Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

Špičky českého sportovního aerobiku se utkají na mistrovství České republiky 24. – 25. října 2015 v Mladé Boleslavi

Více než 780 závodnic a závodníků tady předvede to nejlepší, s čím se hodlají představit na blížícím se mistrovství světa v karibském Martiniku. A jak se připravují?

Aerobic Junior Club Ivany Mrňákové
„Terezka Kudláčková trénuje šest krát týdně tři čtyři hodiny, z toho čtyřikrát týdně dvoufázově. Ještě ráno před školou u boxera Lukáše Konečného absolvuje kruhové tréninky, silové tréninky a běh, dvakrát týdně navštěvuje hodiny alpinningu své trenérky Ivy. Kromě tréninků sportovního aerobiku pak ovšem také navštěvuje hodiny pilates, dělá jógu a také se věnuje zdravé výživě – dokonce si sama sestavuje i jídelníček. Je pilná a zodpovědná,“ chválí naději českého sportovního aerobiku Iva Oliveriusová.

Sportovní klub Oxygen
„Holky trénují pětkrát až šestkrát týdně, klasické tréninky ještě doplňují například o lekce zumby, piloxingu, bodypumpu a crossfitu. To vše je posouvá dál,“ říká trenérka Senior stepu Oxygen Lenka Chlebnová, která má v týmu své dvě dcery. „Občas to tedy na tréninku pěkně jiskří, ale právě díky tomuto spojení patří tento náš tým ke světové špičce.“

Fitness Studio Louny
"Úspěchy tohoto klubu trvají už 9 let a zasluhují se o ně především skvělé závodnice, mezi které patří například naše horké želízko v ohni sportovního aerobiku žen Kristýna Zahradníčková. Letos začala studovat vysokou školu a doufáme, že ani letos nepřijede domů bez medaile, jako se tomu ještě na žádném z mistrovství – ať už České republiky, Evropy nebo světa, nestalo. Připravuje se skutečně zodpovědně, trénuje sedmkrát týdně dvě hodiny a dvě hodiny týdně ráno. Seniorské trio ve složení Klára Benešová, Natálie Přibylová a Kristýna Zahradníčková trénuje každý den a jejich vzory jsou jejich partneři, kteří jsou také velcí sportovci a ženou děvčata stále dál a dál. Pozitivní je, že je maximálně podporují tím, že trénují s děvčaty,“ říká trenérka a choreografka Jitka Hofmannová z Fitness Studia Louny.

Aerobic Team Chuchle
„Děvčata kromě tréninku aerobiku a choreografií zařazují do přípravy také atletické tréninky ve spolupráci s ASC Dukla Praha, technickou přípravu ve spolupráci s mistrem světa ve sportovním aerobiku Jakubem Strakošem a fyzioterapeutické poradenství ve spolupráci s Markétou Sílovou,“ říká trenérka Veronika Buriš z Aerobic Team Chuchle, která v současné době kromě svých 45 špičkových závodnic musí také zvládat svoje dvou a půl letá dvojčata Tadeáše a Tobiáše, kteří se starají o zpestření přípravy závodníků na trénincích a jsou skvělými maskoty celého klubu.

Aerobik Sedlčany
"Holky se znají spoustu let, tráví spolu i svůj volný čas, jsou plné pozitivní energie a v přípravě nechybí legrace na trénincích i obecně, o čemž svědčí jejich společná obliba filmu Někdo to rád blond. Náš muž kadet Luboš Hanus prvním rokem studuje osmileté gymnázium a má rád svérázné tréninkové metody - dálkový skok se učil skákat přes elektrický ohradník," říká Kristýna Faktorová za Fitness týmu aerobik grande.

BM studio Boženky Čapkové
"Teď už nezařazujeme žádné jiné sporty, protože už to v době rozjeté sezony nestíháme, pouze v přípravném období - snažíme se chodit kondičně plavat a případně vždy k tréninku zařadím ještě nějaké sporty, které si holky nevyzkoušely - letos jsem byla s juniorkama na kajacích a kanojích a učily se eskymáky. Nyní ale zařazujeme už jen vířivku a saunu na uvolnění," říká Božena Čapková.

„Český tým pravidelně potvrzuje svou vedoucí evropskou pozici v tomto sportovním odvětví. Obrovské množství medailí, zejména v kategoriích kadetů a juniorů, nám dává velké naděje do dalších let,“ uzavírá Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz

Špičky českého sportovního aerobiku se utkají na mistrovství České republiky 24. – 25. října 2015 v Mladé Boleslavi

 

text: tisková zpráva FISAF – 21. 10. 2015, 20.41:34

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist