Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Ivana Vavřínová: Nápovědník

Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhuIvana Vavřínová: mým velkým lyžařským vzorem byl Lasse Kjus, jeho úspěchů už nedosáhnu, tak jsem si alespoň pořídila oblečení, které navrhl právě on.
Moderátorka Sportovních novin TV Nova
Motto: Vítězit dokáže jen ten, kdo umí prohrávat
Znamení: Rak
Jak jsem se dostala k práci, kterou nyní dělám
Hned po maturitě jsem začala pracovat v pardubickém radiu Life jako moderátorka. Od dětství jsem navíc aktivně sportovala a vystudovala sportovní gymnázium v Pardubicích, takže ve chvíli, kdy jsem se dostala do sportovní televize, propojily se oba mé největší koníčky. Přes televize TV3, Galaxii sport a Nova sport, jsem došla až na TV Nova.
Co mám nejraději na začátku roku
V každém roce se člověku některé věci povedou některé naopak. Já jsem optimista, takže s každým začátkem roku si říkám, že ten nový bude určitě lepší a úspěšnější.
Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně
Jsem knihomol, ale pokud si mám vybrat, pak jednoznačnou mojí volbou jsou - Alchymista od Paula Coelha a Most přes navždy od Richarda Bacha. Jsou to knihy, ke kterým se pravidelně a ráda vracím.
Film, na který se mohu dívat znova a znova
Možná to někoho překvapí, ale jsem na romantiku, chytrou a vtipnou. Asi nejlepším filmem z tohoto soudku je pro mě  PS: Miluji Tě - film o životě a smrti, i tak by se dal vystihnout.
Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
Co se muziky týká, jsem multi posluchač. Poslouchám různé styly. Od rocku, popu až po hip hop.V mém iPodu najdete Depeche Mode,Vypsanou fixu, 50 Centa, PSH i Amy Winehouse.
Můj ranní rituál
Jednoznačně sprcha a snídaně, bez toho z domova neodcházím
Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
V mé ledničce vždy najdete šmakouna (jak přírodního, tak šmakounové saláty), cottage, tuňáka, aktivia jogurty a burákové máslo - to je moje slabost, kamarád mi už dlouho vozí různé druhy z Ameriky
Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešla
Myslím si, že se člověk může obejít bez všeho, ale teflonové pánve považuji za naprosto skvělou věc.
Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak („výživová vražda“)
Zdravé jídlo- Krůtí rolka se zeleninovou rýží:
Alchymista od Paula Coelha Krůtí prsa 100g, pikantní hořčice 3g, balkánského sýry  25g, olej 5g, rýže basmati 25g, mražená orientální směs 100g, provensálské koření, sůl
Maso osolit, opepřit, posypat provensálským kořením, potřít hořčicí,  položit plátek mozarelly-srolovat.Opéct a odusit.Uvařit rýži,zeleninu a smíchat.
Vražda: Tu vařím manželovi, protože je štíhlý a může sníst cokoliv –
Guláš s bramboráčky
Proč žiji ráda v České republice
Jsem hodně rodinný typ, takže v Čechách žiji ráda především proto, že tu mám své blízké. Navíc se mi líbí zdejší krajina, od dětství jsem lyžovala, proto jsou mojí zamilovanou oblastí Krkonoše. Pak mám přátele na Moravě, takže i díky nim se tam ráda vracím.
Co bych změnila, kdybych měla kouzelnou moc
Změnila bych spoustu věcí, od utnutí válek a sporů na celém světě, přes zajištění dobrých životních podmínek pro všechny, ale nechci, aby to vyznělo jako klišé. Prioritně bych změnila myšlení lidí, na pozitivnější, veselejší a vřelejší. Hned by se nám žilo lépe.
Místo, kam se ráda vracím
Jednoznačně domů.Momentálně trávím mnohem víc času v Praze, ale za svůj domov považuji Pardubice, protože tam žije moje rodina.Když nepracuji, jezdím právě tam.
Jak relaxuji a pečuji o své „já“
S příchodem na Novu mám mnohem méně volného času a tak pro mě bylo spásou objevení cvičení na Power Platu.Musím říct, že má okamžitá reakce byla – nadšení.Cvičení je intenzivní, ale nezabere tolik času jako třeba běžná návštěva posilovny.Na Power Platu se během tréninku aktivuje až 97 % svalstva, tudíž nejdelší doba tréninku je půl hodiny.U toho stihnu ještě kardio a občas i vířivku a saunu.Navíc je pro mě hodně motivující i podpora trenérky Zuzky.Vzhledem k tomu, že jsem dříve závodně lyžovala a bílé svahy brázdím s chutí do dneška, pomohl mi Power plate i při lyžování.Rozvržení tréninku mi posílilo nohy, takže se mi nyní jezdí mnohem líp.
Co mě letos zatím nejvíc překvapilo
Jednoznačně nečekaný příval sněhu na Čechy.Vzhledem k tomu, že jsem sněhomil, potěšila mě po dlouhých letech bílá Praha. Na druhou stranu o nepříjemné překvapení se postarali silničáři. Pohybovat se po pražských chodnících a silnicích je docela fuška.
Moje aktivity na začátku roku 2010
Aktivity jsou u mě po celý rok víceméně podobné.Ve dnech, kdy pracuji, si jdu ráno zacvičit a na 12 hodinu jedu na Novu. Když mám volno, trávím čas většinou v Pardubicích a to si pak užívám klid.
Proč mám rád/a svou práci
Mohu říci, že se mi moderováním sportovních novin na Nově splnil životní sen. K médiím jsem tíhla odmalička a sport byla moje druhá vášeň. Takže se mi touto prací propojilo to, co jsem měla a mám ráda.Navíc stále je co se učit, takže o nějakém usínání na vavřínech nemůže být řeč.
Vzkaz čtenářům aerobic.cz
Mějte dobrou náladu a víru, že to, po čem toužíte, se vám vyplní. Ne vždy je člověku do smíchu, ale jak se říká, s úsměvem jde všechno líp.

Ivana Vavřínová

 

foto: archiv IV – 24. 01. 2010, 21.23:39

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist