Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

Tesco běží pro život

S určitou nadsázkou lze říci, že s nádorovým onemocněním se setkáme v průběhu našeho života všichni – ať už se to týká nás samotných nebo našich blízkých. Tesco se společně se svými partnery rozhodlo pomoci v boji proti rakovině a podpořit výzkum léčby tohoto onemocnění. Letos poprvé startuje v České republice projekt Tesco Běh pro život, série sedmi běhů, které začínají v srpnu a potrvají až do začátku října. Celý výtěžek získaný ze startovného bude věnován České onkologické společnosti ČLS JEP, která je spolu s Prague International Marathon partnerem projektu.

Tesco běh pro život přivítá sportovce i rodiny s dětmi
„Přidejte se k nám a udělejte něco pro zdraví své i druhých!“ Tímto heslem budou organizátoři Tesco Běhu pro život lákat veřejnost k účasti v jednom z největších charitativních projektů letošního léta, který má za cíl podpořit aktivní životní styl a zároveň pomoci v boji proti rakovině. V řadách běžců přivítá Tesco aktivní sportovce, běžce začátečníky, ale také rodiny s dětmi. Trasy závodů měří přibližně 4 kilometry. Kdo neuběhne celou trasu, může závod dokončit poklusem nebo chůzí. Zájemci se budou moci přihlásit přímo na místě závodu v registračním stánku, nebo pomocí registračního formuláře, který lze nalézt na webových stránkách
www.behprozivot.cz.

Vítězí všichni zúčastnění
Tesco Běh pro život zavítá do sedmi měst České republiky. Jednotlivé běhy budou začínat vždy v sobotu odpoledne v 15.00 hodin u místního obchodu Tesco. Odlišný bude pouze pražský běh, který bude startovat až v 18.30 hodin, a to ze Staroměstského náměstí. Na startu bude na všechny zúčastněné čekat bohatý doprovodný program v podobě soutěží, atrakcí pro děti, hudebního doprovodu, občerstvení a mnoha dalších aktivit. Běh pro život má partnery i mezi českými celebritami. Do běhů se mimo jiné zapojí také jachtař David Křížek, triatlonista Libor Uher či Václav Krejčík, mistr republiky ve sportovním aerobicu.

Cíl: jeden milión korun pro Českou onkologickou společnost
„Při přípravě tohoto velkolepého projektu nám byly inspirací běhy na podporu výzkumu rakoviny, které každoročně pořádá mateřská společnost Tesco ve Velké Británii. I my chceme v České republice vytvořit projekt, který bude mít tradici a do nějž se zapojí široká veřejnost,“ říká Eva Williams, členka představenstva společnosti Tesco Stores ČR a. s., a dodává: „Máme ambiciózní cíle. Rádi bychom, aby se do prvního ročníku Běhu pro život zapojilo alespoň 5 000 běžců a my pro Českou onkologickou společnost získali jeden milión korun. Věřím, že se nám to díky zapojení všech zúčastněných stran podaří a my pomůžeme dobré věci. Já sama určitě poběžím také.“

Smutná řeč čísel
Statistika hovoří jasně: každý 3. obyvatel České republiky onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. Česká republika dlouhodobě obsazuje 1. místo v Evropě v četnosti výskytu rakoviny tlustého střeva, ale ani ostatní čísla nejsou nikterak radostná. Každoročně onemocní v České republice rakovinou přes 66 000 lidí a každý rok na ni přes 29 000 lidí zemře, což znamená, že každý den této zákeřné nemoci podlehne 80 lidí.. „Čísla to jsou alarmující a nikdo z nás nemůže říci, že se ho onkologické onemocnění netýká. Výzkum léčby rakoviny je proto nesmírně důležitý,“ říká Prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc., předseda České onkologické společnosti ČLS JEP.

Pomoci lze několika způsoby
Běh pro život lze podpořit i jinak, než účastí v bězích. Lidé si budou moci zakoupit dárkové předměty s logem projektu, přispět bude možné také přímým převodem částky na účet České onkologické společnosti, uspořádáním sbírky či zasláním dárcovské SMS. „V rámci projektu představíme i nový způsob fundraisingu, tzv. on-line sponzoring. Každý, kdo poběží, si bude moci vytvořit svůj sponzorský účet, jehož prostřednictvím budou moci přispět přátelé, známí i kolegové z práce. Veškerý získaný výtěžek bude věnován České onkologické společnosti na výzkum rakoviny,“ informuje Eva Williams.

Tesco Běh pro život má silné partnery
Partnery projektu Tesco Běh pro život jsou Česká onkologická společnost ČLS JEP, která zavádí různé projekty zaměřené na výzkum a léčbu rakoviny a zahrnuje 365 onkologických pracovišť po celé České republice. Dalším významným partnerem projektu je společnost Prague International Marathon, která má s organizací sportovních klání rozsáhlé zkušenosti. Díky jejímu nasazení se v Praze organizují maratónské běhy již 14 let. „Jsme rádi, že můžeme být součástí tak unikátního projektu, jakým je Tesco Běh pro život. Věřím, že se nám společnými silami podaří  získat přízeň široké veřejnosti,” říká Carlo Capalbo, předseda organizačního výboru PIM.

Města, kam zavítá Tesco Běh pro život:
23. 8. 2008 Hradec Králové 
30. 8. 2008 Plzeň
6. 9. 2008 České Budějovice
13. 9. 2008 Praha
20. 9. 2008 Frýdek Místek
27. 9. 2008 Brno
4. 10. 2008 Most

Základní fakta o projektu
- Tesco Běh pro život startuje v srpnu a končí v říjnu 2008
- jedná se o seriál sedmi nesoutěžních běhů po celé České republice
- projekt chce podpořit zdravý životní styl a pomoci v boji proti rakovině
- veškeré finance získané ze startovného budou věnovány na výzkum léčby rakoviny
- délka jedné trasy bude 4 kilometry, absolvovat ji lze během, ale také chůzí
- běh startuje vždy v sobotu v 15 hodin odpoledne (s výjimkou Prahy)
- start a cíl čtyřkilometrové trasy bude vždy u obchodu Tesco
- více informací lze nalézt na
www.behprozivot.cz

Výše startovného
Dospělí od 18 let  200 Kč
Děti od 6 let a senioři od 65 let  100 Kč
Děti do 6 let  zdarma
Rodina (2 dospělí, 2 děti)  400 Kč

O společnosti Tesco Stores ČR a. s.
Společnost Tesco Stores ČR a. s. vstoupila na tuzemský trh v roce 1996. V současné době provozuje v České republice celkem 98 obchodů – padesát pět hypermarketů, třicet dva supermarketů, pět obchodů Tesco Expres, šest obchodních domů a čtrnáct čerpacích sta-nic.. Základem filosofie společnosti Tesco je snaha poskytnout zákazníkovi to nejlepší a stát se obchodem pro všechny. Toto úsilí bylo v letošním roce oceněno hned třemi tituly – Hypermarket roku 2007, Professi-onal roku 2007 a Obchodník roku 2007. Se svými 13 700 zaměstnanci patří Tesco k největším zaměstnavatelům v České republice. Za vytváření rovnocenných pracovních příležitostí Tesco získalo ocenění v soutěži Stejná šance – Za-městnavatel roku 2008.

O České lékařské společnosti J. E. Purkyně
Česká lékařská společnost J. E. Purkyně (dále jen  ČLS JEP) je dobrovolné nezávislé sdru-žení fyzických osob - lékařů, farmaceutů a ostatních pracovníků ve zdravotnictví a příbuz-ných oborech, případně osob právnických. Česká onkologická společnost ČLS JEP existuje již od roku 1969 a organizuje a garantuje onkologickou péči v České republice. Česká on-kologická společnost ČLS JEP zavádí různé projekty zaměřené na výzkum a léčbu rakoviny a zahrnuje 365 onkologických pracovišť po celé České republice a 750 lékařů a dalších specialistů.

O společnosti Prague International Marathon, s. r. o. (PIM)
PIM je pořadatelem sportovně-kulturních akcí a aktivit konaných v Praze pod názvem „PIM Běžecký seriál“. Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) udělila dvěma z jeho zá-vodů, a to Hervis 1/2Maratonu Praha a Volkswagen Maratonu Praha, prestižní stříbrné známky Silver Road Race Label.

PIM Běžecký seriál 2008
29.3. Hervis 1/2Maraton Praha
29.3. Hervis Firemní 1/2Maraton (štafeta)
10.5. In-line závody na 6,5 a 3 km
11.5. Volkswagen Maraton Praha
11.5. Volkswagen Firemní Maraton (štafeta)
11. 5. Garnier Juniorský maraton - finále
11.5. Garnier EkoProcházka 2km
11.5. Volkswagen Rodinný Minimaraton 4,2 km
13.9. Tesco Grand Prix
Tesco Běh pro život 4 km
Závod ambasád
adidas Běh pro ženy 5 km
Metro Běh pro muže 10 km
Hilton Barmanský běh

Běžecký seriál 2009
28. 3. 2009 Hervis 1/2Maraton Praha
10. 5. 2009 Volkswagen Maraton Praha
12. 9. 2009 Tesco Grand Prix

 

12. 06. 2008, 13.37:40

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist