Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

Den sušenek s Milkou

Sušenky vznikly údajně před necelými třemi stoletími ve Francii. Podle legendy dokonce v roce 1758 zachránila slušná zásoba sušenek posádku ztracené nákladní lodi Doceur před smrtí hladem. Sušenky hýbou světem, chuťovými buňkami, a pokud se zakousnete do opravdu mňamózního kousku, dokáží vám podle pověsti plnit i přání. Musí to být však v období okolo 8. srpna, kdy se slaví Den sušenek!

Den sušenek s Milkou

Kolébkou sušenek (neboli keksů či biskitů) je francouzské město Nantes. Díky obchodování se zde výrazně rozvíjela lodní doprava, námořníci trávili na lodích třeba i dlouhé měsíce a proto potřebovali trvanlivé potraviny, které se nekazily a byly zároveň výživné. Kombinace trvanlivého chleba a dovoz třtinového cukru tak dala vzniknout jakýmsi předchůdkyním dnešních sušenek.

Právě ty si do podpalubí naštěstí naložila posádka obchodní lodi Doceur, jako by tušila, že se může něco nemilého přihodit. Když tato loď převážela náklad kakaových bobů z Jižní Ameriky do Evropy, ztratila se v rozbouřeném Atlantiku a po několik týdnů byla bezcílně unášena zrádnými oceánskými proudy. Námořníci přežili jen díky zásobám trvanlivých sušenek v podpalubí a po dlouhé a vyčerpávající plavbě spatřili břehy domovského přístavu 8. srpna v roce 1758. Od té doby tento den patří právě sušenkám a pověst praví, že každá sušenka, kterou člověk sní na Den sušenek, dokáže splnit jedno tajné přání. A protože Milka má ráda příběhy s dobrým koncem a jemná přání, rozhodla se Den sušenek pořádně oslavit!

Přestože v kalendáři Den Sušenek oficiálně zapsaný nenajdete, sušenky Milka se rozhodly tuto tradici založit. Legenda o vzniku Dne sušenek je tedy takovou fialovou variantou toho, jak to asi mohlo tenkrát být ...

Nna Facebooku www.facebook.com/Milka.cz.sk můžete od 29. července až do 25. srpna vyhrávat v aplikaci „Den sušenek“ lahodné balíčky plné dobrot od Milky.

 

06. 08. 2013, 19.10:48

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist