Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník Petra Jánského

1. Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Mimo vrcholový sport také pracuju na Letišti Praha. Kontroluji všechny cestujíci před vstupem do letadla. Životní motto mám: "Vydržet o vteřinu déle". Jsem ve znamení Blíženců.

2. Co mám nejraději na zimě
Ačkoli má zima mnoho podob, tak mně se na zimě nejvíce líbí pozorovat padání sněhu a zasněžená příroda.....

3. Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně
Možná se budete smát, ale jsou to Lexikon inteligence a anglická mluvnice. Proč právě tyto knihy? Po fyzickém vytížení mého těla, potřebuji namáhat i mozkové závity.

4. Film, na který se mohu dívat znova a znova
Mám více filmů, na které se rád koukám. Většina pobízí k zamyšlení a má nádech romantiky a taky trochu popudu, očekávání, překvapení zvratu v ději... Např. filmy Podzim v New Yorku, Seznamte se Joe Black, Requiem For A Dream, Constantine anebo Butterfly effect...

5. Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
Výběrem hudby jen podpořím svoji náladu. Teď ale často poslouchám svoji závodní hudbu....

6. Můj ranní rituál
Moje každodenní ranní rituály jsou závislé na čase vstávání do práce a dnech volna. Kdybych to však měl zúžit a zobecnit, tak je to "spěch". Často se mi stává, že zaspím.

7. Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Jsou to jogurty a musli tyčinky, mléko a ovocná štáva.

8. Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešel
Určitě je to moje maminka a příbor.

9. Vysněná (ale zrealizovaná) dovolená mého života
Podařilo se mi jet na měsíc do Finska za kamarády Jounim Viitanenem a Juusem Vaisanenem a do Španělska a Ruska na závody. Mezi vysněné dovolené patři dovolená kdekoliv na krásném místě na zemi s přítelkyní minimálně na jeden měsíc.

10. Moje kosmetická výbava
To bych zde mohl zveřejnit značku? Moje blízká známá Lenka, manažerka Sanoma magazines, mi doporučila kosmetičku Milanu Šťastnou, která mi poradila, co je dobré pro moji pleť. Její rady byly: začít používat kosmetiku značky BioDroga a správně pečovat o svojí pleť. Výsledek se dostavil hned! Jsem nadšený a v dobrém slova smyslu i závislý!

11. Věci, za které utrácím nejvíce peněz
Jsou to hodinky, telefony, batohy, tašky, džíny, košile.

12. Prodejny, kde rád nakupuji potraviny
Letiště Praha

13. Pohybové minimum každého dne
Tahle otázka zní legračně. Myslím, že pohybové minimum je dojít na autobusovou či tramvajovou zastávku. Po sportovní stránce by to minimum mělo být udělat několik desítek dřepů, kliků a sedů lehů.

14. Kavárna nebo hospůdka, kam se rád vracím
Preferuji více kavárny než hospůdky. Chodíval jsem rád do kavárny Le Patio na Národní třídě. Kam vždy chodivám rád, je Miyabi- japonská restaurace. A jako kokteil bar rád navštěvuju Al Capone mého kamarada Milana Vébra.

15. Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak
Ne vše, co není dobré, je pro tělo dobré.

16. Ideální relaxace po namáhavém dni
Zavřít oči a ležet na klidném a nehlučném místě.

17. Dárek, který mě nejvíce potěšil
Každý dárek je pro mě projevem náklonnosti. U většiny dárků, které jsem dostal, si alespoň vybavím, od koho jsem je dostal, jaká byla atmosféra, při jaké příležitosti a kde jsem je dostal atd.... Dárek, který mě potěší, je ten, který nečekám a překvapí mě.

18. Moje aktivity pro rok 2009
Hru Aktivity bych rád hrál v r. 2009 pokud možno každý víkend, ale to tak moc nepůjde, protože moje aktivity, vlastně pracovní a sportovní vytížení je maximální.

19. Předsevzetí do nového roku
Získat lepší komunikační schopnosti, slušný, vlídný, příjemný a adekvátní projev na společenských akcích, v rádiích a televizi.

20. Vzkaz čtenářům aerobic.cz
Co cítím a pozoruji nějakou dobu, je, že zapomínáme proč jsme na světě. Ptáme se sami sebe, proč se pořád někam honíme a jako by něco hledáme, neužíváme si naplno radosti, a od srdce neprožíváme setkaní s přáteli, s rodinou atd... Když se pozastavíme nad myšlenkou a citátem Jana Wericha: "Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je", tak bychom mohli probudit v sobě zapomenutého ducha a znovu si začít uvědomovat, jaké to je naplno žít.

 

21. 03. 2009, 15.24:52

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist