Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Budu dobrou instruktorkou aerobiku?

Mám velmi ráda pohyb, hudbu, lidi a při cvičení přemýšlím, jaká příprava instruktorky (ra) se skrývá za kvalitní lekcí  aerobiku, jak si  tvoří své choreografie, kde se naučili tak výborně cvičit, znát svaly -  jejich způsoby  protažení a posílení, motivovat a  vést klienty v průběhu lekce...Vždyť co vše v hodině musí zvládnout,  je neskutečně úžasné! Chtěla bych to také znát a předávat získané znalosti dalším lidem!

Pravidelně navštěvuji lekce různých forem aerobiku a znám prvky a krokové variace, které se v těchto hodinách aerobiku, stepu, bodystylingu, atd. používají.  Velmi mne zajímá, jakým způsobem se choreografie vytváří, na základě čeho volí instruktor způsob výuky, proč volí tyto a ne jiné metody učení...A co teprve znalost svalů, správné techniky posilování a vůbec všeho cvičení! Ta zodpovědnost za klienty, kteří jejich lekce navštěvují! Vždyť musí na sobě neustále  pracovat a sledovat nové poznatky z různých oblastí,  které souvisejí s touto problematikou.
 
Pokud se instruktorské činnosti chci zodpovědně věnovat, musím si najít kvalitní organizaci, která má výborné jméno v souvislosti se vzděláváním a výchovou nových instruktorů. Budu chtít vše znát, budu pilně trénovat správnou techniku cvičení – vždyť bych měla být  lidem vzorem v provedení všech  pohybů! Musím se naučit znát způsob práce všech svalů, jejich vzájemnou souhru a působení, a na základě těchto znalostí chci pomáhat klientům  při nápravě jejich případných zdravotních problémů (bude-li možné je odstranit či zmírnit správným a vhodně zvoleným cvičením)  nebo jim dát radost z pohybu, při kterém zapomenou na své starosti. A to není málo!  Nechci  myslet na sebe, ale veškerou svou  pozitivní energii bych chtěla předávat dále a hlavně lidi naučit  pravidelné pohybové aktivitě. Staletími ověřená pravda neustále platí: ve zdravém těle – zdravý duch!

Budu-li  přemýšlet o každé své lekci,  o každém zařazeném cviku, o svých klientech, aby se  do mých hodin  rádi vraceli, budu-li  neustále  hledat nové zdroje informací a snažit se je předávat dále, pak věřím, že se určitě stanu dobrou instruktorkou aerobiku, které budou lidé důvěřovat a rádi s ní cvičit! Vím, že mám před sebou spoustu práce,  ale těším se na ni!

Za pěkný text děkujeme paní Aleně Klimkové.

Diskusní fórum: Pochvalte si svého instruktora! A proč je právě on/ona podle vás ten nejlepší?

Nejčtenější články v rubrice AEROBIK:

  1. VZP TOUR s Hankou Kynychovou vyvrcholilo v Praze
  2. Antonio Maria Ribet: Jeho život s aerobikem
  3. Proč dnes aerobik u lidí prohrává?
  4. Mistry s Mistry 2015 v Plzni
  5. Miss aerobik ČR 2007
  6. Fotogalerie: Lektoři a instruktoři IFAA v roce 1996
  7. Retro: Iveta Daňková pro Aerobic.cz
  8. Olga Šípková: Aerobik pro všechny
  9. Český svaz aerobiku byl založen před dvaceti lety
  10. Proč dnes aerobik u lidí prohrává? 2. část
 

text: Klimková Alenka, foto: KTVS VŠB-TUO, sekce aerobiku – 14. 11. 2007, 14.22:37

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist