Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

Hanka Kynychová pomáhá pohybem

Policie ČR pořádá v rámci projektu Zkus to říct cvičební tour ve spolupráci s Hankou Kynychovou. Pohyb pomáhá je příznačný název akce, která podpoří prevenci a osvětu v oblasti domácího násilí a násilí uplatňovaného na ženách.

Hanka Kynychová na nabídku spolupráce na tomto projektu kývla hned a to nejen proto, že  ona sama se setkává se spoustou žen, které jí důvěřují a často se jí s podobnou problematikou svěřují, navíc i Hanka Kynychová na vlastní kůži určitou formu násilí pocítila. Prostřednictvím svých sportovních aktivit, které připravuje primárně pro ženy, by tak Hanka Kynychová mohla prospět v této problematice, informovat veřejnost, jak se zachovat, když se v mém okolí páchá násilí na ženách, anebo informovat samotnou napadanou ženu. Přece jen je pro spoustu žen velkým vzorem. Navíc pohyb působí blahodárně na psychiku každého jedince, proto by se dalo očekávat, že poškozená žena bude vyhledávat aktivity, které jí pomohou na chvíli zapomenout a odreagovat. Jedním z kanálů, kde můžeme najít odreagování je právě cvičení. 

Hanka se s domácím násilím setkala osobně, když jí jeden z jejích bývalých partnerů téměř tři roky fyzicky a psychicky týral. Jak Hanka sama říká, facky, vytrhané vlasy a psychický nátlak byly na denním pořádku. Dokáže se tak vcítit do role týrané ženy. Ví, jak agresor umí svoji oběť zpracovat. Po násilném útoku přijde usmiřování a tak je to pořád dokola, až má oběť pocit, že takhle to v životě prostě chodí. Hanka sama si naštěstí uvědomila, že to není normální a ze spárů agresora se vymanila. I když měla dlouhá léta psychické následky. Je ale mnoho žen, kterým se to nepodaří. A právě proto se Hanka rozhodla o svém příběhu promluvit a pomoct tak dobré věci!

S domácím násilím se však Hanka setkává i v současné době. Žije sice v harmonické rodině, s manželem vychovávají tři děti, a jak sama říká, mají se doma všichni moc rádi. Ale Hanka má ještě druhou rodinu, kterou jsou dětské domovy, o které se stará prostřednictvím projektu Hejbejte se a zpívejte Nadační fond Hanky Kynychové. Ženy jsou dospělé a s násilím se přece jen vyrovnají lépe než dítě, které bezmezně důvěřuje svým rodičům a je na nich závislé. Násilí páchané na dětech nebo v přítomnosti dětí je neodpustitelná věc! Příběhy, které Hance občas samy děti vypráví, někdy až mrazí. A to, že se Hanka umí vcítit do jejich kůže je ji jeden z důvodů, proč se rozhodla o děti v dětských domovech starat.

Tour Pohyb pomáhá startuje 20. 3. v Praze. Od 09:00 si můžete přijít zdarma zacvičit do Kongresového centra v Praze (Jižní sál, vchod č. 5). Čeká vás bohatý program – tři hodiny cvičení pod vedením Hanky Kynychové, přednášky, besedy, ochutnávky, zdravý životní styl. Zkrátka aktivní dopoledne. Tour pokračuje 2. 4. v Rakovníku, 3. 4. v Domažlicích a zakončena bude 16. 4. v Brně na Brněnském výstavišti. Vstup na akci je zdarma! Svojí účastí podpoříte projekt Policie ČR podpořený Ministerstvem vnitra ZKUS TO ŘÍCT.

Hanka Kynychová pomáhá pohybem

Informace o akci na www.kynychova.cz nebo na FB profilu Hanka Kynychová.

 

23. 02. 2016, 20.43:38

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist