Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Nápovědník: Charles Burton

1) Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Fitness instruktor, profesionální tanečník, osobní trenér a učitel angličtiny. Této různorodé práci vděčím za to, že každý den potkávám spoustu skvělých, zajímavých a talentovaných lidí.
Řídím se heslem „Look to the light“, to mi pomáhá cítit se lépe ve chvílích, kdy všude kolem mě je chaos a kdy věci prostě nejdou zlehka.
Jsem Kozoroh....pomalý, ale odolný. O těch se říká, že jsou tvrdohlaví, vášniví a stárnou pomalu.Vlastně ani nevím, jestli je to pravda :-)

2) Co mám nejraději na začátku roku?
Začátek každého roku je pro mě časem, kdy musím rychle dobít novou energii, abych byl po celý rok fit a v pohodě. Mám rád to, že se pokaždé aspoň něco málo změní, a to mi pomáhá vyhnout se stereotypu. Přicházejí nové pracovní příležitosti, nové nápady a potkávám nové lidi na svých lekcích, ať už je to ve fitness nebo v kurzech angličtiny, které vedu.

3) Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně, případně proč právě tato
Je to kniha, která mě velice ovlivnila - „In Black and White“ (The Untold Story of Joe Louis and Jesse Owens). Jesse Owens je stále považován za jednoho z největších sprintérů všech dob. Na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936 vyhrál 5 zlatých medailí za dva dny. Hitler tím byl tak rozrušen, že musel odejít ze stadionu. Jesse se také potýkal s rasismem ve svém vlastním týmu. Nemohl například cestovat, trénovat nebo jíst s ostatními. Přesto hrdě a důstojně nesl americkou vlajku. Joe Lewis byl zase jeden z největších vzpěračů a boxerů, který také musel snášet rasovou diskriminaci, když reprezentoval svou zemi. Tato kniha mě pořád velice inspiruje. Pravý šampión překoná každou strast!

4) Film, na který se mohu dívat znova a znova
Ten nejlepší film, který jsem kdy viděl, je italský film „Život je krásný“. Vypráví o otci, který vytvoří jakýsi „svět fantazie“, aby ochránil svého syna před krutou realitou. Ve skutečnosti se totiž oba nacházejí v koncentračním táboře. Tento film přivádí mnohé až k slzám, včetně mě.

 

Charles Burton

5) Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
New Jack Swing – kombinace R and B a Soulu. Je to můj recept na zlepšení nálady.

6) Můj ranní rituál
Každé ráno strávím pár minut sledováním oblohy, čerpám tak energii do nového dne.

7) Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Pořád musím mít v ledničce citróny....i kdyby tam nebylo nic jiného. Citrónová šťáva je pro mě ten nejzákladnější lék.

8) Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešel
Samozřejmě myčka na nádobí, protože udělá tu práci za mě, zatímco já mohu lenošit.

9) Vysněná (ale zrealizovaná) dovolená mého života
Před 10 lety jsem byl v Dominikánské republice na místě, kde se filmoval Jurský park. Je tam nádherná krajina a lidé jsou neskutečně přátelští a přívětiví, přestože jsou velice chudí. Na tuhle dovolenou nikdy nezapomenu.

10) Moje oblíbená značka oblečení
Většinu mého sportovního šatníku zabírá oblečení a boty od Nike, jsem jeho velkým fanouškem. Myslím, že to začalo, když jsem potřeboval tenisky na běhání.

11) Věci, za které utrácím nejvíce peněz
Nejvíc asi za sportovní boty a oblečení.

12) Prodejny, kde rád nakupuji potraviny
Dávám přednost menším obchodům. Nakupuji rád třeba u nás na vesnici. Takové maso od místního řezníka je opravdu výborné a samozřejmě vždy čerstvé.

13) Kavárna nebo hospůdka, kam se rád vracím
Znám spoustu příjemných míst ve Zlíně, ale nejradši mám asi kavárničku na hotelu Moskva a Mexickou restauraci s výbornou kuchyní. Je tam velice přátelská atmosféra.

 

Charles Burton

14) Co bych změnil, kdybych měl kouzelnou moc
Změnil bych spoustu věcí kolem sebe, kdyby to šlo. Vytvořil bych ve městech například více center, kde by lidé mohli provozovat různé aktivity, jako jsou sporty, rekreace, umění a další koníčky. Chtěl bych, aby se prostě více potkávali a učili nové věci a dovednosti.
Zdá se mi, že všude kolem sebe vidím, spoustu nešťastných a osamocených lidí, kteří řeší své problémy alkoholem nebo jinými závislostmi. Nevěřím, že by tihle lidé měli tuto vlastnost v genech, myslím, že je to způsobeno spíše konzumním způsobem života a tím, že ztratili své sny.
Také bych si přál, aby lidé neměli žádné předsudky. Často slýchávám, že tomu nebo tomu by se nemělo věřit, nebo že všichni kradou atd. Tohle přece omezuje tu většinu upřímných lidí, kteří se snaží vytvořit nějaké cenné hodnoty a lepší budoucnost.

15) Proč žiji rád v České republice
Život tady vždycky vztahuji k mojí vesničce, kde bydlím. Mám rád tu svobodu pohybu, kterou cítím, když si jdu zaběhat do lesa. Také si klidně mohu vyjít na procházku v noci bez toho, abych se cítil v nebezpečí, nebo aby naopak někdo považoval mě za kriminálníka. To je velký rozdíl od života v Londýně. Zjistil jsem, že česká kultura je velice odlišná od té anglické a já se pořád snažím být vlastenecký, ale v mnoha věcech jsem se samozřejmě přizpůsobil.
Moc se mi tu líbí, ale vidím některé nedostatky, které mě trápí. Přál bych si třeba, aby se v České republice snížila nezaměstnanost a doufám, že se to v budoucnu podaří.

16) Moje aktivity na začátku roku 2011
Právě startuji Fitness and Dance tour (více na
www.charlesbfit.webnode.cz). Také se chci více než doposud věnovat malování a více se angažovat v oblasti umění. A pak mě ještě čeká fitness víkend a spousta různých workshopů.

17) Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Mějte svůj vlastní styl a dělejte to, čemu věříte. A nezapomeňte se obklopovat lidmi, o kterých víte, že vás podpoří ve chvílích, kdy to budete potřebovat. Stejně tak jako vy byste podpořili je.

 

19. 01. 2011, 11.20:58

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist