Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

Jak se stát cvičitelem seniorů?

Každý z nás si dozajista přeje stárnout pomalu a být v plné síle, fyzické i mentální, jak jen nejdéle je to možné. Cíl školení Cvičitel seniorů – aktivní stárnutí, které pořádá BMSA, partner Aerobic.cz,  je jednoznačný. Pomáhat lidem v pokročilém věku  podporovat jejich fyzické a psychické aktivity, být jim průvodcem a rádcem.

Zdravotní prospěch pohybových aktivit seniorské populace je dnes již ověřen empirickými zkušenostmi i rozsáhlými epidemiologickými studiemi. Pravidelně prováděná cvičení a fyzická aktivita umožňuje seniorům udržet si vyšší tělesnou zdatnost, která je prevencí hypomobility jako rizikového faktoru civilizačních chorob i chorob stáří.
Pohyb aktivizuje seniory po stránce tělesné i duševní. Zlepšuje jejich funkční stav, zvyšuje pohybovou jistotu a soběstačnost, zlepšuje pohybovou kvalitu. Pravidelná pohybová aktivita pomáhá udržet seniory nezávislé na okolí, což je pro mnohé nutné k důstojnému stárnutí. Senioři, kteří pravidelně cvičí, jsou méně nemocní popř. z nemocí rychleji regenerují. Aktivní životní styl jim zajišťuje dobrou kvalitu života.

Pro seniory jsou výhodné cvičební techniky pomalých stylů se zaměřením na koordinaci pohybů, dechu a pozornosti k pohybu. Tomu vyhovují nejen lekce jógy, power jógy ale i tchai-či nebo specielní rehabilitační techniky vycházející z poznatků fyziologie a kineziologie. Využité techniky cvičení přispívají ke zvýšení svalové síly, pohyblivosti, koordinace, rovnováhy ale i k relaxaci, zlepšují komunikaci, uvolňují emoce, navozují pocit sebeuspokojení a radost z pohybu.

Blížíte se sami k seniorskému věku či se seniory pracujete? Chcete-li znát podrobnosti k zásadám cvičení seniorů, obraťte se na odborníky – lektory, fyzioterapeuty, cvičitele, nebo se jimi přímo staňte. Vše potřebné se dozvíte na kurzu Cvičitel seniorů.

Cvičitel seniorů

Jedinečný kurz začíná 27.9.2012 s předními odobrníky v daném oboru: MUDr. Sylvia Musilová, MUDr. Zdeněk Kalvach, CSc., Ing. Ivan Mach, Mgr. Martina Barchánková, PhDr. Petr Švarc, Mgr. Radomíra Borkovcová. Garantem celého programu je Mgr. Eliška Novotná.

www.bmsa.cz

 

17. 07. 2012, 02.30:14

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist