Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník: Irča Zoubková

Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Provozní manager ve sportovně-zdravotním Centru funkčního pohybu Daniela Mullera.
Profesionální instruktorka aerobiku 1. Stupně
Členka týmu CK Lenka – aktivní sportovní pobyty s aerobikem

Motto: S úsměvem jde opravdu všechno líp :-)
Narodila jsem se ve znamení Střelce a myslím, že jsem si nemohla vybrat lépe :-)

Jak jsem se dostal k práci, kterou nyní dělám
Dlouhou dobu jsem pracovala obchodním řetězci jedné klenotnické firmy a jelikož jsem od dětství, a později v dospívajícím věku, vždy utíkala ke sportu, rozhodla jsem se vydat touto cestou. Dana Mullera znám již dlouhou řadu let. Když jsem se dověděla, že připravuje své vlastní sportovně-zdravotní studio, neváhala jsem ho oslovit, protože o Danovi je známo, že dosáhne každého cíle. Takže nyní Vás rádi v našem Centru funkčního pohybu Daniela Mullera poblíž Smíchovského nádraží přivítáme třeba na skupinových lekcích Pilates, Bosu, Flowin anebo při individuálním tréninku v našem Smart Gym, Pilates Studiu či Pilates Clinic.

Co mám nejraději na jaře
Celé jaro mám moc ráda. Odkládám zimní bundu a začínám se probouzet ze zimy. Jaro pro mě také znamená, že už brzy skočím do koňského sedla a projedu se lesem. Nevadí mi ani jarní deštíky, protože příroda se také potřebuje probudit. Holky by měly začít posilovat hýžďové svaly, protože brzy jsou tady Velikonoce a kluci zase zpevnit paže, aby udrželi pomlázku v ruce. A to budete moci již brzy i u nás, v Centru funkčního pohybu, na specializované velikonoční akci, vylepšit.

Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně, případně proč právě tato
Abych pravdu řekla, málokdy si sednu s knihou a čtu. Ne, že by mě knihy nezajímaly, ale prostě u většiny knih moc dlouho nevydržím. Je však jedna, ke které se stále vracím. Je od Louise L. Hay a jmenuje se Miluj svůj život. V té knize je popsáno snad vše, co bychom měli o životě, a jak s životem nakládat, vědět. Vlastně je pravdou, že každou esoterickou knihu, kterou mi kdy kdo půjčil nebo daroval, jsem přečetla celou a některé i vícekrát. Moje knihovna je však složena spíš z literatury ohledně sportu.

Film, na který se mohu dívat znova a znova
Musím se přiznat, že asi poslední půlrok mi doma nefunguje televize, takže zrovna na filmy moc nekoukám, jen když jsem u rodičů. Když bych měla jmenovat filmy, které jsem viděla už mockrát a ještě mě neomrzely, tak to jsou Forrest Gump, Deník Bridget Jonesové, seriál a oba filmy Sex In The City, z českých určitě S tebou mě baví svět, Na samotě u lesa a seriál Taková normální rodinka. Miluju i černobílé filmy pro pamětníky. A když nepočítám film, tak Cimrmani.

Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
Tak to zná asi většina instruktorů… přiznám se, že si pořád dokola naposlouchávám muziku na své cvičební lekce. Ale jinak určitě Michael Jackson, Coldplay, Céline Dion, Barry White a musím to sem napsat, protože až to budou číst moji kamarádi, chybělo by jim to tu: Eric Prydz – Pjanoo.

Můj ranní rituál
Přiznám se, že mým nejoblíbenějším ranním rituálem je ráno úplně vynechat a probudit se až k obědu, protože chodím někdy opravdu pozdě spát. Jinak nyní je mým ranním rituálem cesta do našeho Centra funkčního pohybu.

 

Irča Zoubková, Daniel Muller

Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Moje lednička mnohdy zeje prázdnotou, což potvrdí každá návštěva, která ke mně přijde. Co mi ale doma nikdy nechybí je čerstvá nebo mražená zelenina všeho druhu, kukuřice v plechovce, kuskus, těstoviny, voda, Cola light a čaj. Mám velkou výhodu, že moje mamka bydlí cca 100m ode mě, takže občas chodím do ledničky k ní, hlavně na houbičky v octu, které si vždy v létě nasbíráme, zavaříme a já je pak pomalu likviduju.

Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak.

Zdravý recept: Těstoviny s kuřecím masem

Budeme potřebovat:
- Prsní řízky
- Žampiony
- Rajčata
- Olivový olej
- Pepř
- Sůl
- Chilli
- Med
- Pytlík těstovin

Nakrájíme si žampiony, rajčata a pak maso. Na pánvičce necháme rozpálit trochu olivového oleje a přidáme kuřecí maso. Když se maso zatáhne, přidáme žampiony a rajčata. Mezitím si dáme vodu do hrnce na těstoviny, zalijeme kapkou olivového oleje a vodu osolíme. Než se voda na těstoviny začne vařit, postupně dochutíme maso pepřem, solí a chilli a nakonec přidáme dvě lžičky medu (maso je po něm šťavnatější) a dáme na stranu. Dovaříme těstoviny a jídlo je hotovo.

Výživová vražda: Muffiny a la Irčík

Budeme potřebovat:
- Dva hrnky mouky
- Hrnek moučkového cukru
- 5 polévkových lžic oleje
- 2 vejce
- Půl hrnku kakaa
- 1 smetanu ke šlehání
- 1 prdopeč

Necháme si předehřát troubu cca na 200 stupňů. Ve velké míse smícháme mouku, cukr, kakao, prdopeč, olej, vejce a smetanu. Vymažeme si formu na muffiny a vysypeme kokosem… dáme těsto do ¾ každé formičky, posypeme nahoře kokosem a dáme do trouby, kterou stáhneme na nejnižší stupeň… Muffiny se pečou cca 30 – 40 minut, chodím je proto často kontrolovat se špejlí.

Proč žiji ráda v České republice
Všude na světě je něco krásného. Ale je pravda, že bych asi ani jinde než v naší republice, žít nemohla. Možná je to zvykem, tím, že rozumím naší řeči, že znám už spoustu míst v celé republice, že se neztratím, protože si jednoduše přečtu, kde jsem a kudy vede cesta domů. Taky si troufnu říct, že máme nejlepší pivo a chléb na světě. Vlastně máme víc věcí, lidí nejlepších na světě, ať to vezmu přes neporazitelný český sportovní aerobik, přes hokejovou reprezentaci až k světovým českým vynálezcům, režisérům a jiným osobnostem, tak vlastně mohu s jistotou říct, že jsem hrdá na to, že jsem Češka jak poleno.

Co bych změnila, kdybych měla kouzelnou moc
Kdybych měla kouzelnou moc, tak bych uzdravila všechny, kteří se léčí s rakovinou nebo s jinou vážnou nemocí. Pokud by to vyšlo, pak bych všechny tyto lidi pozvala k nám do Centra funkčního pohybu a společně bychom odstraňovali špatné pohybové návyky a veškeré svalové dysbalance. Pak by se totiž lidé cítili dobře, měli by spoustu energie, rozdávali kolem sebe úsměvy a třeba by všichni byli šťastni, tak jako já.

Místo, kam se rád vracím
Krásná hora nad Vltavou a poté Blahova Lhota. V Krásné hoře mám totiž skvělou kamarádku Monču a ve Lhotě jezdíme spolu na koních. Už tam jezdím třetím rokem, a jelikož jsem díky dědovi u koní vyrůstala, tak mi ty chlupaté tváře přirostly k srdci. Neznám nic lepšího, než když skočím do sedla a jedu přírodou. Někdy sebou beru i jiné kamarády a přátele a musím říct, že tyto zážitky jsou pro všechny nepopsatelné.

Jak relaxuji a pečuji o své „já“
Tady se budu opakovat a řeknu, že největší relax jsou koně. Ale abych uvedla i jiný druh odpočinku, tak pro mě je to dlouhý spánek. Někdy si odpočinu i při řízení auta. To mě moc baví. Ráda zajdu po tréninku do sauny nebo si občas dopřeju nějakou příjemnou masáž. V poslední době chodím s kamarády i po městě a hledáme tzv. kešky. To je bezvadná věc pro všechny věkové kategorie a ten pocit, když kešku konečně najdete, je parádní. Moc ráda se vídám i se svým nejlepším kamarádem. Relaxujeme spolu třeba u kávy nebo jedeme na výlet, v poslední době si i malujeme obrázky a pohádky na iPadu. Relaxovat chodím ale i cvičením. Když mám třeba náročný týden, je výborné si dopřát třeba hodinu jógy nebo Pilates.

Co mě letos zatím nejvíc překvapilo
Protože bych řekla, že jsme stále ještě na začátku roku, tak asi mým zatím jediným překvapením je, kolik práce se skrývá za výstavbou a zrealizováním cvičebního studia. Každý z našeho týmu pracuje na 200% a pořád se objevují další věci k řešení. Nicméně my jsme se toho chopili hlavně kvůli lidem, kteří k nám chodí cvičit. Myslím, že se Vám u nás bude líbit, všechno je nové, voňavé a načinčané.

Moje aktivity v roce 2012
Mou hlavní aktivitou letos bylo s Danem Mullerem a ostatními členy našeho týmu otevření Centra funkčního pohybu. Nyní mě čeká kurz na Bosu, abych Vás již brzy mohla přivítat i na svých cvičebních hodinách v našem centru. V Centru funkčního pohybu připravujeme i spoustu víkendových cvičebních aktivit, mnoho školících kurzů v naší Smart Fitness Academy a Pilates Academy.  Dále mě čekají cvičební pobyty s Cestovní kanceláří Lenka, se kterou spolupracuji již 7 let. Letos jedeme v dubnu do Krkonoš, poté koncem května do Řecka, v říjnu do Prachatic a v listopadu s mou dobrou kamarádkou Mili, která bydlí v Londýně, jedeme druhý společný víkend do Hluboké nad Vltavou. Doufám, že stihnu objet s Kubou a Eliškou Strakošovými i pár závodů Mistry s Mistry, kde jsem hlavní fotografkou a pak ještě fandit a fotit na závody ve sportovním aerobiku.

Proč mám rád/a svou práci
Má práce mě baví hlavně proto, že mám vedle sebe zkušené odborníky v Pilates a fitness průmyslu. Je báječné spolupracovat s lidmi, kteří jsou oddaní své práci, nikdy nepodceňují přípravu a jsou vždy ochotni poskytnout všem lidem cenné rady k jejich zdraví a kondici. Na Centru funkčního pohybu se mi líbí i opěrné pilíře, které jsou pro centrum specifické. Prvním z nich je životní styl lidí, kteří k nám přijdou. Společně s klienty budeme hledat nejvhodnější způsob, jak žít zdravě, osvojit si správné pohybové návyky a zároveň se cítit dobře díky kvalitně a účelně zaměřenému tréninku. Druhým pilířem je ekologie. V Centru funkčního pohybu se snažíme ulehčit přírodě a ukázat lidem, že osvojit si pár základních věcí, jako je třídění odpadu, šetření energií, vodou nebo i papírem, není nic složitého. Poslední věcí je charitativní pomoc, která je nedílnou součástí Centra funkčního pohybu. Z každé koruny, která je u nás utracena, jde určité procento na pomoc někomu, kdo ji potřebuje. Přispíváme všichni. Nejen klienti, ale i my, zaměstnanci. Toto jsou tak moc důležité věci a přitom tak jednoduché, aby k nim mohli i jen trochou přispět všichni.

Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Všem čtenářům bych chtěla popřát krásné jaro. Aby se jim v dalším čase dařilo, byli zdraví a měli vždy důvod k úsměvu. Pokud se Vám úsměv přeci jen moc dařit nabude, přijďte za námi do Centra funkčního pohybu a my Vás úsměvem „nakazíme“. A mějte se rádi!

Mrkněte na www.centrumfunkcnihopohybu.cz

 

23. 03. 2012, 19.43:31

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist