Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

O víkendu vyvrcholí první polovina soutěžní sezóny v aerobiku

O nadcházejícím víkendu 17.-18.května se ve sportovní hale Centrum na Kladně uskuteční další vrcholný závod Českého svazu aerobiku Aerobic & Dance Sport Festival 2008. Tento závod je v pořadí již třetím závodem od začátku letošní sezóny a zároveň posledním nominačním na zářijové mistrovství Evropy v Helsinkách a prosincovém mistrovství světa v Moskvě. Záštitu nad celým programem převzal hejtman středočeského kraje Ing. Petr Bendl a primátor města Kladna Ing. Dan Jiránek.

Během víkendu se tedy rozhodne, kdo si vybojuje místo v české reprezentaci pro rok 2008 a to v kategoriích kadeti 11-13 let, junioři 14-16 let a kategorii dospělých nad 17 let. Závodit bude také nejmladší kategorie dětí 8-10 let, pro tu však zatím mezinárodní klání nejsou vypsaná. Reprezentace zahrnuje všechny soutěžní kategorie, kterými jsou sportovní aerobik: ženy, muži, týmy, páry a fitness týmy (6-8členná družstva): aerobik, step a hip hop.

Specifikou tohoto závodu je  propojení s exhibicí špičkových tanečních párů v latinsko-amerických tancích ve spolupráci s Českým svazem tanečního sportu. Pro diváky je tak připraven velice atraktivní program, kde se prostřídají ti nejlepší závodníci v aerobiku i v tancích různých věkových kategorií.

V sobotu dopoledne je na programu závod juniorů, odpoledne pak velmi početná kategorie kadetů. Nedělní soutěž zahájí nejmladší kategorie dětí a celý víkendový program vyvrcholí odpoledním závodem dospělých, který začíná ve 14:30 hodin. Dobře rozjetý boj o nominaci mají v mužích Jan Pochobradský a v týmech H.Babková, M.Zimová a Jan Novosad. Napínavá bude zcela jistě kategorie žen, kde je úroveň závodnic velmi vyrovnaná. Mezi tři nejlepší patří Tamara Jiříková, Denisa Barešová a Kateřina Šmejkalová. Naproti tomu vítězové z předešlých závodů v kategoriích fitness aerobik a step, týmy z aerobic Dancers Kladna a v kategorii hip-hop TJ Funky Dangers Litoměřice, mají postup na evropský a světový šampionáty téměř jistý.

Výsledky nominace na mistrovství Evropy a mistrovství světa oznámí nominační komise Českého svazu aerobiku nejpozději do 25. května. Hodinový záznam ze závodu dospělých můžete sledovat na sportovním kanálu České televize ČT 4  ve čtvrtek 22.května od 20 hod. Podrobné informace a výsledky závodů naleznete na oficiálních stránkách Českého svazu aerobiku.

 

 

text: tisková zpráva Českého svazu aerobiku – 15. 05. 2008, 14.05:10

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist