Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Miss Aerobik

Miss aerobik tour 2009 za dveřmi

V neděli 1. března odstartuje v Náchodě očekávaná Miss aerobik tour 2009, která bude pokračovat v sobotu 7. března v Opavě a poté v dalších devíti městech. U výběru krásných sportujících dívek bude poprvé populární moderátor Vlastimil Korec. S MiniMisskami si zacvičí II.vicemiss aerobik 2008 Alena Pšejová, pro Miss aerobik kadet povede lekci aerobiku I.vicemiss aerobik Michaela Benková.  Miss aerobik 2008 Táňa Bednářová si zacvičí společně s předním českým instruktorem aerobiku Ing. Romanem Ondráškem, členem školícího teamu Face Czech academy, který prezentuje své lekce pravidelně na významných akcích a kongresech v ČR a na Slovensku a také na mezinárodních kongresech v Dánsku, Itálii, Anglii. Více o nadcházejícím Miss aerobik tour už prozradí právě Roman Ondrášek.

Chystáte se už potřetí na populární Miss aerobik tour po českých a moravských městech, respektive sportovních halách. V čem bude letošní ročník jiný?

Těch změn je letos opravdu hodně. Především se zásadně mění koncepce Miss aerobik tour.  Program bude více cvičební, ale stále zůstane i společenskou záležitostí. Rozšířili jsme počet lekcí pro hlavní kategorii (Miss , juniorky a Missis) na tři. Kromě mé lekce aerobiku povede druhou lekci můj host a závěrečná lekce bude zameřená na kompenzaci. Lekce pro minimiss a miss kadet zůstávají zachovány.

Proč jste dali na Miss aerobik tour ještě větší prostor aerobiku?

Chceme nabídnout všem, které aerobik baví, možnost se této akce zúčastnit aniž by musely soutěžit a jedna lekce jim byla málo. Dále chceme dát  možnost se prezentovat dalším šikovným a známým instruktorům.

Na co se při hodinách aerobiku letos zaměříte?

Zaměřím se, ostatně jako na každé mé lekci ať už ve fitness centru nebo na kongresu nebo na Miss aerobik tour,  na to, aby si to všichni užili a měli ze cvičení příjemný pocit.

Jak bude náročná lekce? Budou mít šanci si zacvičit s vámi i zájemkyně o soutěž Miss aerobik, které se věnovaly dosud jinému sportu a chtějí začít s aerobikem?

Já myslím, že určitě. Choreografie sice bude taneční, a pro úplného začátečníka může být obtížnější, ale - a to je krásné právě na projektu Miss aerobik, že ukazuje, že aerobik je pro všechny, v každém věku, od malých děvčátek až po ty v nejlepších letech.

Můžete představit své hosty, lektory či lektorky aerobiku, které jste přizval ke spolupráci?

Určitě, velmi rád, i když jen v krátkosti. Jsou to uznávaní a šikovní instruktoři, kteří se povětšinou těší velké popularitě v místě konání konkrétní Miss aerobik tour. Nebude chybět moje manželka Lenka Velínská, ani další členky teamu Face Czech - Zuzka Švíková z Plzně a Věrka Macošková z Opavy. Dále to bude Tereza Sattková, Iveta Karbulová, Petra Ješinová, Markéta Zápotočná a další.

Kde či co vás inspiruje pro vaše lekce aerobiku?

Především hudba a lidi. Pak samozřejmě čerpám inspiraci na kongresech fitness aerobiku v zahraničí.

Děláte sám i jiný sport? A jaký byste doporučil dívkám, které se hlásí do soutěže Miss aerobik?

Na jiné sporotvní aktivity mi sice nezbývá příliš času, ale rád lyžuji, jezdím na kole. Ale v současné době mě, z jiných sportovních aktivit, asi čekají spíš procházky s kočárkem, protože v lednu se nám narodila dcera Nina. Dívkám bych doporučil vyzkoušet , pokud to ještě neudělaly, především aerobik, ať už jakoukoli formu nebo nějaké čistě taneční lekce. 

Co je nového ve světě aerobiku? Jaké trendy jsou momentálně nejpopulárnější?

V současné době bych lekce skupinových cvičení rozdělil do tří kategorií. Aerobik – to jsou dnes již především lekce choreografické, ve kterých naleznete prvky různých tanečních stylů jako latino, salsa, jazz dance, house dance atp. Dále jsou to lekce kondičního charakteru kombinující aerobní zátěž a posilování. A v neposlední řadě lekce body and mind jako pilates, yoga, stretching.
Každý si může vybrat, co mu vyhovuje, pro někoho to bude taneční aerobik, pro někoho bodystyling či power step, pro někoho yoga nebo pilates. V rámci Miss aerobik tour si budou moci účastníci vyzkoušet samozřejmě aerobik a v závěru novinku v oblasti body and mind forem – Port De Bras (R). Jedná se o lekci stretchingu, která vychází, jak už název napovídá, z tance.

 

text: Mgr. Jana Čejková pro aerobic.cz, foto: Miss aerobik – 11. 02. 2009, 13.24:47

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist