Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

Kettlebell: Znáte kouzlo železné koule?

Kettlebell, železná koule původem z Ruska, doputovala po třech staletích do západního světa a uhranula každého, „kdo se sebou chce něco udělat“.

Co je Kettlebell

Kettlebell je litinová činka ve tvaru dělové koule se zaobleným madlem s dlouholetou tradicí, jež sahá až do carského Ruska v 18. století. Moderní kettlebell revoluci odstartoval Pavel Tsatsouline knihou Russian Kettlebell Challenge (DragonDoor Publications, 2001), jež dala nedlouho poté za vznik organizaci RKC, která je v současnosti nejdynamičtějším a nejucelenějším systémem edukace a metodiky na poli tréninku s kettlebellem.

Tréninkové náčiní ruských speciálních jednotek, světových šampionů v judu a domácí posilovny expertů izraelského bojového systému krav maga můžete poznat i vy.

 Stina Albihn, přední instruktorka, držitelka technického stupně RKC2

Stina Albihn: Seznamte se

Do Prahy přijede Švédka Stina Albihn, přední instruktorka, držitelka technického stupně RKC2, aby zde vedla několik veřejných tréninků.

Jedna část se bude věnovat cvičení s vlastní váhou a józe, kterým se Stina věnuje dlouhá léta a její trénink se řídí jednoduchým pravidlem: „Pokud je trénink legrační, zábavný a funkční, pak má smysl. Pokud kterákoli složka chybí, nemá to smysl.“ Stina vám dokáže, že nejlepší posilovnu si vlastně s sebou taháte kamkoliv vyrazíte. Je to vaše vlastní tělo. Přestaňte dělat nesmyslný počet kliků, sedlehů a dřepů a začněte cvičit s vlastní vahou efektivně. Seminář je vhodný pro ženy, muže, pro lidi, kteří cvičí, i pro ty, co cvičit chtějí začít.

Druhá část její návštěvy české metropole bude patřit jen železné kouli. Stina Albihn povede dva druhy seminářů, první pro úplné začátečníky, kteří teprve kettelbell okukují a přemýšlí, jak jeho pomocí znásobit sílu úderů a kopů, vybudovat nezlomnou výdrž a zlepšit výbušnost. Tento seminář je více než vhodný všem, kteří se věnují bojovým sportům, Stina se totiž ve švédském Götheburgu mimo jiné věnuje fyzické přípravě profesionálních zápasníků MMA.

Druhý seminář je určený lidem, kteří už s kettlbellem cvičí a chtějí se posunout dál. Osvojí si držení kettlebellu v tzv. rack-pozici, která je základem pro pokročilou práci s kettlebellem. Objeví tajemství supersvalu latissimu a jeho zásadní roli v silovém tréninku a v neposlední řadě se naučí, jak zakomponovat nové cviky a vědomosti do stávajícího tréninkového programu.

BODYWEIGHT & YOGA WORKSHOP
Datum a čas: 21. 4. 2012, 10:00 – 13:00
Kde: ZŠ Zárubova, Zárubova ul., Praha 12
Cena: 700 Kč

COMBAT CONDITIONING
Datum a čas: 21. 4. 2012, 13:30 – 16:30
Kde: ZŠ Zárubova, Zárubova ul., Praha 12
Cena: 700 Kč

RETURN OF THE KETTLEBELL SEMINÁŘ
Datum a čas: 22. 4. 2012, 14:30 – 17:30
Kde: ZŠ Zárubova, Zárubova ul., Praha 12
Cena: 700 Kč

Přihlašování na semináře se Stinou Albihn a další detaily k víkendovým seminářům najdete na webu www.zeleznakoule.cz.

Pro bližší informace kontaktujte Michala Vrátného Telefon: +420 777 76 7654; email: antispam

 

foto: Publicis Prague – 19. 04. 2012, 16.31:57

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist