Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

Poradce zdravého životního stylu

Na základě mnohaletých zkušeností odborníků a specialistů v oblastech prevence a zdravého životního stylu Body Mind Spirit Academy a Power Yoga Akademie představují vzdělávací program, který vyplňuje mezeru v oblasti vzdělávání fitness, aerobic trenérů, jóga cvičitelů, masérů a terapeutů s cílem alternativním způsobem přispět ke zdraví lidí v podmínkách současné doby.

Charakteristika
Současný uspěchaný životní styl přináší řadu zdravotních problémů. Narůstající hmotnost, metabolický syndrom 21. století (kardiovaskulární nemoci, osteoporóza, cukrovka, vysoký krevní tlak, obezita), psychické problémy, stres, vyčerpání, syndrom vyhoření. Je potřeba odborníků, kteří budou schopni působit na poli prevence vzniku civilizačních nemocí. Povedou klienta k aktivnímu způsobu života s cílem předcházet jejich nárůstu. Vašek Krejčík

Cíl
Cílem kurzu je vybavit absolventy znalostmi z anatomie, fyziologie, biologie, první pomoci, pedagogiky, dietetiky, psychologie, psychosomatiky a předmětů jako jsou terapeutické techniky, pohybové aktivity a diagnostika, péče o tělo, time management. Absolvent se naučí ovládat i praktickou práci s klientem, osvojí si komunikaci a motivační prostředky, které může využít v každodenní práci s klientem.  Bude se orientovat ve speciálních trendech, teorii i prevenci civilizačních nemocí. Odbornou kvalifikaci prokáže absolvent vysokou kvalitou odborných i praktických vědomostí potřebných při práci s klientem.

Profil absolventa
Poradce zdravého životního stylu bude umět kompletně rozebrat životní styl klienta za pomoci dotazníku, podrobného rozhovoru a základních diagnostických metod. Postupnými kroky odstraní nevhodné životní stereotypy, bude umět odbourat stresové faktory a navrhnout vhodné fyzické aktivity a terapie, včetně úpravy jídelníčku. Umí sestavit jídelníček z hlediska speciálních požadavků klienta a má přehled o gastronomických úpravách potravin v rámci zdravé výživy. Poradce bude ovládat základní strategie v oblasti prevence civilizačních nemocí. Bude umět vytvořit optimální plán s ohledem na zdravotní stav a konkrétní situaci klienta. Dokáže klienta motivovat a vhodně směrovat do dalších kroků v péči o vlastní zdraví. Bude schopen se svým uceleným pohledem na všechny oblasti životního stylu nasměrovat klienta a odstranit nevhodné životní stereotypy, které by mohly do budoucna negativně ovlivnit jeho zdravotní stav.

Možnosti uplatnění
Odborníci tohoto zaměření najdou uplatnění ve sportovních a relaxačních centrech, v personálních agenturách, lázeňství, v prodejnách se zdravou výživou. Vzdělávací systém konzultant životního stylu je určen jako vzdělávání pro terapeuty, maséry, instruktory, rehabilitační a regenerační pracovníky, trenéry, lázeňské pracovníky, instruktory a pro všechny z řad veřejnosti se zájmem o zdravý životní styl.

První kurz začíná v červenci 2010! Přihlášky na www.jogaskoleni.cz, nebo na antispam.

 

14. 12. 2009, 09.32:33

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist