Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

Špičkoví odborníci na obezitu se sejdou v Praze

Obezita – problém, který trápí značnou část populace a výrazně snižuje kvalitu lidského života, je hlavním tématem mezinárodního kongresu Moderní management obezity. Pharma Nord Academy jej pořádá v pátek 12. prosince v hotelu Clarion Kongres Hotel Praque. Účast renomovaných tuzemských a zahraničních specialistů je zárukou vysoké odborné úrovně příspěvků i diskuse. Hovořit se bude především o hlavních zdravotních rizicích obezity, míře ohrožení v závislosti na typu obezity, možnostech prevence a léčby, dětské obezitě, úloze zdravého životního stylu v boji s obezitou...

Garantem konference Moderní management obezity je Prof. MUDr. Daniel Pella PhD., přednosta Centra preventivní a sportovní medicíny Fakultní nemocnice L. Pasteura v Košicích, Lékařské fakulty Univerzity P. J. Šafárika. S pozoruhodnou prezentací na téma Psychologické aspekty obezity vystoupí například MUDr. Kateřina Cajthamlová.

S velkým zájemem je očekáváno také vystoupení Lucy Specianiho, který  se dlouhodobě zabývá alternativní medicínou, poradenstvím v otázkách zdravého způsobu života, je respektovaným odborníkem na  bio-potraviny a jejich pěstování. Jeho hlavní specializací však jsou inovativní metody tréninku sportovců založené na uvědomění si hluboké jednoty mezi myslí a tělem – včetně speciálního stravovacího programu. L. Speciani je autorem několika knih na toto téma, poradcem špičkových maratónců a ultramaratónců  a úspěšně spolupracuje také s pořadateli významných mezinárodních maratónů. (Např. v roce 2007 vytvořil „projekt zdravého stravování“ pro Mezinárodní pražský maratón.) Luca Speciani sestavuje tělovýchovné a stravovací převýchovné programy pro jedince aktivní i se sedavým způsobem života. Má hluboké znalosti ohledně působení pohybu, citlivosti inzulínu a fenoménu, jenž se pojí s hypersensitivitou a potravinovou nesnášenlivostí. Výborně se také vyzná v metabolických onemocněních. To vše zúročuje při práci na GIFT Diet® založené na třech zásadách: metabolická aktivace, hormonální rovnováha, kvalitní výživa.

Mezinárodního kongres Moderní management obezity je Českou lékařskou komorou i Českou lékárnickou komorou zařazen do systému celoživotního vzdělávání. Kongres je další z řady edukačních aktivit Pharma Nord Academy zaměřených na šíření a prohloubení znalostí, jak účinně chránit zdraví v dnešní náročně době jednoznačně orientované na výkon a rychlost.

Máte zájem se zúčastnit? Pak se obraťte na paní Mrázkovou (tel 777 832 939) do čtvrtka 11. prosince 2008.

 

text: 2media.cz – 10. 12. 2008, 17.21:42

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist