Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Nápovědníky

Helena Vysušilová: Nápovědník

 

Helena Vysušilová skoro vždycky spolupracovala s nestorkou českého aerobiku, Helenou Jarkovskou. A když se v Čechách objevil závodní aerobik, byla mezi prvními deseti vyškolenými rozhodčími. Pamatuje, když poprvé vyhrála Olga Šípková, když závodil ještě Mirek Randáček, začínal Vašek Krejčík, Hanka Kynychová, David Huf a další...... Jako jedna z prvních začala propagovat v Česku metodu Pilates, kterou se vyškolila v SRN u Brity Brechtefeld a kterou dodnes „piluje“. Již před cca pěti lety vydala knížku Pilates- balanční cvičení v nakladatelství Arsci, která vyšla už v pátém vydání. Je také vyškolenou trenérkou Thera-Band Academy (kniha Cvičení s gumovými pásy, Arsci). Helena nedávno udělala dálkově FTVS UK, a tak splnila svůj nesplněný sen z mládí. A prý o tom napíše někdy knihu…

1. Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
Živím se jako realitní makléřka, cvičitelka a osobní trenérka. Teď zkouším rozjet zajímavý obchod – je to binární síťový marketing, který má velice zajímavý produkt! A jakmile se mně to rozběhne, zabalím ty reality. Helena Vysušilová
2. Co mám nejraději na Vánocích
Těším se na to, jak budou mít radost ti, co ode mě dostanou dárečky a pak se těším na dobré jídlo a na to jak dostanu nějakou knížku, se kterou si zalezu do postele a budu ji moci zhltnout …..
3. Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně, případně proč právě tato
Záleží na náladě….. v horní polici mám knížky, které si průběžně kupuji a čtu a momentálně je mám v žebříčku jako aktuální. Jsou to např. knížky autora Ian McEwana, potom je tam v řadě Richard Bach a také Paolo Coelho. Podruhé čtu teď Bridu….
4. Film, na který se mohu dívat znova a znova
Jednoznačně Pelíšky, ty umím zpaměti, ale je to asi také tím, že tu dobu pamatuji…proto mě rozkládají věci – pro mladší generaci – nepochopitelné…
5. Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
To je jako s těmi knížkami – podle nálady – moc ráda si pustím třeba Sade, ale stejně tak mě nabíjí, když slyším něco na Radiu 1 nebo Beatu, které poslouchám v autě. Tuhle hráli rockovou Vltavu a to se mně tedy moc líbilo….Ale ráda si zajdu i na vážnou hudbu (mám protekci, brácha je houslista, tak máme občas volňásky…)
6. Můj ranní rituál
Ranní rituál se skládá z povinností, které mně jdou na nervy – např. si musím umýt a vyfoukat vlasy a namalovat se – to mně čím dál víc obtěžuje a pak se těším na to, jak si udělám snídani a v klidu si ji zbaštím…potřebuji na to všechno tak hodinu a půl, abych si to ráno užila! Tak si na to musím přivstat a vstávání mně dělá problém, ach jo…takže to často musím „zkrouhnout“ – a řeším, jestli ty vlasy, nebo tu snídani!
7. Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Ovoce a mrkev (abych si mohla ráno udělat fresh nápoj) a hermelín (který si večer dám do mikrovlnky změknout, poleju ho kečupem a zblajznu ho.) V poledne jím v hospodě… a pak jsou tam zbytky od víkendu a ty jí v týdnu manžel.
8. Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešla
Helena má teď období odšťavovače... foto: PHILIPSRozhodně myčka nádobí! A teď mám období odšťavňovače…
9. Vysněná (ale zrealizovaná) dovolená mého života
Tak tady jsem pořád na začátku, kdybych jich mohla složit víc dohromady, tak možná……ale ta vysněná se ještě neuskutečnila.
10. Moje kosmetická výbava
Tíhnu spíš ke SPA kosmetice, ale chvíli to byl Avon, chvíli Oriflame, nemám vyhraněnou kosmetickou značku, ale mám ráda krémíčky….a co se týče vůně, celý život ji hledám! Miluju vůně a stále hledám tu pravou, voní mně skoro všechno, co má něco společného s „pačuli“. Mám ráda např. Chanelku (Mademoiselle) a jeden čas mně voněla Paloma Picasso. Teď jsem si objednala Bílou patchouli přes internet, tak se těším, jestli už to bude to ONO!
11. Věci, za které utrácím nejvíce peněz
Já bych to spíš pojala – „za které mně je není líto utratit“. Na prvním místě to jsou právě parfémy, pak knížky a pak nábytek, když je jako od babičky nebo nějaký bytový doplněk, který mně osloví. Poslední dobou i rostliny do zahrady. Nic moc mně ale neříká oblečení apod….
12. Prodejny, kde ráda nakupuji potraviny
Nakupuji, kde to mám při cestě a jak jen můžu, nechávám to na manželovi. Pokud nemusím, nenakupuji…ale také se to mění, jeden čas to byl Globus, potom se nějak zkazili, tak jsme jezdili zase jinam….
13. Pohybové minimum každého dne Helena Vysušilová
Jsem sama dost líná a přitom pohyb miluju, takže když bez pohybu být nemůžu, je to důvod proč jsem cvičitelka. Ale miluju tanec, na který nemám, tak aspoň občas chodím tancovat do kurzu na „latinu“ – je to jenom pro ženský, předtancovává nám Jarda a tam si to užíváme …
14. Kavárna nebo hospůdka, kam se ráda vracím
Podle toho s kým: s „holkama“ se scházíme jednou za čas na oběd ve Spálené – dřív to byla Gottova Galerie – teď je tam něco jiného, ale my tam chodíme stejně – dobře tam vaří. A s kolegy z práce jsme teď objevili takovou putyku U Žaludů Na Zbořenci a tam tedy taky vaří – jedna báseň. S manželem rádi jezdíme na Kladno do jedné pizzerie, kde dělají pro nás nejchutnější „picu“ na takovém tom tlustém těstě!
15. Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak („výživová vražda“ )
Uf, tohle přenechám třeba Petrovi Havlíčkovi….ten nám v tom dělá pěkný guláš, co je zdravé a co ne….
16. Ideální relaxace po namáhavém dni
Co je to?? Ve 22:00? Pak už jedině spánek!
17. Dárek, který by mě nejvíce potěšil
Pes! Štěně - fenka irského setra! (Ale zároveň by mně to přidělalo spoustu starostí!)
18. Moje aktivity na konci roku 2009
Práce, práce, práce … a cvičení…bohužel!
19. Předsevzetí do roku 2010
Zajistit si z nového byznysu takový příjem, abych mohla nechat realit a mohla se věnovat jenom tomu, co mně doopravdy baví!
20. Vzkaz čtenářům Aerobic.cz
Mějte se rádi – myšleno „sami sebe“!

 

19. 12. 2009, 12.00:36

Přečtěte si také

Další Nápovědníky

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist