Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Pozvánky

Avon pochod proti rakovině prsu 2008

Již poosmé se Česká republika připojí k padesáti zemím světa, kde lidé Avon Pochodem bojují proti rakovině prsu. Letošní pochod odstartuje 14. června 2008 v poledne z dolní části Václavského náměstí v Praze. Smyslem akce je podpora boje proti této nemoci - ročně lékaři v ČR diagnostikují více než 6 000 nových případů a 2 000 žen na tento druh rakoviny zemře. Avon Pochod proti rakovině prsu svou účastí podpoří známé osobnosti české a slovenské populární scény: Monika Absolonová, Lucie Bílá, Jana Kirschner, Dara Rolins, Mahulena Bočanová, Dan Bárta nebo Pal´o Habera. Účastníci se mohou těšit na bohatý kulturní a zábavný program zakončený předáním šeků organizacím bojujícím proti rakovině prsu.

"Podporovat ženy  a zlepšovat jejich život je cílem  společnosti Avon již více než 120 let. Jsme pyšni na to, že se i u nás lidé připojují  k Avon Pochodu proti rakovině  stejně jako milion lidí po celém světě, " říká Karina Dudek Miracka, generální ředitelka pro ČR a SR.

Motto letošního Avon Pochodu zní „ZANECHTE STOPU“ a vyzývá účastníky, aby spolu se známými osobnostmi zanechali i oni svou stopu v boji proti rakovině prsu. V loňském roce pochodovalo více než 6 500 lidí. Letos očekávají organizátoři účast minimálně stejně velkou.

"Jsem velmi rád, že letos poprvé představujeme Avon Pochod jako česko - slovenský  projekt. Můžeme tak účastníkům akce představit osobnosti, které na Slovensku dlouhodobě spojují své jméno  s bojem proti rakovině prsu. Věřím, že v Praze všichni společně zanecháme stopu a  dáme tak dalším ženám naději a  sílu kráčet dál. Podporu  Avonu vyjádří také  2  velmi vzácní hosté, jejichž jména však odtajníme až v den Avon Pochodu, " uvedl Michal Borec, ředitel odd. PR a  inzerce pro ČR a SR.

Celodenní program, který začíná v deset hodin v dolní části Václavského náměstí, nabídne kromě hudebních vystoupení i křest nového symbolu. Patronem plyšového hrocha v růžovém tričku se stal moderátor Jan Kovařík. Hroch tak rozšíří nabídku výrobků s charakteristickou růžovou stužkou, jejichž prodejem se získávají peníze na konto boje proti rakovině prsu.

Letošní pochod vyrazí z dolní část Václavského náměstí ulicí Na Příkopě do Havířské ulice, okolo vchodu do Stavovského divadla, Železnou ulicí na Staroměstské náměstí, poté přes Mánesův most k Sovovým mlýnům, dále Vítěznou ulicí na most Legií. Pokračuje na náplavku u Mánesa a dále podél Vltavy k Vyšehradskému tunelu, odkud vede až do cíle - areálu O2 žlutých lázní.

V  areálu O2 žluté lázně bude možné kromě kulturního programu sledovat exhibiční plavbu Dračích lodí. Posádky jsou složeny z onkologických pacientek a  jejich přátel a blízkých. Spojení Dračích lodí a boje proti rakovině prsu pochází z roku 1996. V Kanadě tehdy vyplul první tým iniciovaný dr. Donaldem McKenzie, který jako první potvrdil, že tento pohyb má pro onkologické pacientky zdravotní a psychické přínosy. Jízda Dračích lodí bude zakončena pietním aktem, při kterém posádky vhodí do vody květiny jako vzpomínku na ty, které  svůj boj proti rakovině prsu nevyhrály.

Součástí programu Avon Pochodu je tradičně předání šeků organizacím bojujícím proti rakovině prsu. Společnost Avon se této problematice věnuje jedenáct let a stává se již neodmyslitelnou součástí boje proti rakovině prsu v České republice. Zatímco vloni předala 10 000 000 Kč, letos bude nejvýznamnější část peněžních prostředků rozdělena mezi tyto organizace:

Pacientské sdružení Mamma Help získá 950 000 Kč
Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu 7 188 888 Kč
Asociace mamodiagnostiků 750 000 Kč
Celkem bude při příležitosti 8. ročníku Avon Pochodu proti rakovině prsu předáno 8 888 888 Kč.

Zúčastnit Avon Pochodu se může opravdu každý. Stačí si zakoupit tričko značky Reebok nebo kšiltovku v hodnotě 300 Kč a přispět tak na konto Avon proti rakovině prsu. Tyto a ostatní symboly je možné zakoupit u Avon lady a Avon gentlemanů, on-line na internetových stránkách www.zdravaprsa.cz, nebo přímo na startu. Současně se zakoupením trička nebo kšiltovky získají účastníci pochodu registrační číslo, jehož část v cíli odevzdají a budou zařazeni do slosování o atraktivní ceny. Hlavní cenou je zájezd v hodnotě 40 000 Kč. 

 

 

08. 06. 2008, 11.31:13

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist