Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

Pilates &Joga Festival

Znáte Pilates? A znáte jógu? Anebo jinak: cvičíte Pilates a Jógu sice znáte, ale připadá vám moc duchovní, moc těžká, nezajímavá, nebezpečná pro vaše záda apod.? Anebo naopak, cvičíte Jógu a Pilates sice znáte, ale máte pocit, že je nezajímavý, nemá vám co nabídnout apod.?

Věřte, že většina lidí uvažuje právě takto. Obvykle si oblíbí jeden cvičební  styl a ostatní, ač pořádně nikdy nevyzkoušeli, kritizují, odsuzují, nebo je prostě nezajímají.

Pilates &Joga Festival

I já jsem si tímto stadiem prošla a stejně tak i moji kolegové z týmu. Cvičila jsem Pilates metodou Pilates Clinic nejprve sama a po pár letech cvičení i školy jsem začala vést i skupinové a individuální lekce. A stejně jako většina instruktorů jsem začala hledat inspiraci, něco nového, zajímavého, čím bych mohla své lekce oživit. Stejně jako já, na tom byly i moje kolegyně. Jednoho dne jsme se proto domluvily, že zkusíme uspořádat akci, kde odcvičíme každá jednu lekci Pilates s různými pomůckami, vyměníme si zkušenosti, vzájemně se inspirujeme a zároveň pozveme i naše klienty, aby si mohli vyzkoušet na jenom místě i jiné druhy cvičení. Akce: Pilates Festival, jak jsme jí nazvaly, měla velký úspěch, takže jsme se rozhodli pro její opakování znovu po půl roce.

Název Festival jsme zvolily proto, že cílem bylo ukázat různé styly, různé pomůcky, různé instruktory, zacvičit si, pobavit se, inspirovat se…

A nyní již připravujeme 3. ročník našeho festivalu a chystáme velkou změnu! Název Pilates Festival se mění na Pilates &Joga Festival, protože součástí programu budou i hodiny Jógy. Zjistili jsme totiž, že Pilates, je výborné na zpevňování Core, odstraňování pohybových disbalancí, bolestí zad, i jako pokračování rehabilitačních technik po různých úrazech či chirurgických zákrocích, ale něco nám v něm chybí.Naproti tomu Jóga je skvělá na nejrůznější protahování, rotace, umožňuje objevovat možnosti vlastního těla a vlastní mysli. Oba styly se krásně doplňují, dají se výborně kombinovat. Naše původní myšlenka je stále stejná. Chceme ukázat různé varianty cvičení, různé styly, náročnosti lekcí i využití pomůcek.

Spousta podobných akcí, které pořádají různá studia, je zaměřená pouze na profesionální instruktory.Pilates &Joga Festival je akce určená především široké veřejnosti. Chceme ukázat lidem, kteří cvičí Pilates, že i Jóga může mít mnoho podob, že jim může otevřít nové obzory v práci s vlastním tělem. A zároveň chceme ukázat i lidem, kteří cvičí Jógu, že i Pilates může být zábava, že i Pilates jim může nabídnout nové způsoby a třeba rozšířit varianty cviků.

Pilates &Joga Festival je zkrátka pro všechny, kteří chtějí poznat něco nového, zacvičit si, pobavit se, strávit bezva den se zajímavými lidmi…

Více informací najdete na naší fcb stránce: Pilates &Joga Festival.

 

text: Zuzana Žídková – 06. 10. 2014, 22.22:43

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist