Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Miss Aerobik

Miss aerobik ČR 1998

Volba MISS obecně je velmi populární. Po roce 1989 se její obliba rozrostla o to víc, takže po té klasické MISS jsme tu měli MISS s nejrůznějšími přívlastky (motorka, mléko, cvičitelka atd.). Jak už to tak bývá, některé tyto volby měly jeden ročník, jiné vydržely dodnes (ať už v původní nebo trochu upravené verzi). Stálicí posledních let se stala volba MISS AEROBIK s podtitulem "hledáme nejkrásnější sportující ženu a dívku", kterou široké veřejnosti pravidelně přináší TV NOVA. Jejím vyhlašovatelem je měsíčník SPORT PLUS a dívky a ženy v této soutěži musí prokázat svého sportovního ducha (a líbivý vzhled). V sobotu 26.9.1998 proběhlo finále třetího ročníku MISS AEROBIK v hotelu Olšanka v Praze. My jsme byli přitom a naším prostřednictvím můžete nyní být i VY.

Krátce před osmou hodinou se naplnil Kongresový sál hotelu Olšanka. Vládla napjatá atmosféra a to nejen mezi soutěžícími, ale obecně - televize NOVA připravovala záznam, a tak byli pořadatelé značně nervózní, aby vše klaplo. Kdo se někdy zúčastnil nějakého televizního natáčení, ví, o čem je řeč. Televize je televize a vše je třeba podrobit tomu, aby výsledek vypadal opravdu dobře. Jak už to tak bývá v mimořádných situacích, rozmarný šotek si rád zařádí...

V tomto případě přerušil hned v úvodu dráty elektrického spojení, takže pódium bylo zahaleno do intimního osvětlení, které nevyhovuje kamerám... Časem se ukázalo, že to nebyl šotek, ale dav lidí postávajících na balkóně, takže bylo potřeba vyklidit (vylidnit) balkón. Úvodní defilé (lépe řečeno show na kolečkových bruslích) viděli tedy diváci dvakrát, ale protože bylo líbivé a moderátor Slávek Boura situaci profesionálně zvládl, nikomu to až zas tak nevadilo. Následovalo představení poroty a ředitelky soutěže, kterou je Mgr. Jana Hajsová. Aby se program dostal o kousek dál (a finalistky se mohly připravit na první soutěžní disciplínu) zazpíval Martin Tankwey dvě písně a to countryovou Tisíc mil a pohádkovou Královské reggae.

Po té vstoupila na pódium Olga Šípková - mistryně světa ve sportovním aerobiku z roku 1997. Byla oblečena do třpytivě černého, usmívala se a slušelo jí to. Po krátkém rozhovoru se Slávkem Bourou se vzdálila, aby se připravila na vedení první soutěžní disciplíny pro finalistky - prezentace aerobiku podle lektora. Všechny dívky musely předvést pod vedením paní Olgy kraťoučký výstup doplněný o prvky sportovního aerobiku (high leg kick, kliky), takže si nemyslete, že to bylo dvakrát jednoduché... Dívky odešly do zákulisí, aby se převlékly a divákům se zatím přišel představit taneční pár a to převážně v latinsko-amerických rytmech. A protože dívky byly po výstupu s Olgou Šípkovou opravdu hodně unavené a čekala je další náročná disciplína, nastoupila populární skupina čtyř hochů (zvlášť mezi mladými děvčaty) LUNETIC a zapěla svůj ESO HIT Máma a píseň, která dojímala v tom správném věku dnešní třicátníky - ONLY YOU.

Po závěrečných tónech a potlesku nastoupily soutěžící dívky na konverzaci s osobnostmi. Partnery jim byli pánové, kteří do té chvíle seděli v první řadě: Jan Čenský, Martin Dejdar, Pavel Poulíček, Jan Rosák, Petr Salava, Martin Severa, Roman Šmucler, Sagvan Tofi, Josef Náhlovský, Miroslav Žbirka. Témata byla různorodá - probíral se život, láska, manželství, sport, létání v letadlech, Freud, Mrazík, vaření, tolerance, všudypřítomná milostná aféra Billa Clintona a pilulky na potenci... A přišel opět aerobik. Tentokrát v podání svěřenců Olgy Šípkové - juniorských mistrů republiky ve sportovním aerobiku - šlapalo jim to pěkně.

Do křesel nás opět vrátila až překrásná skladba Veni Domine v podání Báry Basikové. Následovala krátká pauza a na pódium se instalovalo několik trenažérů pro třetí disciplínu - běh na - no, na ....ano - na trenažéru. V daném časovém limitu se hodnotilo, která soutěžící uběhne největší vzdálenost. Běžela první skupina - pauza - druhá skupina. Pauzu vyplnilo vystoupení Miss aerobik 1996 Kateřiny Heydukové, která se snažila naučit Martina Tankweye základním krokům aerobiku....Trochu z jiného soudku pak bylo Dračí show, kde dva chlapáci předváděli, co vše umí rozseknout nohou a jak je snadné chodit po žhavém železe (což by se mohlo leckterému politikovi hodit na žhavé politické scéně).

Před závěrečnou disciplínou - promenáda v plavkách - vystoupila zahraniční pěvecká hvězda Sweetbox (místo ACE OF BASE) se svým hitparádovým hitem Everything gonna be all right (prozradím vám, že zazněla i další skladba - Shout). A už se přiblížil závěr - dámy nastoupily v elegantních plavkách a zamotaly porotě hlavu... Čekání na konečný verdikt zpříjemnili kluci z Olomouce - Mistři republiky a Evropy ve sportovním aerobiku - svou exhibicí - sestavou, za níž získali stříbro na letošním MS v Brazílii. Pokud si říkáte, že teď už bychom to neměli protahovat, ale raději říct jména tří nejkrásnějších, máte pravdu! Ale buďte trpěliví, my jsme také museli být. Tak tedy: cenu Miss sympatie (hlasy čtenářů SPORT PLUS, Top víkend magazín, Učitelské noviny, Svět motorů, Exotika revue) získala Kamila Krynická. Na třetím místě se umístila Kateřina Suligánová, na druhém opět Kamila Krynická a na prvním Jitka Škrlantová. Není třeba dalších slov.

Záznam z finále vysílá TV NOVA v sobotu 3. října od 20 hodin. Co uvidíte: oddychovou podívanou, plnou sympatických dívek a známých osobností, která k sobotnímu večeru patří. Co neuvidíte: v reklamních šotech slibované ACE OF BASE a roztomilé situace, které vznikaly při natáčení a jenž "nůžky pana střihače" nadobro sprovodily ze světa. Příjemnou zábavu a nepodléhejte skepsi, že nevypadáte jako Jitka Škrlantová.

 

text: MM, foto: PM – 28. 09. 1998

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist