Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník Jany Havrdové

1. Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
V roce 1999 jsem promovala na právnické fakultě Univerzity Karlovy, nicméně tomuto oboru se nevěnuji. Od 15 let se aktivně zabývám aerobikem a kromě předcvičování mne od začátku bavila manažerská práce s aerobikem související. S Vaškem Krejčíkem jsme organizovali Pražské aerobikové maratony a několik ročníků Tour po České i Slovenské republice. Řadu let jsem pracovala jako aerobik manažer fitness center Factory Pro (nyní Holmes Place) a od září 2008 jsem nově v pozici manažera reprezentace Českého svazu aerobiku. Organizovat akce a starat se o naše závodníky mne opravdu baví, navíc pod mateřskou organizací FISAF International je prostor pro řadu nových projektů, které se nám doufejme podaří v dohledném čase realizovat. Jako perlička v mých aktivitách svítí moderování pořadu Sama doma. Moderování mám opravdu moc ráda a po letech mám občas i pocit, že se mi daří.......Jsem Lev, proto aktivita a tah na bránu patří k mým charakteristickým vlastnostem. Když přemýšlím o svém životním mottu, tak mne nic extra moudrého nenapadá. Snad jen, abych dokázala nepodstatné věci hodit za hlavu a zabývat se těmi podstatnými. Zásadně podstatné mi připadá zdraví mých dětí a mého nejbližšího okolí. Nemoc je totiž vyšší moc, se kterou člověk leckdy vůbec nic neudělá. Ostatní věci jsou ovlivnitelné. A to, co by člověk neměl nikdy ztrácet, je úsměv na duši a pozitivní myšlení.

2. Co mi nyní zabírá nejvíce času
Nejvíce času mi nyní rozhodně zabírá péče o šestnáctiměsíčního Josífka. Je to malý skřítek neposeda a ve velmi náročném věku, takže vše ostatní stíhám jen tehdy, když malý spí nebo si alespoň chvilku sám hraje. No a velkou část mých aktivit zvládáme spolu a často nám pomáhá i starší syn Bertík.

3. Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně
V poslední době se snažím číst anglicky. Je to způsob, jak si stále udržovat kontakt s jazykem. Již se mi podařilo prokousat se obdobím hledání každého druhého slova ve slovníku, takže už mohu říci, že opravdu čtu…. V poslední době mne velmi zaujala kniha The Bookseller of Kabul od Asne Seierstad a The Ivy Chronicles od Karen Quinn. Jinak se pravidelně vracím k románům Barbary Erskinové a mezi mé nejoblíbenější české autorky patří Iva Hlaváčková.

4. Film, na který se mohu dívat znova a znova
Rozhodně S tebou mně baví svět od Marie Poledňákové, v poslední době mne naprosto nadchl muzikál Mamma Mia.

5. Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
Mám ráda různé hudební styly. Samozřejmě mne vždy chybí za srdce rytmická taneční hudba jako je švédské taneční skupina ABBA - viz muzikál Mamma Mia, ale ráda si poslechnu i něco klidnějšího. Suzane Vega, Norah Jones, John Mayer, z československých interpretů mám ráda Mekyho Žbirku nebo Alici Sprinte.

6. Můj ranní rituál
Umyju si vlasy a nasadím kontaktní čočky……

7. Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Tak to jsou rozhodně rajčata a mozzarella, dobré francouzské sýry, parmazán, kvalitní víno s příběhem (např. z jaké vinice a od jakého vinaře je), pomelo a ananas.

8. Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešla
V současné době ponorný mixér. Dělám s ním každý den kašičky pro Josífka…

9. Vysněná (ale zrealizovaná) dovolená mého života
V roce 2001 jsem s mým bratrem Martinem a tehdy rok a půl starým Bertíkem strávila měsíc v Kalifornii. San Diego, Los Angeles, Las Vegas, San Francisko, Grand Canyon, Lake Tahoe. Rozhodně nejlepší dovolená mého života. Moc se těším, až tam s manželem a kluky opět vyrazíme.

10. Moje kosmetická výbava
Parfémy používám Jil Sander, v současné době je to Jil Sander Sensation. Denní a noční krém a odličovací prostředky od Vichy, řasenka Lancome, minerálový make up od Mary Kay a lesky Lip Fusion ze Sephory. Tělové mléko jednoznačně Nivea.

11. Věci, za které utrácím nejvíce peněz
Zákaz vstupu mám do obchodů Gant. Je to moje nejoblíbenější značka, kde utrácím nejen pro sebe, ale hlavně pro své mužské doma. Manžel, bratr a táta jsou dost často chodící reklamou na Gant. Jinak samozřejmě mou srdeční záležitostí je NIKE, to bezesporu absolutně vede.

12. Prodejny, kde ráda nakupuji potraviny
V této oblasti jsem věrná Hypernově a Bille. Občas zahřešíme v malých rodinných italských obchůdcích, kde utrácíme za těstoviny, olej, balsamico a hlavně kvalitní parmazán.

13. Pohybové minimum každého dne
Bydlíme v řadovém domku, kterému říkáme věž. Běhám tedy každý den schody jako blázen…

14. Kavárna nebo hospůdka, kam se ráda vracím
Rozhodně Coffee Heaven, Starbucks a dobré pizzerie jako je Di Carlo nebo Grosseto

15. Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak
Miluji salátové talíře, takže spousta zeleného salátu a na to nejoblíbenější dobroty – rajčata, papriky, kukuřice, tvrdý sýr, popř. orestované kuřecí maso. Vše s dobrou „majdou“ – nejoblíbenější je lučinová s česnekem a bylinkami. Jako hřích jednoznačně vidím sladké, všechny možné buchty a koláče. Musím se hlídat, snědla bych jich opravdu hromadu.

16. Ideální relaxace po namáhavém dniZajímavosti z pořadu Sama doma se dočkaly knižní podoby (Česká televize)
Lehnout si do horké vany s knížkou.

17. Dárek, který mě nejvíce potěšil
Nejvíce mne potěší pochvala za něco, co jsem dobře udělala. Opravdu! Jako pro Lva je pro mne pochvala hnacím motorem. Nikdy jsem nefungovala pod nátlakem, nesnáším křik a dusno. Pak jsou to pusinky od mých mužských.

18. Moje aktivity v současné době
Péče o rodinu, manažerská činnost pro Český svaz aerobiku, resp. FISAF CZ a moderování Sama doma.

19. Předsevzetí do roku 2009
Předsevzetí si s novým rokem nikdy nedávám. Stále chci být dobrá máma a dělat dobře svoji práci.

20. Vzkaz čtenářům aerobic.cz
Buďte sami sebou a nespoléhejte se na to, že za vás někdo něco udělá. Jen vy sami jste strůjcem svého štěstí. A jaká energie z vás půjde do okolí, takovou i dostanete zpět.

+ čtenářský dotaz: Proč jste si zamilovala právě aerobik?
Odmalička jsem vyrůstala v taneční rodině. S mámou, která tancovala, jsme doma šily šaty na společenský tanec a často jsme byly na nejrůznějších soutěžích. Od tance je k aerobiku velmi blízko……

 

21. 03. 2009, 12.28:26

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist