Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Aerobik klub Ostrava má mistryni ČR

Aerobik klub Ostrava má mistryni ČRAerobik klub Ostrava má mistryni ČRAerobik klub Ostrava má mistryni ČR

To, že Ostrava vychovává skvělé sportovce, není tajemstvím. Aerobik klubu Ostrava se ale poslední květnový víkend dařilo nebývale.
V Praze – Petřinách se konala soutěž Aerobik Master class, kde v kategorii 17 a více let získala první místo naše závodnice Kačka Procházková, která v loňském ročníku vybojovala medaili stříbrnou.

V pražské Lucerně ten víkend probíhalo mezinárodní finále MIA festivalu, kterého se zúčastnila naše nejmladší závodnice, šestiletá Verunka Vládková. Přesto, že závodí teprve rok, už má velkou sbírku trofejí. K těm přidala i stříbrnou medaili ze sportovního aerobiku MIA festivalu.

Kromě individuálních soutěží byly dvě z našich závodnic součástí AGP týmu na mistrovství Evropy v Karlových Varech. Tým spadající pod Maniak aerobik Havířov zazářil a děvčata se tak stala mistryněmi Evropy 2016.

Holky si ale zatím nevydechnou. V sobotu 4. června je čeká opět cesta do Prahy, kde na soutěži Mistry s Mistry budou obhajovat své úspěchy z minulého roku. Letos se do finále probojoval nejstarší fitness tým ve složení Timka Mazurová, Míša Králová, Marťa Dragounová, Klárka Kyselová a Elen Bešťáková. Ostravu bude reprezentovat také dvojice ve sportovním aerobiku - Elen Bešťáková a Klára Kyselová.

  • „Jsem velice hrdá na všechny naše závodnice a ráda bych poděkovala trenérům z Maniak aerobiku Havířov a zejména také rodičům, že umožňují dětem věnovat se tak krásnému sportu, jako je aerobik,“ říká trenérka Aerobik klubu Ostrava, Jiřina Kračmarová.

Aerobik v DK Akord Ostrava má velmi široký záběr. Pro děti v předškolním věku je jednou týdně otevřen kurz Aerobik hrou, věnovaný zejména všestrannému pohybovému rozvoji. Školáci od sedmi do patnácti let mohou dvakrát týdně navštěvovat Přípravku aerobiku, kde se učí základní aerobikové kroky, zlepší svou fyzickou kondici nebo se naučí gymnastickým prvkům. Talentovaní se časem mohou vypracovat až do závodního týmu. Bližší informace se dozvíte na www.aerobikostrava.cz.

Nezbývá nám než popřát klubu mnoho dalších úspěchů, závodníkům spoustu štěstí a trenérům a rodičům pevné nervy. Věříme, že o ostravském aerobiku toho ještě hodně uslyšíme!

 

01. 06. 2016, 23.29:24

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist