypadávají, a s její pomocí docílíte opravdu rovnoměrné a hlavně tenoučké vrstvy. Její používání je radost, kterou samozřejmě umocňuje i fakt, že ji lze mýt v myčce, takže moje starosti o nedokonalém vymytí jsou zažehnány. (Marie, 35 let)

Mašlovačka

Nůžky na bylinky

Nebaví vás sekat pažitku nožem? máte každý kousek jiný jako já? Pak doporučuji rychlé a přesné nastříhání bylinek na pět částí pouze jedním střihem díky speciálním nůžkám Tchibo. Čepele jsou z kvalitní čepelové oceli.

Nůžky na bylinky Tchibo

Nůžky se dobře drží v ruce (opláštění softgrip na vnitřní) a světe div se, jsou vhodné i do myčky.

Odstranění zbytků bylinek usnadní čisticí hřebínek. Jak snadné. (Eva, 30 let)

Nůžky na bylinky Tchibo

Lis na česnek

Poslední tip jsem si vzala na starosti sama. Ačkoliv česnekový dech není nic příjemného a odhání nejen upíry (smích), nedovedu si chutné menu bez této plodiny představit. Ať už se jedná o obyčejné topinky nebo pikantní dochucení náročnějšího jídla.

Můj táta vždy drtí česnek nožem, já na to ale nějak nemám ten správný grif, nebo sílu, těžko říct. A tak mi veškeré česnekové přípravy usnadňuje skvělý pomocník – lis na česnek. Koupila jsem si ho v Tchibo už před pár lety a dobrou zprávou je, že se každý rok pravidelně vrací. A letos tomu není jinak.

Stačí vložit stroužek česneku i se slupkou do lisu – stroužek se vylisuje a slupka zůstane v lisu. Navíc se snadno čistí – zkrátka ho celý převrátíte a použijete  nopky k vyjímání zbytků. Nahrubo setřete a pak už je vložíte do myčky. Některé věci jsou zkrátka snadné... (Marcela, šéfredaktorka Aerobic.cz)

Lis na česnek Tchibo

Více informací na www.tchibo.cz. Výrobky jsou v prodeji od 17.3.2013 v prodejnách TCHIBO

 

14. 03. 2014, 09.16:02

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist