Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Recepty

Společná rodinná posezení a společné večery: PEČENÁ CIZRNA (2 porce)

Podle doporučení WHO, bychom denně měli zkonzumovat alespoň 400 g ovoce a zeleniny, ideálně rozdělených do pěti porcí. 100% ovocné a zeleninové džusy a pyré jsou výrobky, které mohou naší stravu jednoduše zpestřit. Neobsahují přidané složky, a proto mají stejné složení jako ovoce a zelenina, ze kterých jsou vyrobeny.  Díky nim mohou vzniknout chutné svačinky nebo lehké, chutné večeře.

Zkuste tip od RNDr. Pavla Suchánka, nutričního specialisty a experta kampaně „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“ - k úžasnému receptu sklenku ovocného džusu.

Společná rodinná posezení a společné večery: PEČENÁ CIZRNA (2 porce)

INGREDIENCE
1 plechovka cizrny (můžete použít i doma uvařenou*)
1 lžíce olivového oleje
¼ čajové lžičky soli
½ čajové lžičky sladké červené papriky
¼ čajové lžičky kurkumy
Špetka mletého čili
2 lžíce nasekané petrželky

PŘÍPRAVA
Předehřejte troubu na 200 º C a zapnětefunkci pečení ze shora i zespodu. Připravte si plech a vyložte jej pečícím papírem. Cizrnu z plechovky vyklopte na sítko, propláchněte vodou a nechejte okapat, poté vysypte na papírové ubrousky a osušte. Dejte cizrnu na plech a vložte do trouby. Pečte po dobu 15 minut. Poté vyjměte a promíchejte s kořením, solí a olejem. Znovu dejte na plech a pečte dalších 15 minut, dokud cizrna nezačne být křupavá. Poté vypněte troubu, ale cizrnu ponechejte ještě uvnitř, bude křupat o to víc. Pokud máte naspěch, můžete vyndat hned. Před podáváním smíchejte s jemně nasekanou petrželkou.

*Cizrnu namočíme do studené vody (ideálně přes noc). Poté cizrnu sceďte, vodu vyměňte a vařte 50 – 60 minut pod pokličkou. Pro obohacení chutě můžete přidat do vody bobkový list nebo stroužek česneku.  

  • TIP: doplňte sklenkou ovocného džusu

 

 

21. 05. 2017, 21.28:48

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist