Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník Michala Šubra

Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhufoto: archiv Michala Šubra
Instruktor aerobiku, tanečník, choreograf, office manager, redaktor, poradce.
„Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš.“
„Co tě nezabije, to tě posílí.“
Vodnář (to je rozšířené znamení u instruktorů).

Co mám nejraději na zimě
Teplé kraje. Miluji suchou zimu, když je sluníčko a zasněženo a ještě více zbožňuji, když jedu v lednu za sluníčkem k moři.

Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně
Egypťan Sinuhet, kniha, kterou jsem v dětství nechápal a nemohl dočíst, protože byla dlouhá. Letos jsem jí musel číst dvakrát, protože jednou bylo málo. Dále miluji historické životopisy, krále, královny, Egypt, Řím.

Film, na který se mohu dívat znova a znova
Letošní hit Mamma Mia (poprvé se mi v kině stalo, že jsem si zpíval a usmíval jak blbec), každoroční doják Láska nebeská a nová klasika Ďábel nosí Pradu, český Světáci a Dáma na kolejích – znám je nazpaměť.

Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
Latinsko americká hudba, salsa, merengue, cumbia, po posledním koncertě v Praze Celine Dion, byl to nejkrásnější koncert, který jsem viděl. Dost mě překvapila, je to nositelka nejhezčího hlasu. Mám rád i českou hudbu mix.

Můj ranní rituál
Nasadit čočky, jít s mojí psí holkou ven a utíkat do práce. Nemám rád ranní vstávání, jsem sova a vše doháním večer. Život začíná v noci. Noc je milosrdná a svůdná.

Mamma Mia (Bontonfilm) Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Miluji jídlo, nechápu, že někdo nejí. Moje největší úchylka je sladké - buchty (tvaroh č.j), koláče, čokolády, bonbóny atd. Moje nejoblíbenější jídlo je bramborová kaše od maminky, škubánky a škvarkové placky od babičky.  Na zdravé jídlo si hraji jen občas.

Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešel
No přece kuchař, mám vystudovanou vyšší odbornou hotelovou školu, ale jídlo raději jím. Rád ochutnávám nová jídla a udělá mi radost, když mi klientka přinese něco dobrého k večeři.

Vysněná (ale zrealizovaná) dovolená mého života
Každá dovolená s dobrou partou a s mojí láskou života. Letos mě čeká cvičební dovolená na Madeiře, Chorvatsku, Egyptě a na co se nejvíc těším, tak v Dominikánské republice (je to moje první exotika), takže doufám, že splněný sen. Ale pozor, dokáži i odpočívat na terase s bacardi s colou.

Moje kosmetická výbava
Pánská řada Vichy, pánská řada L'Oréal (konečně něco pro chlapy) a co mám rád, tak parfémy. Kdybyste jen viděli mojí koupelnu, teď jedu Paco Rabanne 1 milion a  F by Ferragamo

Věci, za které utrácím nejvíce peněz
Utratím hodně za školení, kongresy, daně, oblečení, jídlo. Ničemu se nebráním, život je krátký a člověk by si ho měl užívat. Peníze si do hrobu nevezmeš. Raději nakupuji vše v cizině, pořád je tady malý výběr pro pány a co je nejhorší, cenově dvakrát dražší. Vše ostatní nakupuji na internetu, to je moje malá úchylka.

Prodejny, kde rád nakupuji potravinyobr Vichy
Mám rád Billu, Interspar, ovoce nejraději nakupuji na tržnici, kde je čerstvější. Maso od řezníka, vajíčka od slepiček, bylinky z terasy, a poslední dobou mám rád bio potraviny. A dále miluji Hájka (zmrzliny, chlebíčky, cheescake), mňam.

Pohybové minimum každého dne
Dvě hodiny denně v rámci mého rozvrhu, dále jsem začal s posilovnou, protože jsem zjistil, že to jinak nejde, takže 3x týdně. Věnuji se hodně novému fitness programu Zumba, latina jede po celém světě. Miluji in-line, zimní brusle, squash, tanec. A co je nejlepší spalovač a sport - sex.
 
Kavárna nebo hospůdka, kam se rád vracím
Ambiente a jak jsem říkal tam, kde vyrábějí dobrou kaši. Takový podnik jsem ale ještě nenašel. Miluji  Pizzeria di Carlo, tam nejvíce gnocchi s dobrou omáčkou, kuřecím masem a dále - na čem ujíždím, je na starém českém jídle a omáčkách, málokde je umějí. Také není špatný Jarmark. A na co nedám dopustit, to jsou vinotéky, kavárny, cukrárny. Zkouším v zahraničí jejich speciality. Na jídle se nemá šetřit. Nikdy nepřemýšlím nad tím, kolik to stojí, dávám si, na co mám chuť. Ale jídlo stejně nejvíc chutná doma.

Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak
Zdravé jídlo - mám rád kuskus, zalije se to vodou, dám tam nivu, šunku, trochu okořenit, dát na minutu do mikrovlnky a je to moc a moc dobré. A jinak zdravá jídla si nechám raději udělat. Jsem líný. Nezdravé - miluji občas husté omáčky s knedlíkem. Grrrrr, hned mám hlad. Nic si neodříkejte, protože na to budete mít největší chuť.

Ideální relaxace po namáhavém dni
Relaxace – co to je? :-) Miluji saunu, vířivku, masáže, bacardi s colou, knížky, dobrý film a dobrý sex :-)  Povedená hodina je pro mě také relax.

Dárek, který mě nejvíce potěšil
Jsem komunistické dítě a proto jsem jako dítě měl rád igráčka, dvou-telefóny, které jsme měli mezi pokoji a když jsem dostal ve dvanácti kolo, byl jsem král. Rád dostávám dárky, i je rád dávám a jsem vděčný za každý dárek, protože to znamená, že na vás lidi myslí a mají vás rádi. Brzy mi bude třicet, tak třeba ten nejkrásnější dárek ještě dostanu.

Moje aktivity pro rok 2009
Leden je pro instruktory asi nejvíce náročný. Cvičím každý den, k tomu víkendy, spousta výjimečných akcí.  Nemám žádný den odpočinek, ale dělám to rád. Rád jezdím po republice a cvičím pro lidi. Jinak mě čeká hodně cest do zahraničí, ať už za prací, cvičením, školením a nebo za zábavou. Vše najdete na mých webových stránkách. A doufám, že se mi kalendář ještě více zaplní.

Předsevzetí do nového roku
Docílit konečně mé vysněné postavy, být více sebevědomý, nebýt závistivý, více cvičit. Omezit sladké a šťastný 30-tý rok mého života plný zdraví a spokojených klientů.

Vzkaz čtenářům aerobic.cz
Jedno moje heslo: Netrapte se, nikdo na světě není tlustý, maximálně prostorově výrazný. Prostě je víc vidět. Neřešte váhu, dělejte vše s radostí, pohodou a klidem. Přijďte si zacvičit, teď je ideální čas pro rýsování do plavek. Mám rád lidi, i vy se mějte rádi a nezapomínejte na nejbližší, užívejte si rodinu dokud to jde. Ať vás život baví, je krátký.

 

16. 01. 2009, 20.23:50

Přečtěte si také

Další nápovědníky

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist